Edicioni

Të fundit

Pandemia godet besimin në ekonomi, niveli më i ulët nga 2002

Banka e Shqipërisë publikon raportin për tremujorin e dytë 2020, rënia deri në 65,0% Nga Ornela Bereti Besimi në ekonomi nga...

Zgjedhjet në UT/ Zbulohen kandidaturat, kundërshtitë mbeten

Pas përfundimit të procesit të aplikimeve për rektor dhe anëtarë senati në Universitetin e Tiranës, gazeta “Fjala” zbardh listën me emrat e kandidatëve. Ndërsa...

Një sezon i çmendur, një mbyllje e çmendur, por Verder Bremeni mbijeton

Ka qenë një sezon që drejt fundit të tij u var, në kuptimin figurativ të fjalës, në fije të perit dhe nuk kish si...

Geli Raubal, kjo është e vetmja grua që ka dashur Hitleri

Fabiano Massimi boton “Engjëllin e Mynihut”, për mbesën e Fyhrerit Numri një i shitjeve në Itali, “Engjëlli i Mynihut” (Alfaguara), trilleri historik nga Fabiano Massimi...