Aktualitet

Kreditë e buta, dokumentet që duhet të dorëzoni në bashki

Brenda muajit janar Bashkia e Tiranës do të hapë procedurat për programin e kredive të buta. Do të përfitojnë në total 1 mijë familje. Përparësi në dhënien e kredive të buta me interes 3% për familjet e pastreha janë...

Sherr në Kuçovë/ I riu i shpëton Policisë, çfarë u gjet në mjetin e tij

Policia e Kuçovës njofton arrestimin e dy personave të cilët po konfliktoheshin me një të tretë, ndërhyrja e policisë arriti të parandalojë në kohë përshkallëzimin e konfliktit i cili mund të kishte pasoja fatale për jetën. Ngjarja ka ndodhur në...

Ambasada: Nëse doni të punoni në Gjermani duhet të ndiqni këtë procedurë

Ambasada Gjermane në Tiranë ka publikuar në faqen e saj zyrtare njoftimin mbi procedurën që duhet të ndjekin të gjithë qytetarët shqiptarë që janë të interesuar të punojnë në Gjermani.  Ambasada u bën apel shtetasve shqiptarë që të mos...

I ati i monstrës së Mallakastrës: Ma sillni djalin ta vras vetë!

Prindërit e 26-vjeçarit Ervis Zotkaj, protagonisti i krimit monstruoz në Gjerbës të Mallakastrës, ku lidhi me litar dhe  hodhi në rezervuar trupin 50-vjeçarja Drita Saliaj, kërkojnë drejtësi nga shteti. Ata kanë dalë sot para medieve lokale duke mohuar të...

Hapet gara për Kreun e Byrosë Kombëtare të Hetimit!

Kreu i SPAK, Arben Kraja ka bërë me dije se tashmë është hapur gara dhe për strukturën tjetër të re të drejtësisë shqiptare, Buroja Kombëtare e Hetimit. Ai bën me dije se të gjithë të gjithë të interesuarit mund...

VIDEO/ Përfshihet nga flakët një makinë tek zona e “Oxhakut”

Para pak minutash është përfshirë nga flakët një makinë në zonën e “Oxhakut” në Tiranë. Nuk raportohet për të lënduar por vetëm dëme materiale. Dyshohet se shkak për ngjarjen është bërë një shkëndijë elektrike. Mësohet se policia ka mbërritur në vendngjarje...

IKMT-10 kg eksploziv për të hedhur në erë 6-katëshin në Astir

Inspektorati Kombëtar i Mbikëqyrjes së Territorit ka dalë publikisht duke reklamuar mekanizmin me të cilin do të realizohet shembja. Madje edhe orën dhe të gjitha detajet. Në foton e publikuar në llogarinë e këtij institucioni është edhe ndërtesa që...

Masakra e Paskuqanit, kush janë vëllezërit Çapoku, trafikantë droge!

Nga /Fjala.al/ Krimi monstruoz që ndodhi në Paskuqan mbrëmjen e djeshme ka një histori të madhe trafiku droge pas. Ngjarja që i kalon kufijtë e ço imagjinate njerëzore në fakt është e tillë prej afër një dekade, kohë kur bashkëshorti...

Dalin emrat e policëve të arrestuar/ Ja si i favorizonin ndërtimet pa leje

Detaje të reja kanë dalë në dritë lidhur me arrestimet e ndodhura gjatë mbrëmjes së kaluar  nga SHÇBA në Durrës. Nga arrestimet dhe zbardhja e ‘dosjes’ së tyre rezulton se policët së bashku me punonjës të dhe IKMT-së, INUV-it në...

Video, dëshmia e nënës: Ja si ma masakroi vajzën, Erdetit!

Nga /Fjala.al/ Detaje të reja janë zbardhur nga krimi tronditës në Paskuqan, ku kunati Eredet Çapoku vrau me sende të forta kunatën e tij, Enkeleda Çapoku. Deri dy vite më parë, viktima dhe autori i krimit jetonin në një shtëpi, por...

Të fundit

Kërkesat e Ligës, Meta: Krizë në të gjitha sektoret, qeveria të angazhohet për t’i rikthyer frymëmarrjen futbollit

Presidenti Meta përmes një statusi në facebook ka reaguar në lidhje me kërkesat e Ligës së Futbollit. Meta shtë...

Habit Sharon Stone: De Niro është aktori që puth më mirë

Aktorja me famë botërore, Sharon Stone, ka treguar se në karrierën e saj 40-vjeçare, Robert De Niro ka qenë aktori që ka puthur...

Shtyhet në dy tetor mbledhja e përbashkët Kosovë-Shqipëri, Hoti tregon arsyen

Është shtyrë për në datën dy tetor mbledhja e përbashkët mes Shqipërisë dhe Kosovës. Mbledhja mes dy shteteve ishte parashikuar të zhvillohej të premten...

Erdogan mesazh Greqisë: Shpresoj të mos humbisni sërish mundësinë për diplomaci

Presidenti  Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan zhvilloi ditën e sotme një telekonferencë me Presidenten e KE Ursula von der Leyen. Në fokus të diskutimeve ka qenë...

Zoran Zaev thyen ligjin, kryeministri maqedonas gjobitet 50 euro nga policia

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran zaev, Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe dhe Zv/kryeministri për luftën kundër korrupsionit, Lupço Nikollovski janë gjobitur nga Ministria...