Aktualitet

Ngacmoi seksualisht të miturit, vihet në pranga 26-vjeçari në Fier

Policia ka vënën në pranga një 26 vjeçar nga Fieri i cili akuzohet për veprën penale “Pornografia me të mitur”. Gjithashtu u proceduan në gjendje të lirë edhe dy shtetas, 22 e 25 vjeç, banues në Tiranë e Fier. Si...

E dhunoi për 13 vite, gruaja kërkon lirimin e bashkëshortit nga burgu

Hana Zela, 43-vjeç nënë e dy fëmijëve të cilat ajo po i rrit e vetme dhe me shumë sakrifica, pasi i shoqi është duke vuajtur dënimin për dhunën e ushtruar ndaj saj për gjatë 13 viteve. E ftuar në emisionin...

U arratis si Gylenist, turku dënohen në Shqipëri me 1 vit burg

Gjykata e Tiranës ka marrë vendimin për të dënuar me 18 muaj burg shtetasin turk, Selami Simsek. Për shkak të gjykimit të shkurtuar, Simsek do të qëndrojë vetëm 12 muaj në qeli. Ai u arrestua 5 muaj më parë në...

Çfarë përfaqësojnë 4 vitet që Yuri Kim veçoi në marrëdhëniet e SHBA-së me shqiptarët

Vitet 1920, 1991, 1999 dhe 2009 u veçuan nga ambasadorja e re amerikane në Tiranë si kujtesë dhe provë se Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë qenë gjithnjë në krah të Shqipërisë në momentet më kritike. “Le të mos ketë...

Arben Çuko i pafajshëm, nuk ka prova kundër ish-drejtorit të Burgjeve

Gjykata e Tiranës ka pushuar çështjen ndaj Arben Çukos, ish-drejtor i Përgjithshëm i Burgjeve. Akuza ndaj Çukos u pushua nga gjyqtari Sokol Toma me argumentin se nuk është paraqitur asnjë provë nga Prokuroria që mund të lidhë ish-drejtorin me...

Rrëmbimi i Jak Prengës, RENEA bastis hotelin e kapove të heroinës   

Forcat speciale RENEA kanë rrethuar që prej orëve të para të mëngjesit Shijakun. Objekt i mësymjes së tyre bëhet me dije se ka qenë një ndërtesë e njohur e cila gjendet në Shijak dhe iu përket emrave proverbial të...

Helmimi 5 ditë pas dasmës, del autopsia për Rezarta Hajdarin

Rezarta Hajdari humbi jetën teksa flite në dhomë në krah të bashkëshortit të saj, Olsit, për shkak të monoksidit të karbonit. Helmimi ka ardhur si pasojë e prushit që çifti mbante në dhomën e gjumit. Ky është konkluzioni në të...

1.2 ton kokainë, dy agjentët grekë paguan garancinë prej 229.550 euro

Mediet greke, kanë dhënë detaje në lidhje me gjithçka ka çuar në zbulimin e grupit të trafikut ndërkombëtar të kokainës. Sipas tyre dy agjentë të infiltruar kishin arritur të fitonin besimi e grupit kriminal dhe të futeshin në të...

Ministrja Manastirliu: Nuk jemi të rrezikuar nga virusi aq sa Europa

Në një deklaratë për mediat, ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka folur për situatën e përgjithshme dhe masat që janë marra në lidhje me mundësitë e përhapjes së coronavisusit. Sipas saj Shqipëria mbetet me rrezikshmëri të ulët për sa i...

Kreu i SPAK zgjedh dy prokurorë: Ja kush dua të jetë me mua

Çështjet e shumta që kanë mbetur në duart e SPAK detyruan kreun e saj pak ditë më parë të kërkonte shtim në organikë. Ai u justifikua me faktin që ka shumë punë dhe e kanë të pamundur me aq...

Të fundit

“E pritën derisa erdhi dhe…”/ Zbardhen detaje nga vrasja e shqiptarit në Gjermani

Një shqiptar është qëlluar për vdekje mbrëmjen e djeshme në Krefeld Gjermani. 42-vjeçari shqiptar është qëlluar katër herë nga dy...

Vendimi për liberalizimin e vizave për Kosovën, ja çfarë pritet të ndodhë

Miratimi i vendimit për liberalizimin e vizave për Kosovën pritet të jetë të mërkurën në rend dite në takimin e ambasadorëve të BE-së, në...

Ariu ka hyrë në Bulevard, çfarë bën shteti?!

Nga Frrok Çupi Hamendje, hamendje, hamendje pa fund..., çfarë do të ndodhë në 6 dhjetor. Data 6 është projektuar si më e mira në historinë...

Zgjedhjet lokale/ Berisha pa para, lekët e fushatës i merr PS, fondet i merr Basha

Partia Demokratike e drejtuar nga Sali Berisha nuk do të marrë asnjë para nga fundet publike. Zgjedhjet e e 2019 kanë nxjerrë jashtë loje...

Protesta e 6 Dhjetorit/ Me hir a pa hir, Meta i Bashkohet Berishës

Partia e Lirisë dhe Partia Demokratike do të protestojnë së bashku më 6 dhjetor, në tubimin e thirrur nga Sali Berisha. Edhe pse Policia...