Kronikë

23-vjeçari nga Baldushku: “Kam migrenë, u nisa për të blerë ilaçe, grabitësit në Tiranë më vunë pistoletën në kokë”

Një banor nga fshati Baldushk me inicialet A.A. pretendon se është grabitur në rrugë nga katër persona të armatosur që I kanë rrëmbyer të gjitha lekët që ai kishte . Ky shtetas i përshkroi policisë se u ndalua në...

Lajm i fundit/ Aksident në Vasil Shanto, makina fluturon brenda në lokal (VIDEO)

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme pranë urës së Vasil Shantos, ku mësohet se një automjet ka dalë nga rruga dhe ka fluturuar brenda një lokali.

E hodhi kokainën në tokë/ Si u kap efektivi i RENEA-s me “Baronin” në momentin e shkëmbimit

Detaje të tjera zbulohen nga operacioni antidrogë në Tiranë, ku u arrestuan tre persona, mes tyre një efektiv i forcave RENEA. Gazetarja Klodiana Lala raportoi për “BalkanWeb” se arrestimi i tre personave Xhuljo Liçi, 28 vjeç (efektivi) nga Fieri,...

Ky është efektivi i RENEA-s që u kap sot me kokainë, kush janë bashkëpunëtorët e tij

Personi që shihni në foto është oficeri i RENEA-s, Xhulio Liçi. Ndërkohë detaje të reja bëhen me dije lidhur me ngjarjen e paprecedentë që ka ndodhur sot në kryeqytet. Si rezultat i një operacioni disa ditor i SHÇBA-së në bashkëpunim...

Çfarë nuk shkoi mirë? Tre vrasje në një muaj, lirohet nga detyra shefi i hetimit në Elbasan

Lëvizje në drejtorinë e policisë së Elbasanit. Tre vrasjet që tronditën këtë qytet në harkun e pak ditëve kanë bërë një “kokë turku”, që është shefi i hetimit, Gjon Gecaj, i cili është transferuar në sallën operative të drejtorisë...

3 vrasje në më pak se 48 orë/ Çfarë po ndodh në Shqipëri?

3 vrasje në më pak se 48 orë trondisin vendin! I pari, biznesmeni Bledar Birçaj, i ekzekutuar dje në Vlorë. I dyti, 27-vjeçari Mehmet Qema, i cilu u vra nga shoku i tij. Si të mos mjaftonte, pak çaste...

FOTO/ Kush është i rrezikshmi me dy mbiemra i dënuar për vrasje, që plagosi sekretarin e PD në Kavajë

Një ngjarje e rëndë është shënuar mbrëmjen e sotme brenda zyrës elektorale të PD në Kavajë, ku Ndriçim Jonuzi ka plagosur me armë zjarri në këmbë shtetasin Bledar Okshtuni. Ndriçim Jonuzi ose Ndriçim Tahiri ka qenë person i shpallur në...

Video si nëpër filma/ Qytetari merr makinën dhe tenton të përplasë çiftin, efektivi i policisë parandalon krimin

Një ngjarje e rëndë është parandaluar pasditen e sotme në Tiranë, pasi dy persona fillimisht janë përleshur me grushta dhe më pas situata, është agravuar deri në atë masë sa njëri nga personat, ka marrë makinën dhe ka sulmuar...

Sherr mes vëllezërve në Tiranë, 12-vjeçari qëllon me thikë të vëllanë adoleshent, si është gjendja e tij

Rreth orës 13:30, në rrugën “Hysen Xhura”, janë konfliktuar për motive të dobëta 2 vellëzër me njëri-tjetrin. Si pasojë e konfliktit një shtetas i mitur 12 vjeç, ka dëmtuar me mjet prerës vëllain e tij me iniciale S. O., 17...

U kap me 49 kile kokainë, reagon Arbër Çekaj pas arrestimit të babait: Një klan i caktuar…

Arbër Çekaj, biznesmeni i arrestuar dhe i dënuar për trafikun 613 kg heroinë ka reaguar për arrestimin e babait të tij një ditë më parë nga policia. Historia është përsëritur dhe babai i tij 72-vjeçar është ndaluar sepse në...

Të fundit

“Hiqni fjalën ‘nënë’”/ Grupi LGBTQ kërkon zëvendësimin e saj me fjalën ‘prind që lind fëmijën’

Grupi LGBTQ, ‘Stonewall’ ka këshilluar departamentet qeveritare dhe kompanitë që të shkëmbejnë fjalën ‘nënë’ me fjalën asnjanëse ‘prindi që...

Policia Rrugore bën bilancin: Pas orës 16:00 u ndëshkuan 256 drejtues mjetesh, u pezulluan 43 leje drejtimi

Policia Rrugore, me anë të një njoftimi, shprehet se ka bërë kontrolle në rrugë pas orës 16:00, kryesisht të makinave që ktheheshin nga bregdeti. Sipas...

Princ Harry dhe Meghan bëhen prindër për herë të dytë, zbulohet emri i veçantë i vajzës

Duka dhe Dukesha e Sussex, princi Harry dhe Meghan Markle, janë bërë prindër të një vajze, e cila është fëmija i dytë i tyre. BBC...

U shfaq nudo për të shkatërruar gjithçka në lokal, neutralizohet me elektroshok 53-vjeçarja

Një ngjarje e pazakontë dhe e “çmendur” ka ndodhur në një restorant të Floridas në SHBA, ku një grua është shfaqur nudo dhe plot...

Shqiptari gjendet i vdekur në Itali/ Dyshohet se është vrarë, ja si u zbulua trupi i tij

Mediat italiane shkruajnë se trupi i pajetë i një shqiptari është gjendur në Empoli të Italisë. Një 36-vjeçar nga Shqipëria mësohet se është gjetur...