Laj-Thaj

Sa gënjejnë shqiptarët? Qytetarët përgjigjen në “Laj-Thaj”(VIDEO)

Gënjeshtra e vogël, apo e madhe mbetet gënjeshtër, po sa gënjejnë shqiptarët: Gazetarja e “Laj-Thaj”, Kamela Liko pyeti qytetarët në rrugët e Tiranës.   Përgjigjet ishin nga më të ndryshmet, por asnjëri nuk tha se gënjen.   Dhe normalisht që askujt nuk i...

“Camaj dhe Koliqi poliagjent”/Flasin qytetarët: Studimi i pabazuar, gjithçka me të dëgjuar

"Studimi i kryer së fundmi tregon se Martin Camaj dhe Ernest Koliqi kanë qenë poliagjentë”.  Kjo ka qenë kryefjala e kësaj jave, ndaj stafi i emisionit "Laj-Thaj" në Grupin Mediatik "Fjala" ka pyetur qytetarët se si e shohin këtë...

“Laj-Thaj” nga Kamela Liko, 14 korrik 2020

Martin Camaj e Ernest Koliqi agjentë të sigurimi të shtetit? Çfarë mendojnë qytetarët? https://youtu.be/2Zi-3xrirH4

“Laj-Thaj” nga Kamela Liko, 30 qershor 2020

Sa të sigurt janë shqiptarët në atë që konsumojnë? https://www.youtube.com/watch?v=fSkKflOJAJs

Të fundit

Shtrohet me urgjencë në spital mjeku reanimator, rezultonte pozitiv me koronavirus

Një mjek reanimator i cili kishte rezultuar pozitiv me koronavirus vetëm pak ditë më parë, është shtruar sot në...

45-vjetori i nënshkrimit të Aktit Final të Helsinkit/Meta: Liritë dhe të drejtat e njeriut nuk mund të merren si të mirëqëna e të paprekshme

Presidenti Ilir Meta nëpërmjet një statusi në Facebook ka kujtuar sot 45-vjetorin e nënshkrimit të Aktit Final të Helsinkit. “Dekalogu i Helsinkit ndihmoi në fundin...

Përcillet për në banesën e fundit Aneta Rama (FOTO)

Aneta Rama, nëna e kryeministrit Rama është përcjellë për në banesën e fundit. Për shkak të pandemisë një numër i kufizuar njerëzish kanë marrë pjesë...

Nënat e 33 kryeministrave shqiptarë/Nga Ismail Qemal Vlora tek Edi Rama

Thonë se pas një burri të suksesshëm fshihet një grua e mrekullueshme. Për këtë shprehje, atributet zakonisht i takojnë bashkëshortes, por gruaja e parë që...

Lajm i mirë për vaksinën/Ekspertët: Mund të jetë e disponueshme në vitin 2021

Në Shtetet e Bashkuara numri i vdekjeve nga Covid-19 ka arritur në mbi 150,000, ndërsa në disa zona të vendit vazhdojnë të rriten rastet...