Aktualitet

Zbardhet lidhja dhe e kaluara e dy të plagosurve në Vlorë

Pasditen e sotme, dy persona janë plagosur pas të shtënave me armë zjarri brenda një lokali në Vlorë. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 18:20 minuta në lagjen 'Kushtrimi'. Dy të plagosurit po pinin kafe bashkë në një lokal të qytetit...

Vlorë, dy të plagosur nga të shtënat me armë

Pasditen e sotme janë dëgjuar të shtënave me armë zjarri në qytetin e Vlorës. Nga të dhënat e para mësohet se janë plagosur dy persona. Ngjarja ka ndodhur në rrugën “Transballkanike”. Të plagosurit janë të moshës 23 dhe 45 vjeç dhe...

“Edi Rama mbështet krimin për të vjedhur zgjedhjet”

Pas arrestimit të Pajtim Agës për drogë, i cili ishte vëllai i shefit të Policisë Dibër Robert Aga, ka reaguar edhe ish-ministri i Drejtësisë Enkelejd Alibeaj. Në një deklarate për mediat, Enkelejd Alibeaj theksoi se ngjarja e Dibrës dëshmon se...

Komisariati i Elbasanit “bazë” për të ‘fshehur’ 9 armë pa leje

Në komisariatin e Elbasanit janë gjetur 9 armë pa leje dhe pa asnjë dokumentacion. Rasti i paprecedentë. Nga të dhënat e para mësohet se në zyrën e shefit të rendit të këtij komisariati prej më shumë se 2 vitesh qëndronin...

Pranga 40-vjeçarit në doganë, qeni zbuloi drogën e fshehur në makinë

Polica në Qafë Botë ka sekuestruar 63.7 kg kanabis në një makinë tip "Mitsubishi". Në prangat e policisë ka rënë drejtuesi i makinës me inicialet A.H. 40 vjeç, lindur në fshatin Cakran, Fier dhe banues në Sarandë. Nga të dhënat...

Pranga “Eskobarit turk” në Tiranë, trafikoi miliarda euro drogë

Policia e Tiranës ka vënë në pranga një 53-vjeçar nga Turqia. I arrestuari është një emër shumë i njohur në Turqi, bëhet fjalë për Hysein Baybesin të cilin e thërrasin "Eskobari" turk. I arrestuari ishte në kërkim si i akuzuar...

Shkodër/ Burri tenton të vrasë gruan me thikë, ndalohet nga policia

Policia e Shkodrës ka arrestuar një 41-vjeçar më akuzën e tentativë së vrasjes dhe dhunës në familje. Në prangat e policisë ka rënë shtetasi K.Z, banues në lagjen “Tre Heronjtë”. Burri ka ushtruar dhunë fizike ndaj bashkëshortes së tij, si dhe...

Parashikimi i fundjavës sipas astrologes Meri

Dashi Do merrni një lajm të mirë apo një propozim pune shumë specifik, që do ju sjellë shumë aventurë fitime dhe strategji të suksesshme. Demi Një risk i madh që do merrni në aspektin ekonomik do ju dalë me sukses dhe do...

Lezhë/ Ngacmoi të miturën me aftësi të kufizuara, arrestohet 60-vjeçari

Policia Lezhës ka vënë në pranga një 60-vjeçar i cili dyshohet se ka ngacmuar dhe abuzuar seksualisht me një të mitur me aftësi të kufizuara. Specialistët për Hetimin e Krimit në Policinë e Lezhës kanë arrestuar në flagrancë shtetasin me inicialet...

Jetë në gërmadhat e Thumanës

Gazeta Fjala sjell një panoramikë të një prej vendeve më të prekura nga tërmeti katastrofik i 26 nëntorit, që nisi në orën 03:54 minuta dhe vijoi me mbi 1 mijë lëkundje. 51 viktima në total, 900 të plagosur dhe...

Të fundit

Dhëndri nga Fushë-Kruja ‘pishman’ që ditën e parë të martesës, ja çfarë shkruan në targën e makinës

Të gjithë mezi presin të martohen, por me kalimin e viteve kuptohet se ajo është dhe një "burgim" pasi...

Pamje e pabesueshme/Radhë kilometrike në Kakavijë – VIDEO

Pika e kalimit kufitar të Kakavijës, është bllokuar nga radhë kilometrike të emigrantëve të cilët kthehen në shtetin fqinj. Shkak për krijimin e radhëve është...

Video që po thyen mitin, macja puthet me miun

Fraza si "macja me miun" është një thënie aq e vjetër sa vetë bota, e cila gjithmonë ka përshkruar sesi këto dy kafshë janë...

Pandemia/ 6 viktima në 24 orët e fundit, 16 pacientë në gjendje të rëndë

Gjatë 24 orëve të fundit betejën me COVID-19 e kanë humbur dhe gjashtë pacientë të tjerë, duke e çuar në 219 humbje viktima. (Qarku Tiranë...

Rozana Radi gati për dasmë?

Një nga këngëtaret më aktive në rrjetet sociale duket se së shpejti do t’i japë fund beqarisë. Rozana së fundmi zhvilloi një mini-intervistë me ndjekësit...