Kronikë

Lajmi i Fundit/ Plagosje me armë zjarri në Tiranë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pak minuta më parë në kryeqytet, ku një person është plagosur me armë zjarri. Deri më tani nuk dihen shkaqet dhe rrethanat e atentatit me armë. Ndërsa ngjarja mësohet se ka ndodhur pranë Sanatoriumit...

Tërmeti me epiqendër në Vorë/ Flet kryebashkiaku në detyrë: S’ka dëme

Tërmeti i cili u ndje para disa minutash me magnitudë 4.3 rihter, kishte si epiqendër Vorën. Për lëkundjet e fundit reagoi edhe kryetari në detyrë i bashkisë Vorë Gent Picari. Sipas tij, nga lëkundjet nuk është shkaktuar asnjë dëm. Picari...

Tërmeti/ Sizmologu Koçi: S’ka vend për panik, lëkundjet janë normale

Sizmologu Rexhep Koçi kërkon të qetësojë qytetarët teksa thekson se lëkundjet sizmike janë normale pas tërmetit shkatërrimtar të 26 nëntorit. Koçi  tha se tërmeti ka qenë me magnitudë 4.3 i shkallës rihter, ndërsa ftoi qytetarët që mos të krijojnë panik...

Merret vendimi për imamin shqiptar, dhunoi ish-bashkëshorten

Pasi ushtroi dhunë fizike dhe seksuale ndaj ish-bashkëshortes së tij me origjinë nga Singapori, jepet vendimi për dëbimin e imamit shqiptarë, Fehmi Dragusha, nga Zvicra. Dragusha asnjëherë nuk ka pranuar këtë vendim, imami para dy muajsh kur është bërë...

VIDEO/ Flet Arben Kraja, tregon se kush duhet t’i trembet SPAK-ut

Prokurori Arben Kraja u zgjodh sot në krye të Prokurorisë së Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar. Në reagimin e tij të parë pas zgjedhjes në këtë detyrë, ai tregoi se kush duhet të trembet nga SPAK-u. Sipas tij, ata...

Elbasan/ Pezullohen 10 oficerë policie, lejuan mbjelljen e kanabisit

Dhjetë punonjës të policisë së Elbasanit dhe të Librazhdit janë pezulluar nga detyra pasi akuzohen për shpërdorim detyre. Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe të Ankesave ka vendosur pezullimin e tyre për shkak se punonjësit e policisë kanë lejuar kultivimin...

Tronditet Patosi, i riu ekzekuton para poliklinikës dy bashkëmoshatarë

Dy të rinj kanë humbur jetën për shkak të një sulmi me armë të një bashkëmoshatarit të tyre. Ngjarja e rëndë që ka tronditur gjithë vendin ka ndodhur në Patos paraditen e sotme ndërsa njëri nga të rinjtë ka...

Korçë, vritet dhe digjet në dyqanin e tij biznesmeni 45-vjeçar

Flamur Duci, si zakonisht ka dalë në orët e para të mëngjesit për të nisur punën në minimarketin e tij. Ka qenë ora diku rreth 06.30 minuta kur është gjendur tek dyqani i tij dhe ka hapur derën. Aty është...

Angli, ktheu shtëpinë në fermë kanabisi, pas hekurave shqiptari

Në Angli vijojnë të jenë lajme të "zakonshme" ato të ndalimit nga policia britanike të shtetasve shqiptarë, që kapen pasi kanë kthyer shtëpine në "Fermë kanabisi". Kështu ka qenë edhe rasti më i fundit i publikuar edhe nga mediat...

Korçë, gjendet i pajetë pronari i një lokali, arsyet të paqarta…

Korça e ka nisur këtë mëngjes të enjteje me një ngjarje aspak normale. Nje person 45-vjeçar është gjetur i pajetë këtë mëngjes në një fshat dhe për vdekjen e tij ende nuk dihen arsyet e sakta. Ngjarja ka ndodhur rreth...

Të fundit

“Shefqet Ndroqit” i shtohet një tjetër laborator/ Manastirliu: Zgjerohet gama e analizave falas për pacientët

Pas QSUT, një tjetër laborator modern i është shtuar rrjetit të laboratorëve publikë me standarde ndërkombëtare, në Spitalin Universitar...

I ngacmoi gruan, fqinji godet me thikë 57-vjeçarin në Vlorë

Zbardhen detaje nga plagosja me thikë në Vlorë. Raportohet se sherri mes dy fqinjëve erdhi pas përplasjes për gruan e njërit prej tyre. Shtetasi P.S.,...

Ministrja Kushi: Ka nisur puna për hartimin e Strategjisë Kombëtare të Rinisë

Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Evis Kushi, ishte e pranishme sot në konferencën për rininë e organizuar nga Fondacioni “Qemal Stafa” dhe Fondacioni...

Sherr me thika në Vlorë, plagoset 57-vjeçari, kapet autori i dyshuar

Një sherr me thika ka ndodhur sot paradite në Vlorë, ku ka mbetur i plagosur një person. Sipas policisë, ngjarja ndodhi rreth orës 11:00,...

Alkool e drogë/ Arrestohet shoferi që nuk iu bind policisë, aksidentoi dhe një automjet

Një 35-vjeçar është arrestuar në Tiranë, i cili ka rrezikuar jetën e qytetarëve në rrugë për shkak të gjendjes së tij të dehur në...