Kronikë

“Humba gjithçka..”/ Iku në Britani me gomone, i riu shqiptar kapet në “shtëpinë e barit”

Një i ri shqiptar është dënuar me tetë muaj burg nga autoritetet britanike pasi u kap në një shtëpi bari. BBC raporton se shqiptari Din Truni u arrestua të shtunën pasi u kap në një shtëpi ku po kujdesej për 200...

Mediat britanike: Gangsterët shqiptarë po stërviten për të mbushur vendin me kokainë

Gangsterët shqiptarë po vërshojnë në Britani me kokainë përmes marrëdhënieve të krijuara me kartelet e drogës pas imtimit të mafies italiane, shkruajnë mediat britanike. “The Sun” i ka kushtuar një shkrim të gjatë bandave shqiptare të drogës në Britani, të...

Zjarri në azil/ Flet drejtori: Në dhomën që mori flakë rrinin dy persona

Qendra e të moshuarve në Kavajë është përfshirë sot nga flakët dhe një person ka mbetur i lënduar. Drejtori i shtëpisë së të moshuarve Neritan Bajaziti ka folur për mediat ku ka deklaruar se një dhomë ku rrinin dy persona...

Rrëmbyen dhe dhunuan 39- vjeçarin/ Gjykata e Sarandës lë në burg 4 të arrestuarit

Gjykata e Sarandës ka lënë në burg 4 të arrestuarit për pengmarrjen e 39-vjeçarit Gentian Omeri. Gjykata vendosi masën e sigurisë “Arrest me burg” për dy vëllezërit Pjetër dhe Astrit Ndoj dhe dy fëmijët  e Astritit, Aleksandër e Anton...

Zbulohet shkaku i rënies së zjarrit në qendrën për të moshuar

Një qendër për të moshuar është përfshirë nga flakët ditën e sotme në Kavajë. Burimet bëjnë me dije se shkaku i zjarrit ka qenë si pasojë e një defekti elektrik në dhomën e një të moshuare ku ishin të pranishëm...

Rrahu bashkëshorten dhe djalin e mitur, arrestohet 63-vjeçari në Durrës

Një 63-vjeçarme iniciale M.N është vënë ë pranga nga policia e Durrësit pasi dhunoi gruan dhe djalin e tij 17-vjeç. Njoftimi i Policisë: Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Durrës arrestuan në flagrancë shtetasin M. N., 63 vjeç,...

Tentoi të fuste kanabis në burg, arrestohet polici në Korçë (Emri)

Efektivi i policisë në burgun e Drenovës, Nevis Ibrahimi është arrestuar ditën e sotme në tentativë për të futur në ambientet e burgut një sasi të lëndës narkotike, kanabis. Arrestimi i i tij është kryer rreth orës 14:00 në momentin...

Ç’ndodhi në Dibër? Gruaja piu helm pasi dhunës, burri i dehur tentoi ta…

Një 29-vjeçare ka tentuar t’i japë fund jetës, duke pirë lëndë helmuese, pas dhunës nga bashkëshorti i saj. Ngjarja në fjalë ndodhi në Dibër. Burime zyrtare nga policia bënë me dije se Behar Reçi, pasi pa gruan në atë gjendje,...

Instalonte matës të energjisë kundrejt pagesave/ Arrestohet inxhinieri i OSHEE-së

Prokuroria Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë kërkoi arrest në burg për shtetasin B.Ll., 46 vjeç, banues në Tiranë, me detyrë inxhinier elektrik i OSHEE-së, për veprën penale “Korrupsioni pasiv i personave që ushtrojnë funksione publike”. Nga hetimet disa...

Shpërthim në një banesë në Tiranë, 34-vjeçarit i hidhet eksploziv në ballkon

Një shpërthim me triton është shënuar pas mesnate në Laprakë, Tiranë. Bëhet me dije se në rrugën “Ndoc Martini”, në verandën e banesës së shtetasit D. C., 34 vjeç, dyshohet se është hedhur një sasi e vogël lënde plasëse duke...

Të fundit

Manchester City mposht Arsenalin dhe kalon në raundin tjetër të FA Cup

Goli i Nathan Ake vendosi sfidën Manchester City-Arsenal. Dueli i raundit të 1/16-ve në FA Cup, u mbyll 1-0...

Besnikë dhe të qëndrueshëm, me këto shenja do të keni një marrëdhënie perfekte

Personat që i përkasin shenjave të mëposhtme njihen si të qëndrueshëm dhe besnikë. Demi Askush nuk e vlerëson partnerin e tij më shumë se sa një...

Largimi i shqiptarëve, eksperti i punësimit tregon ‘çelësin’: Frenimi i emigracionit..

Në kushtet e largimit të fuqisë punëtore nga vendi, eksperti për çështjet e punësimit Erald Pashai, sugjeron rritjen e pagës mesatare në 850 euro...

Rrëfehet ish-e dashura e McGonigal: I gjeta në shtëpi çantë me para më tha se…

Charles McGonigal kishte një lidhje jashtë martesore, pa e ditur se ky raport do i kushtonte shumë! Duket se qenë Allison Guerriero, e dashura e...

Peleshi për VOA: Nuk ka siguri kibernetike 100%, kërkon kombinim të shumë faktorëve

Ministri i Mbrotjes Niko Peleshi thotë se lufta në Ukrainë ka rritur dyfish shqetësimin në Ballkan dhe se ky rajon mbetet një vatër e...