La ert

Gramsh, futbollisti i Adës së Velipojës godet gjyqtarin për një penallti

Gjatë ndeshjes Gramshi-Ada ka ndodhur një sherr ku futbollisti i ekipit mik ka goditur gjyqtarin pasi ky I fundit akordoi një penallti në favor të ekipit pritës. Gramshi shpartalloi 4-0 Adën në këtë ndeshje dhe gjatë lojës në pjesën e...

Ndryshon ceremonia e betimit për shtetasit e rinj amerikanë, shkak pandemia

Ceremonitë e marrjes së shtetësisë për qytetarët e rinj amerikanë, që mbahen çdo muaj në Los Anxheles janë më të mëdhatë në vend. Në fund të marsit, mes pandemisë së koronavirusit, Agjencia për Shërbimet e Shtetësisë dhe Imigracionit, filloi...

Vetëflijimi në kombinat/Sociologu: Institucionet të vëzhgojnë sektet fetare

"U vetëflijuan për shkak të besimit tek ringjallja!" Ngjarja e rëndë në Kombinat  ka tronditur shoqërinë shqiptare. Sociologu Gëzim Tushi për Ora News thotë se besimi fetar është shumë i rëndësishëm për shoqërinë njerëzore, por duhet të ketë një kontroll...

Pranga 3 personave në Pogradec, kapen në flagrancë me 14 kg kanabis

Policia e Shtetit ka vënë në pranga tre persona në Pogradec. Të arrestuarit janë kapur në flagrancë duke transportuar drogë më një mjet tip "Ford". Në pranga kanë rënë shtetasit; A. P., 42 vjeç, banues në fshatin Qafëzez, Kolonjë (i...

Murrizi akuza të forta ndaj Bashës: Delirant se do bëhet një ditë burrë shteti

Deputeti i opozitës, Myslim Murrizi nuk përmbahet ndaj kreut të PD Lulzim Basha, i cili dje në mbrëmjen u shpreh se Murrizi nuk ka qenë pjesë e Komitetit të Orientimit të Politikave (KOP) në PD. Përmes një reagim në rrjetin...

Kosovë, 6 persona humbin jetën nga COVID-19 në 24 orët e fundit

Kosova sot ka shënuar rekord të zi sa i përket vdekjeve nga pacientët me COVID-19. Veç sot, ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se kanë vdekur edhe gjashtë pacientë të tjerë. Kjo është bërë e ditur nga Klinika Infektive e QKUK-së. Kësisoj,...

Aksidentohen dy policë, po patrullonin me motor në Orikum

Dy policë janë aksidentuar pasditen e sotme në Orikum. Efektivët kanë qenë duke patrulluar në zonën e Orikumit, kur kanë humbur drejtimin e motorit me të cilin lëviznin dhe janë përplasur. Të dy efektivët kanë marrë plagë nga aksidenti dhe janë...

Vetëflijimi në kombinat/Mjekët i shpëtuan jetën, por Blerta Josifi mund të përfundojë në burg

Vajza e vetme e mbijetuar nga tragjedia e ndodhur të enjten mbrëma në zonën e Kombinatit në Tiranë, 34-vjeçarja Blerta Josifi mund të përfundojë në burg. Blerta u dërgua menjëherë në spital ku falë punës së mjekëve, u mbajt në...

Kavajë, 60-vjeçari i jep fund jetës duke u vetëvarur

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pasditen e kësaj të shtunë në Kavajë. Një  i moshuari me inicialet Sh.Xh, është vetëvarur në qytetin e Kavajas. Policia është njoftura në orën 16:30 teksa ka shkuar në vendin e ngjarjes për të hetuar...

Rihapen kafenetë, restorantet, parukeritë dhe kinematë në Britaninë e Madhe

Britania e Madhe nga sot ka lejuar funksionimin e kafeneve, bareve, restoranteve, parukerive dhe kinemave për herë të parë pas disa muajsh. Kujtojmë se Britania e Madhe ngelet vendi me më shumë viktima në Europë nga COVID-19, dhe vendosi që...
2734 POSTIME
0 KOMENTET

Të fundit

Botsvana heton vdekjen misterioze të qindra elefantëve

Autoritetet kanë konfirmuar 275 elefantë të gjetur të pajetë vetëm dy ditët e fundit, ndërkohë që një javë me...

Gramsh, futbollisti i Adës së Velipojës godet gjyqtarin për një penallti

Gjatë ndeshjes Gramshi-Ada ka ndodhur një sherr ku futbollisti i ekipit mik ka goditur gjyqtarin pasi ky I fundit akordoi një penallti në favor...

Ndryshon ceremonia e betimit për shtetasit e rinj amerikanë, shkak pandemia

Ceremonitë e marrjes së shtetësisë për qytetarët e rinj amerikanë, që mbahen çdo muaj në Los Anxheles janë më të mëdhatë në vend. Në...

Vetëflijimi në kombinat/Sociologu: Institucionet të vëzhgojnë sektet fetare

"U vetëflijuan për shkak të besimit tek ringjallja!" Ngjarja e rëndë në Kombinat  ka tronditur shoqërinë shqiptare. Sociologu Gëzim Tushi për Ora News thotë se...

Vret të moshuarën greke dhe i grabit shtëpinë, shqiptari arrestohet pas 18 vitesh

Policia greke ka bërë të mundur arrestimin e një shqiptari të shpallur në kërkim që prej vitit 2003. Shqiptari ishte akuzuar për vrasjen e të...