Kronikë

I shpallur në kërkim ndërkombëtar, arrestohet fieraku

Një shtetas shqiptar, i cili ishte në kërkim ndërkombëtar është arrestuar ditën e sotme nga "Sektori për Shërbimet e Specializiuara Policore në DVP Fier", në bashkëpunim me "Sektorin për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve të Paligjshme" dhe gjithashtu "Interpol...

Gardisti sulmon me levë qytetarin, shpallet në kërkim

Shpallet në kërkim një efektiv i Gardës së Republikës. Lajmin e bën me dije policia e Tiranës, e cila njofton se shtetasi Mariglen Hoxhallari, 35 vjeç, akuzohet për “Vrasje me dashje, e mbetur në tentativë”. Sipas policisë, ai akuzohet për...

Kamëz/ Dy automjete përfundojnë në flakë

Dy automjete janë përfshirë nga flakët paraditen e sotme. Ngjarja ndodhi përpara godinës së Bashkisë së Kamzës. Njëra nga makinat e djegura i përket Policisë Bashkiake të Kamzës. Djegia e saj ka qenë pasojë e përhapjes së flakëve të cilat kanë përfshirë...

Interpol kap fierakun e dënuar me 15 vjet burg në Xhenova

Një tjetër person në kërkim ndërkombëtar ka rënë në prangat e Policisë. Drejtoria e Policisë së Fierit bën me dije se ka arrestuar shtetasin Mario Mamani. Ai akuzohet për një sërë veprash penale. Të dhënat zyrtare flasin për arrestimin e...

Mafia italo-shqiptare, njihuni me bosin Rebeshi

Në Viterbo të Italisë, rreth një muaj më parë u vunë në pranga 30-vjeçari David Rebeshi, 24-vjeçari me iniciale K.A., një 23-vjeçar me iniciale L.V. dhe I.F., 21 vjeç. Kaq ishin të dhënat që vinin nga media vendase. Sepse vetëm...

Segmenti Prrenjas-Librazhd, përplasen tre makina

Një aksident i rëndë automobilistik është shënuar mbrëmjen e sotme në rrugën kombëtare Prrenjas-Librazhd. Raportohet nga policia e zonës se njëra prej automjeteve ishte me targa greke dhe në të udhëtonin pesë persona, katër prej të cilëve nga një familje...

Vranë ish-ushtarin turk, shqiptarët rrezikojnë burgun

Hemuand Ali Hussain, i cili jetonte në Britaninë e Madhe është ekzekutuar më herët nga një grup individësh, tre prej të cilëve me origjinë shqiptare. Shqiptari Florian Marku 24 vjeç, u paraqit dje në Gjykatën e Magjistraturës Teessid, pasi...

Festat e fundvitit, 28 gra të dënuara do të lirohen nga amnistia

Ashtu siç ishte parashikuar, disa të dënuar, kryesisht gra, të mitur dhe të moshuar, kanë përfituar nga amnistia dhe do të kalojnë festat e fundvitit jashtë qelive. Në një dalje publike ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj tha se nga 56...

Operacion antidroge; sekuestrohen 52 kg kanabis sativa

Vazhdon trafiku i drogës. Policia ka mundur të pikasë mjetin që lëvizte me drogë. Sipas të dhënave zyrtare mësohet se Policia e Lezhës ka sekuestruar 52 kg lëndë narkotike kanabis, ndërsa në pranga kanë rënë dy persona si dhe...

U padit nga Agron Tufa, gjykata pushon çështjen ndaj Spartak Brahos

Gjykata e Tiranës vendosi sot të pushojë çështjen penale ndaj deputetit të Partisë Socialiste, Spartak Braho. Deputeti Braho u padit nga ish-drejtori i Institutit të Studimeve të Krimeve të Komunizmit (ISKK), Agron Tufa, për fyerje e shpifje, ndërsa kërkoi...

Të fundit

“E pritën derisa erdhi dhe…”/ Zbardhen detaje nga vrasja e shqiptarit në Gjermani

Një shqiptar është qëlluar për vdekje mbrëmjen e djeshme në Krefeld Gjermani. 42-vjeçari shqiptar është qëlluar katër herë nga dy...

Vendimi për liberalizimin e vizave për Kosovën, ja çfarë pritet të ndodhë

Miratimi i vendimit për liberalizimin e vizave për Kosovën pritet të jetë të mërkurën në rend dite në takimin e ambasadorëve të BE-së, në...

Ariu ka hyrë në Bulevard, çfarë bën shteti?!

Nga Frrok Çupi Hamendje, hamendje, hamendje pa fund..., çfarë do të ndodhë në 6 dhjetor. Data 6 është projektuar si më e mira në historinë...

Zgjedhjet lokale/ Berisha pa para, lekët e fushatës i merr PS, fondet i merr Basha

Partia Demokratike e drejtuar nga Sali Berisha nuk do të marrë asnjë para nga fundet publike. Zgjedhjet e e 2019 kanë nxjerrë jashtë loje...

Protesta e 6 Dhjetorit/ Me hir a pa hir, Meta i Bashkohet Berishës

Partia e Lirisë dhe Partia Demokratike do të protestojnë së bashku më 6 dhjetor, në tubimin e thirrur nga Sali Berisha. Edhe pse Policia...