Laj-Thaj

Në Shqipëri apo jashtë, ku duan të studiojnë të rinjtë shqiptarë?

Këtë javë në emisionin ‘Laj-Thaj’ është trajtuar tema e arsimimit. A është më mirë të studiosh në Shqipëri apo jashtë vendit? Është një temë aktuale mbi të cilën qytetarët kanë ndarë mendime të ndryshme. Disa prej tyre janë shprehur se universitetet...

Të fundit

“Jeta ime është në fije të perit”/ Historia tragjike e shqiptarit që po vdes në burgun e Greqisë (Foto)

Muzikanti shqiptar Eduard Derka, i njohur me emrin e artit "Eduard DB" ose "EDB" ndodhet sot pas hekurave të...

Rama në Kamëz: Sot kalojmë mbi 300,000 vaksinime të kryera. Manastirliu: Të shtunën vijnë 40 mijë doza të AstraZeneca nga COVAX

Kryeministri Edi Rama ka bërë me dije se në fundjavë nis vaksinimi i operatorëve turistikë. Teksa ishte i pranishëm në Kamëz, për të parë...

“Bëra prova me buzët e filxhanit”, Anxhela Peristeri tregon kur e ka dhënë puthjen e parë dhe “traumën”…

Anxhela Persiteri është një ndër këngëtaret më “in” të momentin. Ajo gjithmonë është treguar mjaft e rezvervuar sa i përket jetës së saj private...

Zgjedhjet/ Ambasadorja Yuri Kim takim me shoqërinë civile në Vlorë: Kontribuoni për një demokraci më të fortë

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, ka zhvilluar sot një takim me një grup përfaqësuesish të shoqërisë civile, me të cilët ka diskutuar...

Gjykata i la në burg 2 prej tyre, kontrollorët apelojnë vendimin: Duam një masë më të butë

Tre kontrollorët e arrestuar rreth një javë më parë, të akuzuar si organizator të protestës që solli edhe bllokimin e fluturimeve në aeroportin e...