Aktualitet

Pas 24 orësh kërkimi, lokalizohet e moshuara nga droni

Mesditën e djeshme një e moshuar, e cila vuante nga problemet e shëndetit mendor, është larguar pa njoftuar nga banesa e vajzës së saj. Menjëherë familjarët kanë kërkuar ndihmën e policisë për gjetjen e 74 vjecares. Vetëm pas 24 orësh...

Prangosen në flagrancë me lëndë narkotike, policia zbulon detajet…

Uniformat blu të qytetit të Korçës, njoftojnë se kanë arrestuar katër persona të cilët u kapën në flagrancë me 4.6 kg lëndë narkotike, të llojit kanabissativa, në makinën tip “Peugeot”, me drejtues shtetasin E.T. Tre prej të dyshuarve janë banorë...

I shpallur në kërkim ndërkombëtar, arrestohet fieraku

Një shtetas shqiptar, i cili ishte në kërkim ndërkombëtar është arrestuar ditën e sotme nga "Sektori për Shërbimet e Specializiuara Policore në DVP Fier", në bashkëpunim me "Sektorin për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve të Paligjshme" dhe gjithashtu "Interpol...

Shqipëria e rrezikuar nga hakerat, e treta në botë më e sulmuar

Shqipëria renditet e treta në botë sa i përket sulmeve kibernetike. Sipas një raporti të publikuar nga kompania e sigurisë Kaspersky, Shqipëria është nën shënjestrën e hakerave midis vendeve si Algjeria me 44 për qind, Nepali me 43 për qind,...

Tregu i parasë, Banka e Shqipërisë blen 100 milionë euro

Banka e Shqipërisë, nga janari deri në tetor 2019, ka blerë rreth 100 milionë euro nga bankat e nivelit të dytë. Arsyeja lidhet me krijimin e rezervës valutore dhe mungesën e parasë. Sasia e madhe e eurove të blera...

Gardisti sulmon me levë qytetarin, shpallet në kërkim

Shpallet në kërkim një efektiv i Gardës së Republikës. Lajmin e bën me dije policia e Tiranës, e cila njofton se shtetasi Mariglen Hoxhallari, 35 vjeç, akuzohet për “Vrasje me dashje, e mbetur në tentativë”. Sipas policisë, ai akuzohet për...

Qeveria nxjerr vendimin për certifikata elektronike gjyqësore

Me anë të një vendimi të posaçëm, qeveria ka rregulluar mënyrën se si do të merren certifikatat e gjendjes gjyqësore. Në mbështetje të nenit 100 të Kushtetutës, të ligjit nr. 9614, datë 21.6.2006, “Për certifikatat elektronike të gjendjes gjyqësore”,...

Kamëz/ Dy automjete përfundojnë në flakë

Dy automjete janë përfshirë nga flakët paraditen e sotme. Ngjarja ndodhi përpara godinës së Bashkisë së Kamzës. Njëra nga makinat e djegura i përket Policisë Bashkiake të Kamzës. Djegia e saj ka qenë pasojë e përhapjes së flakëve të cilat kanë përfshirë...

Interpol kap fierakun e dënuar me 15 vjet burg në Xhenova

Një tjetër person në kërkim ndërkombëtar ka rënë në prangat e Policisë. Drejtoria e Policisë së Fierit bën me dije se ka arrestuar shtetasin Mario Mamani. Ai akuzohet për një sërë veprash penale. Të dhënat zyrtare flasin për arrestimin e...

Mafia italo-shqiptare, njihuni me bosin Rebeshi

Në Viterbo të Italisë, rreth një muaj më parë u vunë në pranga 30-vjeçari David Rebeshi, 24-vjeçari me iniciale K.A., një 23-vjeçar me iniciale L.V. dhe I.F., 21 vjeç. Kaq ishin të dhënat që vinin nga media vendase. Sepse vetëm...

Të fundit

Befasia e merkatos/ Godet Interi, rrëmben yllin e Milanit

Hakan Çalhanoglu ka vendosur të qëndrojë në Milano, por jo më tek Milani. Turku është thuajse një lojtar i...

Nuk kishte lekë të paguante biletën, plas sherri mes fatorinos dhe pasagjerit në urbanin e Kamzës (Video ekskluzive)

Një përplasje fizike ka ndodhur mes fatorinos dhe një qytetari në urbanin e Kamzës. Gjithçka ka nisur për arsye se pasagjeri nuk kishte lekë për...

Shqiptari godet me shuplaka baristen e lokalit dhe kërcënon klientët, ja çfarë thotë policia për të

Një shqiptar në Itali, është kthyer në një shqetësim për klientët dhe punonjësit e një bari ku ishte ulur për të konsumuar alkool. Mediat italiane...

Pas lidhjes me 21-vjeçarin, deputetja shqiptare poston foto duke u puthur me një vajzë

Aktorja e njohur, tashmë deputete e Parlamentit të Kosovës, e Lëvizjes Vetëvendosja, Adriana Matoshi, ka marrë vëmendje të madhe nga mediat rozë për shkak...

Modelja e njohur shfaqet me bikini dhe ‘çmend’ fansat (Foto)

Modelja dhe aktorja nga Kosova, Arta Elezaj, vazhdon të jetë shumë aktive me postime në rrjete sociale. Duke qenë se numëron mbi 200 mijë...