blerina luli

Ambasada shqiptare në Turqi thirrje qytetarëve të saj pas tërmetit

Ambasada shqiptare në Turqi ka reaguar në lidhje me tërmetin e fuqishëm që goditi sot Turqinë perëndimore, pranë zonës së Izmirit. Ambasada u ka bërë thirrje shtetasve shqiptarë të gjendur në zonë të transferohen në një zonë të sigurt. “Një tërmet...

Tërmeti në Turqi, Veliaj: Lutjet tona u drejtohen miqve tanë në Izmir dhe Samos

Kryetari i Bashkisë Erion Veliaj ka shprehur solidarizimin e Tiranës me popullin turk dhe atë grek pas tërmetit që ra sot në mesditë. Përmes një postimi në Twitter, Veliaj thekson se lutjet tona u drejtohen miqve tanë në Izmir dhe...

Ekspertja ka një lajm të mirë për ata që konsumojnë makarona

Të konsumosh makarona të bën të lumtur, të ndihmon të flesh dhe ndihmon në dobësim. Mjaft më me mitet falso mbi makaronat, nuk është e vërtetë që nuk mund të konsumohen në darkë, dhe pse vallë të privohemi nga...

Peshëngritja vendos piketat e Asamblesë Zgjedhore, skualifikohet kandidatura e ish-presidentit

Skualifikohet kandidatura e Gjozës për president dhe dy kandidatura për Këshill Drejtues. Më 14 nëntor 2020, Federata Shqiptare e Peshëngritjes do të mbajë Asamblenë e Përgjithshme të Zakonshme Zgjedhore, nga ku pritet të dalë presidenti i ri dhe Komiteti...

Ardian Ismaili debuton për Specian, luan për afro 15 minuta në fitoren në Kupë

Luan për afro 15 minuta në fitoren 2-0 në Kupë në fushën e Çitadelës. Mbrojtësi i Kombëtares, Ardian Ismajli, ka mbetur i kënaqur me debutimin te skuadra e Specias, e cila militon në nivelin më të lartë të Kampionatit...

Mbyllje e dytë nga COVID-19? Basha: Po fshehin shifrat

Në bashkëbisedimin e tij të radhës me gazetarët, kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka akuzuar ministren e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, e cila dje në Kuvend tha se nëse spitalet do të mbingarkohen, do duhet të zgjidhet mes pacientëve...

Vetë-ekzaminoni gjëndrën tiroide në vetëm një minutë

Gjëndra tiroide është një rregullator i punës së të gjitha qelizave të trupit, pasi hormonet që prodhon ndikojnë drejtpërdrejt në metabolizmin e qelizave, prandaj është shumë e rëndësishme ta mbash atë të kuruar. Sipas vlerësimeve të Organizatës Botërore të Shëndetit,...

OFL “ultimatum” për pasurinë dy të dënuarve nga Korça dhe Peshkopia

Operacioni Forca e Ligjit iu është drejtuar me formularë për deklarimin e burimeve të pasurisë dy personazheve të njohur të botës së krimit. Në kuadër të zbatimit të Ligjit Special për masat pasurore ndaj individëve të dënuar apo akuzuar për...

“La krijimtari të pavdekshme”, Berisha homazhe për Avni Mulën

Ish-kryeministri Sali Berisha është paraqitur para Universitetit të Arteve për të kryer homazhe për kompozitorin e madh shqiptar, Avni Mula që u nda nga jeta një ditë më parë në moshën 92-vjeçare. Berisha në një prononcim për mediat tha se...

Napoli, fitore minimale, por të vyer në Spanjë, mund 1-0 Real Sociedadin

Mposht 1-0 Real Sociedadin. Liga e Evropës ka vijuar të enjten rrugëtimin e fazës së grupeve dhe transmetuesi publik ka sjellë në kanalin RTSH 1 edhe një nga përballjet më të spikatura, atë midis Real Sociedadit dhe Napolit. Takimi i...
3859 POSTIME
0 KOMENTET

Të fundit

Kërkohet referendum për ndryshimet në Kushtetutë

Shoqëria civile dhe kostitucionalistë hedhin idenë e referendumeve popullore, duke bërë edhe ndryshimet ligjore për këtë çështje, në 30...

Rëndohet bilanci, 27 viktima dhe 804 të plagosur nga tërmeti në Turqi

27 persona humbën jetën dhe 804 të tjerë u plagosën si pasojë e tërmetit fatal që ka goditur ujërat e Seferihisar në qytetin e...

Gazetari shqiptari i “Le Iene” jep lajmin e mirë: Është gjetur Eva Dumani

Gazetari shqiptar i ‘Le lene’, Taulant Kopliku ka dhënë lajmin e mirë se adoleshentja shqiptare, Eva Dumani është gjetur nga autoritetet e kampit Roj...

Drejtësia e re/ Bllokohet BKH-ja, nuk do të jetë gati as në fund të vitit

Byroja Kombëtare e Hetimit, e njohur si “FBI-ja shqiptare”, rrezikon të mos ngrihet as në fund të këtij viti. Në total janë 103 kandidatë...

Tërmeti në Egje/ Mes të plagosurve në ishullin Samos një 14-vjeçar shqiptar

Një 14-vjeçar shqiptar është plagosur në ishullin Samos në Greqi. 14-vjeçari i identifikuar me inicialet E.M nga Lezha, ka goditje në kokë, krahë të...