Rajoni

Freedom House: Udhëheqësit në Ballkan sulmojnë haptaz institucionet demokratike

Organizata Freedom House ka arritur në përfundimin se një numër i madh udheqësish në Evropën Qendrore dhe Lindore as nuk përpiqen të pretendojnë se po luajnë sipas rregullave demokratike. Sipas raportit të përvitshëm “Vendet në Tranzicion” që u bë...

Objektivi i Greqisë: Në korrik hapim turizmin

Vera po afron, për shtetet mesdhetare që jetojnë nga turizmi fillon sezoni, po kriza e Coronës i mban ende mbyllur hotelet. Megjithatë përgatitjet për hapjen e tyre kanë filluar, edhe në Greqi. Për vende si Greqia, ku turizmi përbën afër...

Serbia vendos mes koronavirusit/Vuçiç: Zgjedhje parlamentare dhe lokale më 21 qershor

Zgjedhjet parlamentare dhe lokale në Serbi do të mbahen më 21 qershor, bëri të ditur presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç. Ai u takua paraprakisht me përfaqësuesit e partive politike, që kanë paralajmëruar daljen në zgjedhjet e ardhshme. Zgjedhjet në Serbi duhet...

Shkup/ Rrëzohet helikopteri i Ministrisë së Brendshme, lëndohet një person

Një helikopter i Ministrisë së Brendshme është rrëzuar ditën e sotme rreth orës 11:30 në në platformën e vjetër të stacionit policor në Aeroportin Ndërkombëtar të Shkupit. Në helikopter kanë qenë 5 persona, ndërsa sipas informatave të para, një person...

Covid-19/ Bie ndjeshëm numri i të infektuarve në Maqedoninë e Veriut

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut janë konfirmuar pozitive me koronavirus, 5 raste. Numri i përgjithshëm i të infektuarve në vend ka shkuar në 1511. Ndërkohë gjatë 24 orëve dy pacientë kanë humbur betejën me koronavirusin, duke...

Covid-19/ Shënohen 4 viktima në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut

4 persona kanë humbur jetën ndërsa 29 të tjerë kanë rezultuar pozitiv me koronavirus në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut. Autoritetet shëndetësore të vendit fqinj kanë bërë me dije  se numri i të infektuarve në vend ka...

COVID-19/ Rritet numri i viktimave në Maqedoninë e Veriut, shkon në 81 totali

Në Maqedoninë e Veriut janë realizuar 362 teste në 24 orët e fundit, prej të cilave 29 kanë rezultuar pozitiv me Covid-19. Me statistikat e fundit, numri i personave të diagnostikuar me Covid-19 në vendin tonë shkon në...

Lajm i mirë/ Prej katër ditësh në Mal të Zi asnjë i infektuar me Covid-19

Mali i Zi prej katër ditësh nuk ka konfirmuar asnjë rast me Covid-19. Sipas Istituti i Shëndetit Publik brenda 24 orëve janë analizuar 122 mostra nga të cilat nuk ka raste të reja të infektuara me koronavirus. Të ndodhur në këtë...

Maqedonia e Veriut/ Nga sot kush nuk mban maskë gjobitet

Duke filluar nga dita e sotme, në Maqedoninë e Veriut nis zbatimi i dekretit për mbajtjen e detyrueshme të maskës, shallit apo facoletës për të mbuluar gojën dhe hundën, si masë mbrojtëse për parandalimin e përhapjes së Covid-19. Sipas këtij...

Rrëzohet helikopteri i NATO-s në Greqi, zhduken 6 persona

Është gjetur i rrëzuar helikopteri i NATO-s, i cili rezultoi i zhdukur mbrëmjen e sotme në Greqi, ndërsa vijon kërkimi për 6 pasagjerët që ndodheshin në bord. Mediat greke raportonin rreth orës 9 të mbrëmjes për një helikopter të NATO-s...

Të fundit

VIDEO/ Flamuri i PD-së “hyn” me dron në shtëpinë e BBV, mesazh për Luizin

Luiz Ejlli, i konsideruar si ‘luani’ i këtij edicioni të Big Brother VIP, siç duket do të jetë edhe...

VIDEO / Plas sherri mes vajzave në emision: Kujdes me mu se t’i thej gishtat!

Gisela dhe Briki janë dy nga konkurrentet në emisionin “Përputhen”, ku djem dhe vajza mblidhen për të gjetur shpirtin binjak. Megjithatë, jo gjithmonë dashuria triumfon,...

“Plani i fshehtë për arrestimin e Dakos”/ Ish-drejtuesi i policisë tregon skemën

Ish-drejtuesi i policisë Arben Hajdarrmataj tha në emisionin Now në Euronews Albania se në kohën kur Fatmir Xhafaj ishte ministër i Brendshëm ishte përgatitur...

Para pak muajsh mundi kancerin/ Ndahet nga jeta në mënyrë të papritur aktorja meksikane

Rebecca Jones, aktorja e njohur meksikane, ka ndërruar jetë në moshën 65-vjeçare herët në mëngjesin e sotëm. E njohur për rolin e saj si antagoniste në...

Shkolla e Policisë “përjashton” ekselentët/ S’lejohen ata mbi 30 vjeç apo që mbajnë syze

Në muajin shkurt 2023, Policia e Shtetit, njoftoi se janë hapur 300 vende vakante për punonjës policie. Kandidatët duhet të paraqiteshin deri më 15...