Aktualitet

Merr flakë pika e karburanti në Kombinat, policia jep detajet e para

Një pikë karburanti është përfshirë nga flakët mbrëmjen e sotme në zonën e Kombinatit, në Tiranë. Ngjarja ka ndodhur në rrugën “Llazi Milo”, pranë Komisariatit numër 6. Ende nuk është bërë e qartë shkaku i zjarrit, por besohet se ka...

EMRAT/ Bie në pranga grupi kriminal i shqiptarëve

Policia shqiptare, njofton se ka marrë pjesë në një operacion ndërkombëtar, të zhvilluar në Angli, në bashkpunim me policinë britanike. Si rezultat i operacionit, i cili zgjati për disa muaj, janë sekuestruar një sasi e konsiderueshme lëndësh narkotike dhe...

Lufta kundër terrorizmit/ SHBA dhuron pajisje për Policinë e Shtetit

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë ka lajmëruar nëpërmjet një postimi në faqen e saj zyrtare se ka bërë një donacion me vlerë goxha të lartë për Policinë e Shtetit, në pajisje kompjuterike. Sipas njoftimi mësohet se...

Ja prokurorët e rinj/ Do drejtojnë Kukësin, Elbasanin, Fierin dhe Lushnjën

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka zhvilluar zgjedhjet për postin për drejtues të prokurorisë së Kukësit. Në mbledhjen e zhvilluar disa minuta më parë, pas shqyrtimit të kandidaturave të propozuara nga Komisioni i Karrierës në Këshill ka zgjedhur edhe prokurorin...

Reformë në polici/ Shteti godet 5 drejtuesit e parë

Qeveria miratoi në mbledhjen e fundit një projektligj, i cili nëse miratohet në parlament do të nxjerrë në pension 5 drejtues të parë dhe 607 efektivë të policisë së shtetit, të gardës dhe SHCBA-së. Në draft është parashikuar një skemë...

Ja sa do ta paguajnë shqiptarët “Drejtësinë e re”

“Drejtësia e re” do t’iu kushtojë shtrenjtë shqiptarëve. Pritshmëritë për ndryshimin rrënjësor të sistemit të drejtësisë, ku pika më e fortë mbetet fitimi i besimit të publikut, do të kenë kosto të kripur për buxhetin e shtetit, ne thelb për...

U kap me 613 kg drogë/Shtyhet seanca, Arbër Çekaj ping-pong me drejtësinë

Seanca gjyqësore ndaj Arbër Çekajt është shtyrë sërish duke rrezikuar të shndërrohet në një telenovelë. Gjykata e Posaçme për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar (GJKKO) ka shtyrë seancën për shkak të mungesës së avokatëve. Arbër Çekaj u arrestua në maj të...

Nxënësit e Kosovës mbledhin 7700 euro për të prekurit nga tërmeti

Kosova vijon të mbështesë vëllezërit e saj të prekurit nga tërmeti i 26 nëntorit. Kështu, nxënësit e shkollave të Komunës Ferizaj kanë grumbulluar 7760 Euro për bashkëmoshatarët e prekur nga tërmeti në Shqipëri. “Jam e prekur nga bujaria e nxënësve dhe...

Ndihmat pas tërmetit/ Bosnja dërgon 300 ton ndihma drejt Shqipërisë

Një autokolonë nga Bosnje-Hercegovina me ndihma prej rreth 300 ton mallrash, kryesisht materiale ndërtimi, do të mbërrijë ditën e sotme në Shqipëri. Themeluesi i Shoqatës "Pomozi.ba" Elvir Karaliç tha se para një muaji ka filluar aksioni për mbledhjen e ndihmave...

Burri tenton të vrasë gruan me levë hekuri, policia arreston 48-vjeçarin

Policia e Krujës ka vendosur në pranga një 48-vjeçar pasi akuzohet për dhunë në familje. Shtetasi me inicialet A. E., banues në Larushkë të Krujës, ka tentuar të vrasë bashkëshorten me levë hekuri. Por, policia është njoftuar për ngjarjen dhe ka...

Të fundit

Italia do të lehtësojë masat antiCovid

Italia do të fillojë me lehtësimin e kufizimeve anti-COVID duke filluar nga 26 prilli, ka paralajmëruar kryeministri italian, Mario...

A janë reale shifrat dhe pse kanë pësuar ulje? Përgjigjet mjeku Alimehmeti

Epidemiologu Ilir Alimehmeti ka folur për procesin e vaksinimit masiv, ku tha se ditët e fundit kemi një rënie të shifrave, pasi sipas tij...

“S’po kuptoj kush është lideri në opozitë”/ Rama i përgjigjet ftesës së Metës për debat publik

Kryeministri Edi Rama pas Lulzim Bashës ka refuzuar edhe ftesën e Presidentit Ilir Meta për debat publik. Rama madje ironizoi se këto kohë po...

Basha kopjon Ramën, poston video nga makina: Do të jem kryeministër i…

Mesazhet ndaj qytetarëve nga makina apo telefonatat me kandidatët janë një rutinë e kryeministrit Edi Rama, por që së fundi është kopjuar nga kreu...

“Do i pres dorën atij që vjedh vota”/ Rama për deklaratën e Metës: Ky nivel komunikimi kërkon psikiatër!

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur sot në mbrëmje deklaratave të forta që ka bërë Ilir Meta lidhur me zgjedhjet e ardhshme të 25...