Kronikë

Me goditje automatiku në zemër, vetëvritet me armë zjarri 43-vjeçari në Fier

Policia e Fierit informon se një shtetas 43 vjeç ka vrarë veten me armë zjarri në banesë. Gazetari Ervis Kuçi raporton për “Balkanweb” se shtetasi që ka kryer vetëvrasje është Ilirjan Binjaku. Ai u vetëvra, në sy të bashkëshortes. Binjaku ishte...

Përdhunoi dhe la shtatzënë 23-vjeçaren me probleme të shëndetit mendor, Gjykata jep dënimin për Eduart Bushin

Gjykata e Lushnjës ka dënuar me 12-vite burg për abuzim seksual shtetasin Eduart Bushi. Gjykata ka provuar se Bushi ka përdhunuar në mënyrë të përsëritur një komshije 23-vjeçare me probleme të shëndetit mendor, në fshatin Ardenicë të Lushnjës. Rasti u evidentua...

Gazetarja zbulon kush e donte të vdekur Mond Çekiçin, grupi që po rivalizon bandën e Durrësit për ‘territore’

Ndërsa ditët kalojnë dhe nuk ka asnjë të dyshuar mbi vrasjen e Edmond Koçit, i njohur ndryshe si Mond Çekiçi, gazetarja Klodiana Lala, ka zbuluar se kush është grupi rival me Bandën e Durrësit, që vepron në periferitë e...

Shoqërohen 20 persona për vrasjen e Mond Çekiçit, fqinja rrëfen ngjarjen: I zbrazën dy karikatorë pa pushim

20 persona janë shoqëruar në policinë e Durrësit, në lidhje me vrasjen që ndodhi mëngjesin e sotëm, ku u ekzekutua Edmond Koçi, ose siç njihej ndryshe Mond Çekiçi, anëtar i bandës së Durrësit. Bëhet me dije se personat e shoqëruar...

Vrasja makabre e Marsel Osmanit në 2016/ Arrestohet pas 5 vitesh bashkëpuntori i pronarit të lokalit dhe truprojës  

Policia e Korçës ka arrestuar pas 5 vitesh, Angel Miçanin si bashkëpunëtor në vrasjen e Marsel Osmanit në 2016 në një lokal me muzikë tallava. Sipas Policisë, ngjarja ka ndodhur në 29 gusht 2016, kur në lokal pronari Olsi Zyberi...

E rëndë/ Aksident tek “Rruga e Barrikadave” në Tiranë, një i plagosur

Një aksident ka ndodhur mesditën e sotme në rrugën e Barrikadave në Tiranë. Një makinë tip “Benz” ka përplasur një motoçikletë, e për pasojë ka mbetur i plagosur drejtuesi i kësaj të fundit. Abcnews.al sjell pamje nga vendi i ngjarjes,...

LAJM I FUNDIT/ Shpërthim në Tiranë, policia nxjerr detajet

Policia ka neutralizuar përmes një shpërthimi të kontrolluar një granatë të gjetur nga qytetarët në zonën e Liqenit të Thatë në Tiranë. Burime zyrtare bëjnë me dije se granata ishte gjetur në baltë në zonën e Liqenit të Thanë në...

Vrasja e Klodian Rashës/ Gjykata e Tiranës hedh shortin për gjyqtarin e dosjes

Gjykata e Tiranës ka hedhur shortin për dosjen e vrasjes së të riut Klodian Rasha nga polici Nevaldo Hajdaraj. Gazetarja Klodiana Lala raporton se gjyqtar i dosjes është caktuar Bedri Qorri, kurse seanca e parë mbahet më 26 mars, në...

Sherr banal në Vlorë, 17-vjeçari qëllon me armë zjarri në ajër 

Dy persona janë arrestuar nga policia në fshatin Akërni të Vlorës. Dy të rinjtë të moshës 17 dhe 16- vjeç, janë vënë në pranga mbrëmjen e djeshme. Burime bëjnë me dije për ABC se pas një sherri, njëri prej...

Dalin pamjet e rënda/ Momenti i ekzekutimit të anëtarit të “Camorra-s”, trupi i viktimës i shtrirë në tokë

Janë publikuar pamjet e rënda, që tregojnë momentin e vrasjes së anëtarit të bandës më mafioze në Itali “Camorra”, 77-vjeçarit Antonio Volpe. Në videon e publikuar nga mediet italiane, shihet trupi i viktimës i shtrirë në tokë. Ai është ekzekutuar...

Të fundit

Sherr me thika në Vlorë, plagoset 57-vjeçari, kapet autori i dyshuar

Një sherr me thika ka ndodhur sot paradite në Vlorë, ku ka mbetur i plagosur një person. Sipas policisë,...

Alkool e drogë/ Arrestohet shoferi që nuk iu bind policisë, aksidentoi dhe një automjet

Një 35-vjeçar është arrestuar në Tiranë, i cili ka rrezikuar jetën e qytetarëve në rrugë për shkak të gjendjes së tij të dehur në...

Vendimi për negociatat, Balla në Kuvend: I kemi përmbushur të gjitha pritshmëritë e familjes europiane

Kryetari i Grupit Parlamentar Partisë Socialiste, Taulant Balla, në fjalën e tij në Kuvend e vuri theksin te vendimi i Këshillit të Çështjeve të...

Britney Spears për më shumë se 13 vite në gjyq me të atin: Dua të më kthehet jeta ime

Ylli i pop-it Britney Spears ka sulmuar konservatorizmin “abuziv” që ka kontrolluar jetën e saj për gati 13 vjet në një seancë gjyqësore. Spears teksa...

Kaos me kompletimin e fazës së 1/8-ave, ja si ndahen të 3-at më të mira

Ky Europian, i cili përveç dy të parave (vendi i parë dhe i dytë) të çdo grupi që avancon më tej, menjëherë dërgon edhe...