Edicioni

Të fundit

Basha me bizneset në Pogradec/Kriza ekonomike nga dështimet e qeverisë dhe keqalokimet e financave publike

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka zhvilluar një takim ditën e sotme me qytatarë dhe biznesmenë të ndryshëm...

Murrizi akuza të forta ndaj Bashës: Delirant se do bëhet një ditë burrë shteti

Deputeti i opozitës, Myslim Murrizi nuk përmbahet ndaj kreut të PD Lulzim Basha, i cili dje në mbrëmjen u shpreh se Murrizi nuk ka...

Maqedoni e Veriut/6 viktima dhe 147 te infektuar vetëm në 24 orët e fundit

Numri i viktimave nga COVID-19 duket se po rritet edhe në Maqedoninë e Veriut. Vetëm në 24 orërt e fundit Ministria e Shëndetësisë ka bërë...

Kosovë, 6 persona humbin jetën nga COVID-19 në 24 orët e fundit

Kosova sot ka shënuar rekord të zi sa i përket vdekjeve nga pacientët me COVID-19. Veç sot, ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se kanë vdekur...

Femrat apo meshkujt më të paguarit në Shqipëri? Ja profesionet me më shumë të ardhura

Meshkujt në Shqipëri vijojnë të paguhen më shumë se sa femrat për të njëjtin pozicion pune, fenomen që ndër vite nuk ka ndryshuar. Sipas publikimit...