restina

Shenja paralajmëruese të kancerit të gjirit që çdo grua duhet të dijë

Kanceri i gjirit është një nga sëmundjet më të zakonshme që kërcënojnë jetën. Çdo grua duhet të bëjë kontrolle të rregullta dhe mamografi për të zbuluar qelizat anormale në fazat e hershme për të rritur mundësinë e mbijetesës. Gjithçka mund...

FOTO/ Pamjet para dhe pas shpërthimit në Beirut

Pas shpërthimit masiv të së martës, kryetari i Beirut, Jamal Itani vlerësoi se dëmet do të kushtonin midis 3 miliardë dhe 5 miliardë dollarë. "Kjo është një katastrofë për Bejrutin dhe Libanin". ⁣Ndërkohë kanë dalë pamjet të vendeve të...

Detaje të reja zbulohen nga vrasja e 57 vjeçarit në Gjirokastër (EMRI)

Detaje të tjera janë zbuluar nga vrasja e 57 vjeçarit në Gjirokastër i cili u gjet i pajetë në automjetin e tij në aksin rrugor Poliçan-Suhë. Bëhet me dije se viktima është Gëzim Saraçi banues në Gjirokastër. Ai ka qenë...

5 çajra bimorë për të trajtimin e fytyrës dhe flokëve

Tradita e lashtë thuajse 5000 mijë vjeçare e çajrave ka kaluar nga konsumi tek produktet e bukurisë. Vetitë kurative dhe aromat e pa-rezistueshme të çajrave në mbarë botën janë kthyer në një praktikë të vërtetë edhe për të gjithë...

Gjendet i pajetë 57 vjeçari, dyshohet se është vrarë me sende të forta

Policia e Gjirokastrës ka gjetur ditën e sotme një person të pajetë në makinën e tij në aksin rrugor rural Polican-Suhë. Sipas burimeve zyrtare bëhet me dije se viktima ishte 57 vjeçari i identifikuar me inicialet G.S. Nga këqyrja paraprake...

Rrufeja vret 20 dele

Një stuhi e fuqishme që goditi Turçeviq-Pole ka shkaktuar dëme të mëdha, madje nga goditja e një rrufeje kanë ngordhur dhe 20 dele. Sipas mediave kroate rrufeja goditi një pemë, nën të cilën kishte dele dhe si pasojë të gjitha...

Shënohet rekord i rasteve ditore me Covid-19 në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë bëri me dije gjatë deklaratës për mediat se gjatë 24 orëve të fundit kanë rezultuar pozitivë me Covid-19, 139 persona. Shpërndarja gjeografike e rasteve pozitive ditore është si vijon: 81 raste në Tiranë, 10 në Berat, 8...

OBSH: Të rinjtë duhet të ‘sakrifikojnë’ për të parandaluar virusin

Zyrtarët e Organizatës Botërore të Shëndetësisë u bënë thirrje të rinjve të kufizojnë festat, për të ndihmuar në frenimin e koronavirusit. Të lodhur nga mbyllja në shtëpi dhe me dëshirën për të shijuar ditët e verës, të rinjtë në disa...

Bashkimi Evropian hetime kompanisë amerikane Google

Zyrtarët e Bashkimit Evropian për mekanizmat rregullatore kundër monopoleve njoftuan të martën se do të fillojnë një hetim ndaj planeve të kompanisë Google për të blerë kompaninë Fitbit. Gjigandi amerikan i teknologjisë Google, entitet në pronësi të kompanisë Alphabet, shpreson...

Uashington, vazhdojnë bisedimet mbi paketën e ndihmës ndaj koronavirusit

Zyrtarët e Shtëpisë së Bardhë dhe udhëheqësit kryesorë të demokratëve në Kongres do të zhvillojnë sërisht bisedime të martën, pas një përparimi në përpjekjet e tyre për të arritur një marrëveshje për një paketë të re ndihme për të...
2752 POSTIME
0 KOMENTET

Të fundit

Dikur shitëse, sot partnerja e një ndër futbollistëve më të përfolur në botë

Shumica e njerëzve nuk besojnë se dashuria ekziston. Për më tepër dashuria me shikim të parë. Mesa është parë...

Të flesh si “bebe” edhe gjatë verës përvëluese

Pagjumësia gjatë natës mbetet një problemi i të gjithë njerëzve në stinën e verës. Kur termometri shënon temperatura të larta të gjithve do të...

Arkitekti projektoi një memorial për të nderuar shqiptarët që shpëtuan hebrenjtë

Arkitekti Stephen Jacobs, 81 vjeç, ra dakord të punojë për memorialin e vendosur tek parku u Liqenit Artificial në Tiranë pasi mësoi se Shqipëria...

I infektuar me virus, humb jetën drejtori i birrës së famshme shqiptare

Drejtori i Përgjithshëm i birrës Peja ka humbur jetën ditën e djeshme, teksa dyshohet se prej disa ditësh përballej me COVID-19. I ndjeri humbi...

Çfarë shkruanin gazetat serbe për vrasjen e Daut Hoxhës, “shkaktari” i futës italo-greke

Gazetari dhe studiuesi Armand Plaka ka publikuar së fundmi imazhe të rralla për të cilat pretendohet se janë shkak i nisjes së luftës italo-greke. Në...