Hard Talk

Të fundit

“Jeta ime është në fije të perit”/ Historia tragjike e shqiptarit që po vdes në burgun e Greqisë (Foto)

Muzikanti shqiptar Eduard Derka, i njohur me emrin e artit "Eduard DB" ose "EDB" ndodhet sot pas hekurave të...

Rama në Kamëz: Sot kalojmë mbi 300,000 vaksinime të kryera. Manastirliu: Të shtunën vijnë 40 mijë doza të AstraZeneca nga COVAX

Kryeministri Edi Rama ka bërë me dije se në fundjavë nis vaksinimi i operatorëve turistikë. Teksa ishte i pranishëm në Kamëz, për të parë...

“Bëra prova me buzët e filxhanit”, Anxhela Peristeri tregon kur e ka dhënë puthjen e parë dhe “traumën”…

Anxhela Persiteri është një ndër këngëtaret më “in” të momentin. Ajo gjithmonë është treguar mjaft e rezvervuar sa i përket jetës së saj private...

Zgjedhjet/ Ambasadorja Yuri Kim takim me shoqërinë civile në Vlorë: Kontribuoni për një demokraci më të fortë

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, ka zhvilluar sot një takim me një grup përfaqësuesish të shoqërisë civile, me të cilët ka diskutuar...

Gjykata i la në burg 2 prej tyre, kontrollorët apelojnë vendimin: Duam një masë më të butë

Tre kontrollorët e arrestuar rreth një javë më parë, të akuzuar si organizator të protestës që solli edhe bllokimin e fluturimeve në aeroportin e...