Editoriale

Ndryshimet në qeveri/Kush pritet të largohet dhe qëndrojë nga 14 ministrat?

https://youtu.be/TnVEVjxN2dI Mazhoranca zien jo vetëm nga nisja e fushatës elektorale, por edhe tronditja nga lajmi që qarkullon për një ndryshim të kabinetit qeveritar, shtatë muaj para zgjedhjeve. Rama, në dilemën e lëvizjeve rrënjësore dhe mbajtjes së boshtit të qeverisë. Ministrat...

Të fundit

“Pusho n’paqe bab”, reperi i famshëm humb babain për shkak të koronavirusit:

Reperi shqiptar Elinel ka humbur babain për shkak të koronavirusit. Lajmin e bëri të ditur vetë reperi nëpërmjet një...

E rëndë/ Hidhet nga kati i pestë i pallatit, humb jetën 54-vjeçarja. Dyshohet se vuante nga depresioni

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në qytetin e Vlorës ku një 54-vjeçare me iniciale P.B  është hedhur nga kati i pestë i pallatit...

Drejtonin makinat në gjendje të dehur dhe pa leje drejtimi, policia pezullon 20 patenta dhe arreston 6 shoferë

Gjatë kontrolleve të ushtruara në orët e natës policia rrugore ka pezulluar 20 leje drejtimi për shpejtësi dhe alkool si dhe ka arrestuar 6...

COVID-19/Rreth 400 pacientë me koronavirus në një javë, si ndryshoi kurba e infektimeve

Ulja e temperaturave, si dhe hapja e shkollave është shoqëruar me rritje të rasteve aktive me COVID-19 në vend. Gjatë javës së fundit vihet...

SHBA tejkalon 7 milionë raste me Covid-19, disa qeveri në Evropë po vendosin kufizime më të rrepta

Shtetet e Bashkuara kanë tejkaluar 7 milionë raste të konfirmuara të koronavirusit, ndërsa disa qeveri në Evropë po vendosin kufizime më të rrepta në...