raziela myslimaj

Aksident në Tiranë, motori përplas kalimtaren 75-vjeçare

Një 75-vjeçare është goditur mbrëmjen e sotme nga një një motor në kryeqytet. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 17:40 në rrugën “Tre Dëshmorët” në Tiranë. Burime nga policia bëjnë me dije se është goditur nga një motor 75-vjeçarja me iniciale V.Z...

Shpërndanin lëndë narkotike, arrestohen dy të miturit shqiptarë në Itali

Policia italiane ka vënë në pranga 2 të mitur shqiptarë të akuzuar për shpëndarje të lëndëve narkotike. Dy shqiptarët u arrestuan në flagancë, në qëndrën historikë të Ragusa-s, ndërkohë që po i shisnin drogë një të mituri tjetër. Lëvizjet e tyre...

Rritet ndjeshëm numri i infektimeve në Greqi, 667 raste të reja në 24 orë

Greqia ka regjistruar 667 raste të reja me Covid-19, duke e çuar kështu numrin e të infektuarve që prej fillimit të pandemisë në 26469. Sipas autoriteteve greke aktualisht po trajtohen 87 pacientë të intubuar ndërsa pacientë të shëruar numëohen 260. Gjatë...

26 raste të reja në Vlorë, infektohen 7 pensionistë dhe 4 edukatore

26 të infektuar janë regjistruar ditën e sotme në qytetin e Vlorës, nga të cilët 7 janë pensionistë. Janë identifikuar personat e infektuar sipas grupmoshave dhe lagjeve ku banojnë.Rezultojnë të prekur nga virusi 7 pensionistë, 4 sanitare dhe edukatore të...

Çështja e detit/ Rama: Do t’i drejtohemi Gjykatës së Hagës

Kryeministri Edi Rama, ka reaguar pas takimit të sotëm me ministrin e Jashtëm grek, Nikos Dendias në Tiranë. Rama është shprehur se gjatë diskutimeve me Dendias, është vendosur se për çështjen e detit do ti drejtohen Drejtësisë Ndërkombëtare. “Me ministrin e...

Franca iu refuzon azilin, riatdhesohen 25 shqiptarë

25 shtetas shqiptarë janë riatdhesuar në Shqipëri ditën e sotme pasi iu është refuyuar kërkësa për azil në Francë. Këta shtetas shqiptarë kanë qëndruar në Lille të Francës, ndërkohë që ditën e sotme është kryer procesi i riatdhesimit.Ky operacion është...

Legalizimi i hashashit, çfarë mendojnë qytetarët?

https://www.youtube.com/watch?v=n95-n2iogQc  

Mosmbajtja e maskës, policia vendos 522 gjoba për të “pabindurit”

Policia ka vendosur ditën e sotme 522 gjoba për personat të cilët nuk kishin vendosur maskën. Siç është parashikuar dhe në aktin normativ këta persona janë gjobitur më një vlerë prej 3 mijë lekësh, si masë administrative për parandalimin e...

Infektohet sanitarja, mbyllet kopështi nr.3 në Fier

Sanitarja e kopshtit nr.3 në qytetin e Fierit ka rezultuar e infektuar me Covid-19. Pas simptomave të para, të ngjashme me koronavirusin sanitarja ka kryer tamponin dhe ka rezultuar e infektuar.Menjëherë pas përgjigjes së tamponit është mbyllur kopshti i fëmijëve...

Lufta Armeni-Azerbajxhan/Presidenti armen thirrje: Largoni Turqinë nga konflikti

Lufta mes Armenisë dhe Azerbajxhanit për rajonin e shkëputur vazhdon pavarësisht se deri tani janë firmosur dy marrëveshje armëpushimi. Këto luftime, të cilat kanë nisur sërish ditën e sotme lidhur me rajonin e shkëputur të Nagrono Karabakut, vazhdojnë të sjellin...
895 POSTIME
0 KOMENTET

Të fundit

Sa kohë të duhet për të rënë në dashuri, bazuar në shenjën tënde të horoskopit!

Disa njerëz mund të dashurohen me shikim të parë lehtësisht, ndërsa të tjerëve u duhet shumë më shumë kohë....

Frika juaj më e madhe, sipas shenjës së horoskopit

Ka njerëz të cilët thjesht nuk kanë frikë nga asgjë ashtu siç ka të tjerë që kanë frikëra të vogla, apo disa të tjerë...

E tmerrshme/ Nëna vret 3 fëmijët e saj të mitur dhe më pas veten

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Australi, ku një nënë ka vrarë tre fëmijët e saj të mitur dhe më pas veten. Nëna e...

Habit Françeska Jaçe: Tradhtova të dashurin dhe bëra seks në avion

Modelja Françeska Jaçe është vënë të zgjedhë mes publikimit të një fotoje intime në rrjetet sociale, apo që familja t’i zbulonte lidhjen sekrete. Françeska i...

Habit tenisti amerikan… udhëton drejt Australisë, edhe pse pozitiv me “Covid-19”

Tenisti amerikan, numri 50 në botë, është midis më shumë se 1,200 lojtarëve dhe stafeve të tyre ndrejtuese, që kanë mbërritur tashmë në Australi...