Editoriale

10 më të pushtetshmit e PS-së

Prej 7 vitesh në pushtet në Partinë Socialiste janë skicuar ata që vlerësohen më të pushtetshmit. Nga kryeministri Rama, Ruçi, Veliaj, Balla, Braçe, Lleshaj, Fuga, Agaçi, Ahmetaj, e te ministrja Balluku. Kush janë 10 “të fortët” e PS-së që...

Të fundit

Neglizhenca po na vret!/ Brataj: Virusi u konsiderua ‘jo real’

Në një intervistë për gazetën “Fjala”, kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, tregon se në urgjencën kombëtare vijnë rreth...

Macron shkarkon ministrin e Brendshëm, ja arsyeja

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, shkarkoi të hënën nga detyra ministrin e Brendshëm, Christophe Castaner. Shkarkimi është pjesë e një riorganizimi të kabinetit qeveritar, pas...

Vetëflijimi në Kombinat/Gazetarja: Blerta po fsheh emrin e sektit që i çoi drejt vetëvrasjes

“Blerta Josifi, e vetmja e mbijetuar në familjen Josifi do të përballet sërish me Prokurorinë”, deklaroi sonte gazetarja Anila Hoxha. E ftuar në studion e...

Gjici: Pa gabimet e veta, Kukësi duhet të ishte në krye, jo Tirana

Në takimin e vlefshëm për javën e 32-të të Kategorisë Superiore të Kampionatit Kombëtar të Futbollit, të luajtur të hënën në mbrëmje, Kukësi i...

Egbo: Kukësi nuk ishte ndëshkimi i Zotit për “Bylisin”, nuk ishim ne mirë

Kishte theksuar se çështja e aludimeve për trukime në takimin e parë të gjysmëfinales së Kupës së Shqipërisë me Bylisin, dhe natyrshëm, ishte e...