FJALA TV

Sa gënjejnë shqiptarët? Qytetarët përgjigjen në “Laj-Thaj”(VIDEO)

Gënjeshtra e vogël, apo e madhe mbetet gënjeshtër, po sa gënjejnë shqiptarët: Gazetarja e “Laj-Thaj”, Kamela Liko pyeti qytetarët në rrugët e Tiranës.   Përgjigjet ishin nga më të ndryshmet, por asnjëri nuk tha se gënjen.   Dhe normalisht që askujt nuk i...

Të fundit

Kur Pablo Picasso udhëzonte se si duhej ‘pikturuar’ mbi qeramikë

Artisti me famë botërore Pablo Picasso është shumë i njohur në botë për idetë novatore në artet vizuale. Fotoja e...

Radhët e gjata në Kakavijë, Ministria e Jashtme: Po i vonon bërja e tamponëve

Prej dy ditësh vijon e rënduar situata në pikën kufitare të Kakavijës, ku mijëra qytetarë janë të detyruar që të presin në radhë për...

Pas zjarreve të frikshme rifillon jeta në Australi, lindin 9 koala

Lajm inkurajues për mbijetesën e koalas , një specie që u prek keq nga zjarret e pyjeve që shkatërruan Australinë në fund të vitit...

Brooklyn Beckham dhe Nicola Peltz prindër për herë të parë? Fotot që ngrenë dyshime

Brooklyn Beckham dhe Nicola Peltz janë njohur për pak më shumë se gjysmë viti, por është e qartë se ata nuk presin për të...

J Balvin po kalon ditë të vështira, ja si po e mposht virusin e frikshëm

Artisti kolumbian J Balvin njoftoi këtë të enjte, gjatë transmetimit të Premios Juventud , se po rikuperohet nga Covid-19, një sëmundje që "e ka...