Aktualitet

I moshuari nga Shkodra humbet prej 11 ditësh në Milano, kërkohet ndihmë 

Nga Nikoleta Kovaçi/ Një familje nga Shkodra kërkon ndihmën e të gjithë shqiptarëve që jetojnë në zonën e Milanos. Iu ka humbur kontaktet njeriu i tyre që prej 11 ditësh dhe ende nuk kanë asnjë informacion për të. Ata i...

Shkon në 59 numri të prekurve nga koronavirusi, 30 shtrohen te Infektivi-VIDEO

Numri të prekurve nga koronavirusi në Shqipëri vijon të rritet duke e çuar atë në 59 të infektuar nga COVID-19. Nga 60 raste të dyshuara me koronavirus, 4 prej tyre kanë rezultuar pozitivë. Ndërsa në spitalin e Infektivit qëndrojnë 30...

Sfidojnë koronavirusin, të moshuarit në radhë në sportelet e postës për të marrë pensionin

Ndonëse u dha urdhër nga kryeministri Edi Rama se çdo pensionisti do tu dërgohet në shtëpi pensioni, disa prej tyre u janë drejtuar sporteleve. Reporteri i Gazetës Fjala ka shkrepur foto ku shihen qartë pensionistët në radhë për të marrë...

Rama flet përmes mjekut italian: Po i përdorni kot maskat ndaj koronavirusit

Kryeministri Edi Rama iu ka bërë thirrje shqiptarëve se ata që nuk janë pozitivë me koronavirus i mbajnë kot maskat dhe dorezat. Duke iu referuar analizës së virologut italian Fabrizio Pregliasco, kreu i qeverisë shpjegon se “ata që nuk janë...

Amnistia dhe Covid-19, pritet lirimi i të moshuarve dhe të sëmurëve

Nga Nikoleta Kovaçi/ Është e pamundur të mbrohen nga infektimi pavarësisht masave drastike që janë marrë. Ndonëse janë ndaluar rreptësisht të takohen me familjarët e tyre, sigurisht që askush nuk është imun ndaj të qenurit të izoluar dhe në kontakt...

Koronavirusi/17 shqiptarë bllokohen në Spanjë bashkë me fëmijët: S’dimë ku të…

17 shqiptarë kanë mbetur të bllokuar në Spanjë si pasojë e situatës së krijuar nga koronavirusi dhe mbylljes së kufijve nga ana e vendeve evropiane për të parandaluar përhapjen e Covid-19. Të 17 shqiptarët të cilët kishin shkuar me pushime...

Koronavirusi/ Kisha Ortodokse hapur vetëm për lutje personale, s’ka më shërbesa

Kisha Ortodokse e Shqipërisë njoftoi marrjen e masave të reja ndaj COVID-19. Nuk do të mbahet më asnjë shërbesë, por kisha do të jetë e hapur vetëm për lutje personale. “Duke parë situatën e re të krijuar, kur rastet me...

Agron Duka bllokohet në Gjermani: Edhe po ngela këtu, s’ka gjë! Shërohesh më kollaj nga koronavirusi

Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka ka mbetur i bllokuar në Gjermani si pasojë e koronavirusit. Duka kishte planifikuar të kthehej ditën e sotme në Shqipëri, por në momentin e fundit kompania ka anuluar fluturimin, duke mos i dhënë...

Koronavirusi/ ‘Shpërthen’ revolta te burgu 313, thirrje kundër Ramës, ja çfarë ndodhi gjatë natës (VIDEO)

Në redaksinë e ‘JOQ Albania’ ka mbërritur një video e cila tregon se në Burgun 313 në Tiranë, të burgosurit kanë nisur një revoltë. Në videon e dërguar nga qytetari dëgjohen edhe thirrjet “Rama ik”, të cilat janë kthyer në...

Mes jetës dhe vdekjes/Koronavirusi vret te Infektivi, nga materniteti lind foshnja-VIDEO

Kur Shqipëria ka shënuar sot viktimën e saj të dytë nga koronavirusi, pas të moshuarës 73-vjeçare, e cila ndërroi jetë pasi ishte kthyer nga Italia, dhe kur vendi gjendet i gjithi në karantinë, në maternitetin ‘Mbretëresha Geraldinë’ ka ardhur...

Të fundit

Inter mposht Atalantën dhe siguron pjesëmarrjen në Champions në sezonin e ardhshëm

Inter ka siguruar matematikisht kualifikimin në Champions League, pas fitores 3-2 në shtëpi ndaj Atalantës. Skuadra e Inzaghit pozicionohet...

Mbyllet në barazim Strasbourg-PSG, parizienët shpallen kampion të Ligue 1 për herë të 11

PSG fiton për herë të 11-të në histori titullin kampion në Francë. Skuadra pariziene e siguroi matematikisht vendin e parë një javë para fundit...

Tensionet në veri, Sveçla në Leposaviç: Këtu është Republikë e Kosovës

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla, sot ishte për vizitë në Leposaviç, ku u prit nga kryetari i ri i komunës,...

Ish diplomati amerikan Henry Kissinger feston 100 vjetorin e lindjes

Ish sekretari amerikan i Shtetit dhe këshilltari presidencial Henry Kissinger feston 100 vjetorin e lindjes këtë të shtunë, duke kapërcyer për jetëgjatësinë shumë bashkëkohës...

Historike/ Luton Town mposht Coventryn dhe rikthehet në Premier League pas 31 vitesh

Luton Town do të luajë në edicionin e ardhshëm (i 32-ti) në Premier League, pasi mposhti 6-5 në ruletën e penaltive Coventry-n, në finalen...