Laj-Thaj

Të fundit

Kontrolle në akset kryesore të Shqipërisë, arrestohen 9 shoferë, ndëshkohen 1339 të tjerë

Policia e Shtetit ka ushtruar kontrolle në akset kryesore të vendit, kryesisht në Elbasan-Peqin dhe Rinas-Thumanë. Në total janë arrestuar...

OBSH: Ndotja e ajrit vret shtatë milionë persona në vit

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka fuqizuar të mërkurën udhëzimet e reja për kualitet të ajrit, duke thënë se ndotja e ajrit është një prej...

Tragjike në Elbasan, fëmija 6 vjeç bie nga ballkoni dhe humb jetën

Një fëmijë ka humbur jetën pasi ka rënë nga ballkoni në Elbasan. Ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 15:50, në lagjen “28 Nëntori...

“Mos fol për nënën time”/ Sherr gjatë konferencës për shtyp, boksierët përleshen me njëri-tjetrin (Video)

Dueli i 6 nëntorit mes boksierit meksikan Saul Canelo Alvarez dhe amerikanit Caleb Plant ka nisur më herët. Gjatë konferencës për shtyp që dy...

Tragjedi/ Rrëzohet një avion në Rusi, vdesin të gjithë anëtarët e bordit

Një avion transporti “Antonov An-26” u përplas pranë qytetit lindor të Kabarovskit në Rusi duke vrarë të gjithë anëtarët e bordit. Interfax bën me...