Aktualitet

Spitali i Durrësit në flakë/ Flet inxhinieri: Ja shkaqet e zjarrit

Inxhinieri elektrik i Spitalit të Durrësit, Edmond Palodhi ka treguar shkaqet e flakëve që përfshinë spitalin e këtij qyteti. Ai është shprehur se flakët nuk kanë qenë të mëdha dhe se ka pasur më tepër tym dhe ndotje të ajrit...

Moti për sot/ Rikthehen vranësirat, reshje dëbore në zonat malore

Kjo fundjavë do të vijë me vranësira. Përgjatë maleve do të ketë reshje të dobëta dëbore dhe në pjesën tjetër të vendit reshje lokale shiu. Era, do të fryjë nga kuadrati i lindjes e lehtë e mesatare në brigjet e Adriatikut,...

Zjarr në Spitalin e Durrësit, probleme me disa pacientë

Spitali i Durrësit është përfshirë nga flakët gjatë orëve të para të mesnatës. Shkak për rënien e zjarrit, dyshohet të jetë një shkëndijë elektrike. Forcat zjarrfikëse kanë mbërritur menjëherë në vendngjarje dhe po punojnë për shuarjen e flakëve. Zjarri ka përfshirë...

VIDEO/ Spitali i Durrësit përfshihet nga flakët, evakuohen pacientët

Spitali i Durrësit përfshihet nga flakët. Ngjarja ka ndodhur në orët e para të mesnatës së mbrëmshme. Shkak për rënien e zjarrit, dyshohet të jetë një shkëndijë elektrike. Zjarri ka përfshirë katin e dytë, katin e tretë dhe të katërt të Spitalit. Ndërkaq,...

Bilanci tragjik i fillimvitit 2020, katër vrasje në 10 ditë

Janë regjistruar katër vrasje të rënda në vend, vetëm në dhjetë ditët e para të 2020-ës. Dy prej tyre, atentate ende pa autorë, ndërsa dy vrasjet tjera, krim brenda në familje, me autorë nw pranga. Vrasja e parë u regjistrua...

Tërmeti, sizmologu grek: Shqipërisë i duhet një hartë të re sizmike

Ekspertë dhe akademikë nga rajoni, u mblodhën në një konferencë në Tiranë, organizuar nga Akademia e Shkencave. Në konferencë u diskutua ndër të tjera përpilimi i kodit të ri teknik për ndërtimet, në mënyrë që t’i rezistojnë forcës së...

Më 15 janar konstituohet KED, shpallen dhe vakancat për 3 vendet në GJK

Më 15 janar do të zhvillohet mbledhja e parë për vitin 2020 e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, ku pritet të të konstituohen institucioni i saj. KED në mbledhjen e parë do të kërkojë buxhet për personel administrativ, ambiente dhe...

Pranga 3 personave në Kurbin, kundërshtuan policinë gjatë kontrollit

Tre persona kundërshtuan me dhunë punonjësit e Policisë së Kurbinit, për këtë arsye dhe iu vunë prangat. Policia arrestoi tre personat gjatë  një kontrolli të ushtruar në një lokal në Milot. Arrestimi i tyre u bë  pas ndërhyrjes së shërbimeve...

Aksidentet në rrugë, AMF 446 milionë lekë për kompensimin

Autoriteti i Mbikqyerjes Financiare ka vendosur mbi kompensimin që kompanitë e sigurimit duhet të japin për aksidentet dhe vdekjet nga automjetet. Kompensimi i dëmeve do të ketë vlerën prej 446 milionë lekësh. AMF bën të ditur se shoqëritë duhet të...

Ish-pronari i televizionit tentohet të mbytet nga gruaja me jastëk

Një ngjarje e rëndë e ndodhur në 3 Janar por është publik disa ditë më vonë nga këngëtarja Adelina Tahiri. Ish-pronari i televizionit TV ERA, Abdulla Mehmetaj është tentuar të vritet nga bashkëshortja e tij. Sipas Mehmetajt, arsyeja ishte pasuria...

Të fundit

Gazetari shqiptari i “Le Iene” jep lajmin e mirë: Është gjetur Eva Dumani

Gazetari shqiptar i ‘Le lene’, Taulant Kopliku ka dhënë lajmin e mirë se adoleshentja shqiptare, Eva Dumani është gjetur...

Drejtësia e re/ Bllokohet BKH-ja, nuk do të jetë gati as në fund të vitit

Byroja Kombëtare e Hetimit, e njohur si “FBI-ja shqiptare”, rrezikon të mos ngrihet as në fund të këtij viti. Në total janë 103 kandidatë...

Tërmeti në Egje/ Mes të plagosurve në ishullin Samos një 14-vjeçar shqiptar

Një 14-vjeçar shqiptar është plagosur në ishullin Samos në Greqi. 14-vjeçari i identifikuar me inicialet E.M nga Lezha, ka goditje në kokë, krahë të...

Horoskopi, 31 tetor 2020

Dashi Dite e mire kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Do dini si te veproni edhe ne situatat me delikate. Beqaret...

“Nuk ka krisje në koalicionin me LDK,” Selimi hedh poshtë zërat

Ministri i Drejtësisë në Kosovë Selim Selimi është shprehur se nuk ka krisje të partneritetit qeverisës me LDK-në. Ministri shtoi se, në fakt, ka vetëm...