pana jot

I moshuari i heq këpucët kryeministrit/ Rama: S’ma kishte bërë njeri këtë gjë! (Video)

Një i moshuar në fshatin Gjepalaj në Shijak, ka detyruar Edi Ramën që të heqë këpucët përpara se të hyjnë në shtëpinë e re, që është ndërtuar nga qeveria, pasi e vjetra ju prish nga tërmeti. Ndërsa po hynin për...

A janë më të mbrojtur nga Covid-19 njerëzit që pijnë cigare? Përgigjet mjekia e njohur

Në fillimet e pandemisë së koronavirusit, kur u pa se mushkëritë ishin organi më i prekur, rrjedhimisht ishin duhanpirësit ata që rrezikonin më shumë. Më pas një studim hodhi hije me këtë fakt, duke thënë se e kundërta është e...

Si ka ndryshuar rrezikshmëria e Covid-19/ Sa vdekjeprurës është tani?

Në Gjermani numri i vdekjeve si pasojë e infektimit me coronavirus ka arritur këto ditë shifra rekord. Por çfarë do të thotë rritja e numrit të vdekjeve? Dhe a po vdesin më shumë njerëz se në pranverë? Numri i infektimeve...

U bë baba në 28 nëntor/ Reperi i vendos emër patriotik të birit

Reperi i njohur shqiptar, Gold Ag, që njihet për patriotizmin e tij, është bërë baba për herë të parë. Bashkëshortja e tij, Ermira Shkodra, ka sjellë në jetë një djalë. Lajmin e ka bërë të ditur vet Gold përmes një postimi...

Ndjehen ‘frytet’ e para të karantinës së dytë/ Ulet ndjeshëm numri i të infektuarve në këtë shtet

Rikthimi i karantinës ka pasur efektet e veta pozitive, pasi rastet me koronavirus në Britaninë e Madhe kanë rënë me 30%. Në këtë përfundim ka dalë një studim i publikuar të hënën. Rezultatet e tamponë të marrë nga më shumë se...

Winston Churchill, jeta aktive e një legjende

Winston Churchill ishte një orator legjendar, një shkrimtar pjellor, një artist i sinqertë dhe një burrë shteti britanik afatgjatë. Megjithatë Churchill, i cili dy herë ka shërbyer si Kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar, përmendet më mirë si lideri i...

Historia sesi fanella origjinale e Maradonës përfundoi tek Messi

Leo Messi nderoi ditën e diel legjendën e ndjerë Maradona duke shënuar një super gol e më pas u shfaq duke veshur fanellën me numër 10 që Diego mbante veshur tek Newell Old Boys. Por a ishte fanella origjinale e...

Refuzoi të mbante 1 minutë heshtje në nder të Maradonës, futbollistja kërcënohet për gjestin e saj

Një futbolliste vendosi të protestonte gjatë minutës së heshtjes së mbajtur për legjendën argjentinas, Diego Armando Maradona, gjë që ka sjellë edhe kërcënime në drejtim të saj. Paula Dapena e cila luan për ekipin spanjoll Viajes Interrias FF u ul në...

Historike/ Joe Biden zgjedh ekipin vetëm me gra për komunikimin me median

Presidenti i zgjedhur amerikan, Joe Biden dhe zëvendëspresidentja e zgjedhur, Kamala Harris kanë përzgjedhur shtatë gra për stafin e Shtëpisë së Bardhë që do të kenë për detyrë komunikimet median. Ekipi do të drejtohet nga Kate Bedingfield, ish-zëvendës drejtoreshë e...
1230 POSTIME
0 KOMENTET

Të fundit

Humb kontrollin e makinës duke u përplasur me murin, humb jetën 53-vjeçari në Lushnjë

Një 53- vjeçar ka ndërruar jetë paraditen e kësaj të marte në Lushnjë, si pasojë e një aksidenti me...

Mazhoranca rrëzon dekretin e Metës për ‘Policinë e Shtetit’, Murrizi voton pro

Komisioni i Sigurisë ka rrëzuar dekretin e Presidentit, Ilir Meta për ligjin e “Policisë së Shtetit”. Dekreti është votuar kundër nga deputetet e mazhorancës,...

Basha viziton çiftin e pensionistëve në Tiranë: Ruani veten, virusi është i rrezikshëm

Lideri i opozitës Lulzim Basha, ka zhvilluar ditën e sotme takime me pensionistët në Tiranë duke u njohur me shqetësimet e tyre. Basha është...

Ketri i dehur kthehet në hit në internet

Mathleen Morlok nga Minesota javën e kaluar vendosi të pastrojë frigoriferin e saj dhe të heqë qafe dardhat tashmë të pjekura. Ndërsa disa ketra vizitojnë...

Humb kontrollin e mjetit dhe përplaset me murin, gjen vdekjen drejtuesi

Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen e një personi është regjistruar paraditen e sotme në fshatin Plug të Lushnjes. Burime policore bëjnë me dije...