FJALA TV

Ilir Meta ‘lojë luftash’ me video ndaj Dvoranit  

Ilir Meta nuk i ndahet Kreut të Emërimeve të Drejtësi, Ardian Dvorani. Presidenti i vendit ka publikuar një video tjetër, ku pretendon se Dvorani ka kryer një grusht shteti ndaj Kushtetutës. Kreu i shtetit e ka shndërruar përballjen e tij...

VIDEO/ Makina bëhet copash, shoferi i shpëton për mrekulli vdekjes

Ky është momenti i pabesueshëm sesi një shofer mashtron vdekjen kur del përmes dritares së makinës së tij e cila u përmbys. Në makinë gjithashtu ndodheshin edhe dy pasagjerë por fatmirësisht shpëtuan vetëm me disa dëmtime të vogla./Fjala.al

VIDEO-Sulm ndaj Shërbimit sekret rus/ Vriten 3 persona, kapet autori

Një sulm me armë ka ndodhur pasditen e sotme jashtë ambienteve të Shërbimit Sekret Rus. Sipas medieve ndërkombëtare mendohet se 3 punonjës të këtij institucioni kanë mbetur të vdekur, ndërsa është neutralizuar autori i kësaj ngjarjeje. Në videot e shpërndara në...

VIDEO/ Flet Arben Kraja, tregon se kush duhet t’i trembet SPAK-ut

Prokurori Arben Kraja u zgjodh sot në krye të Prokurorisë së Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar. Në reagimin e tij të parë pas zgjedhjes në këtë detyrë, ai tregoi se kush duhet të trembet nga SPAK-u. Sipas tij, ata...

Shkarkimi/ Arben Malaj: Rama është bërë i frikshëm, të godet pas shpine

Ish-ministri i Financave dhe ish-anëtari i Këshillit Mbikëqyrës të Bankës së Shqipërisë, Arben Malaj denoncoi sot nga foltorja e Kuvendit kryeministrin Edi Rama. Duke shprehur keqardhjen e tij lidhur me votimin nga deputetët në Komisionin Hetimor, Malkaj tha se Edi...

VIDEO/ Tirana nuk përmbahet, shkërmoq me dy gola Flamurtarin

Aktualisht po zhvillohet dhe takimi Flamurtari-Tirana, ku kjo e fundit ka kaluar në avantazh. Tirana ka thelluar rezultatin me dy gola duke ia bërë edhe më të vështirë tashmë fitoren Flamurtarit. BArdheblutë kanë shënuar dy gola vetëm gjatë pjesës...

U dënua me 1 vit burg/ Salianji: Gjyq i montuar. Do e çoj në Strasburg!

Ish-deputeti i Partisë Demokratike Ervin Salianji ka reaguar pas vendimit të gjykatës, e cila e dënoi atë me 1 vit burg për çështjen ‘Babalja’. Salianji i cili akuzohet për ‘Kallëzim të rremë’ deklaroi se ky vendim nuk e tremb. Ndërsa...

Të palarat e Festivalit të 58, rrëfehet Kanita Suma: Më ftuan të këndoja

E ftuar në emisionin “Mirëmëngjes Shqipëri”, këngëtarja Kanita Suma, gjatë intervistës flet hapur duke thënë se më kanë ftuar për të qen pjesë e festivalit. Pra, ishte paracaktuar pjesëmarrja e saj. Ajo foli duke harruar se emisioni ishte drejtpërdrejt....

Upsss… Tom Doshit i thyhet karrigia në Kuvend

Një incident disi komik ka ndodhur sot gjatë seancës plenare me deputetin serioz të PSD-së, Tom Doshi, pikërisht kur Kuvendi po diskutonte paketën "Anti-shpifje" për mediat. Për arsye të paqarta, karrigia e deputetit Tom Doshi, është thyer në mes...

VIDEO/ Ky robot vepron komplet si një njeri…

Irani ka krijuar robotin e parë që vepron si njeri dhe sillet si ne humanët. Në prezantimin e këtij roboti në Teheran, shfaqet mënyra se si roboti lëviz, madje shtrëngon edhe dorën me njerëzit. Projekti paraqet gjeneratën e katërt të...

Të fundit

Bashës nuk i del inati me kthimin e Berishës në PD: “Pazar për Xhaçkën”

Shpëtimi i mandatit të Olta Xhaçkës nga Kuvendi, në leximin politik të Lulzim Bashës është një pazar tjetër mes...

Çfarë po sjell era Bardhi për PD-në e Rithemelimit

Po ajo mënyrë funksionimi: E paqartë, e pa vendosur, e dyzuar dhe pa ide. Rithemelimi nën drejtimin e Gazmend Bardhit si numri dy, nuk...

Parashikimi i motit 15 Prill 2024, si do të ndryshojnë temperaturat

Vendi ynë, do të vijojë nën ndikimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike, duke bërë që moti i kthjellët dhe i ngrohtë të jenë dominant. Kjo...

Shqipëria, e gjashta për vdekjet më të larta nga aksidentet rrugore në Europë

Ndonëse kanë ardhur në ulje, vdekjet nga aksidentet rrugore në Shqipëri mbeten ndër më të lartat në Europë. Sipas INSTAT, në vitin 2022, 164 persona...