Web-Tv

553 vjetori i vdekjes së Gjergj Kastriotit Skënderbeut/ Rama e përkujton me video-mesazh

Sot më 17 janar shënohet përvjetori i 553 i vdekjes së heroit kombëtar shqiptar, Gjergj Kastrioti Skënderbeu. Kryeministri Edi Rama ka përkujtuar përvjetorin e vdekjes së heroit duke publikuar një video nga Memoriali i Skënderbeut në Lezhë, me të cilën...

Rindërtimi/ Rama ka një premtim për laçjanët: Qytetin nuk do ta njihni për Krishtlindje e Vitin e Ri

Kryeministri Edi Rama ka kryer inspektime në qytetin e Laçit ku po ndërtohen banesa të reja si dhe po rikonstruktohen ato ekzistuese. Ai thotë se do të ndërtohen 727 apartamente të reja, si dhe do rikonstruktohen ato ekzistueset, dhe rrjeti...

Përmbytjet, Rama: E pakrahasueshme situata me të shkuarën, në terren nga ministri tek kryeplaku

Kryeministri Edi Rama po mban një konferencë për mediat me fokusin tek menaxhimi i situatës së përmbytjeve në vend. Të pranishëm në këtë komunikim me gazetarët janë edhe ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi, si dhe ministrja e Bujqësisë Milva...

“Baca dha 1 mln euro”/ Rama krah Pacollit në Thumanë: Sot nis ndërtimi i pallateve të reja

Kryeministri Edi Rama dha lajmin se sot do të nisë puna për ndërtimin e apartamenteve në Thumanë. Kreu i qeverisë njohu me ecurinë e punimeve Behgjet Pacollin, i cili ka vënë në dispozicion të rindërtimit në këtë zonë 1...

Tre familje në Zall-Herr me shtëpi të reja, Veliaj: Nuk i ndajmë në të majtë e të djathtë

Pas tërmetit shkatërrues të 26 nëntorit, familjet e Riza Zekthit, Hysen Vreshtit dhe Nazmi Oruqit në fshatin Dritas të Zall-Herrit hynë në shtëpitë e rindërtuara, më të sigurta se të parat. Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj vizitoi familjet në...

Skandali me sanitaren/ Halit Valteri: Tire do ketë kudo pa u larguar klasa e vjetër politike

Deputeti i opozitës Halit Valteri ka reaguar sot përmes një deklarate për mediat nga Kuvendi lidhur me ngjarjen e bërë publike një ditë më parë ku një sanitare i zhvati vajzës së një paciente me Covid të shtruar te...

Skandali me sanitaren te ‘Shefqet Ndroqi’/ Rama: Çdo pyll ka derrat e vet

Kryeministri Edi Rama inspektoi sot Qendrën e Re Shëndetësore Nr.1, Tiranë për të cilën u shpreh se është transformuar sipas standarde europiane. “Qendra e Re Shëndetësore Nr.1, Tiranë - Një tjetër qendër shëndetësore e transformuar rrënjësisht në zinxhirin e 300...

Video/ Rama në depon farmaceutike: Ja ku ruhen vaksinat anti-Covid

Kryeministri Edi Rama prezanton depon ku ruhen vaksinat anti-COVID. Përmes një postimi në Facebook Rama shprehet se depoja farmaceutike e ndërtuar për spitalin është sipas standardeve të Bashkimuit Europian, teksa akuzon opozitën duke se para 7 vitesh ky ambjent ishte...

Rama publikon videon: Pse Fushë-Kruja nuk u përmbyt siç ndodhte kur qeveriseshin nga politika e sharjeve

Kryeministri Edi Rama e ka nisur mëngjesin e sotëm duke publikuar një video ku vë në pah ndryshimin në Fushë-Krujë, pas ardhës së PS-së në pushtet, investime këto që për të janë faktor kryesor që shmangien e përmbytjeve këtë...

Rama: Ja situata në Lezhë kur qeverisnin ata që na akuzojnë nga cepat e periferisë

Kryeministri Rama ka publikuar në rrjet një video që tregon, siç thotë ai situatën e përmbytjeve, pak vite më parë, kur shiu nuk largohej nga tokat e banesat për ditë të tëra. Rama shton se një shi i rrëmbyer mund...

Të fundit

“E pritën derisa erdhi dhe…”/ Zbardhen detaje nga vrasja e shqiptarit në Gjermani

Një shqiptar është qëlluar për vdekje mbrëmjen e djeshme në Krefeld Gjermani. 42-vjeçari shqiptar është qëlluar katër herë nga dy...

Vendimi për liberalizimin e vizave për Kosovën, ja çfarë pritet të ndodhë

Miratimi i vendimit për liberalizimin e vizave për Kosovën pritet të jetë të mërkurën në rend dite në takimin e ambasadorëve të BE-së, në...

Ariu ka hyrë në Bulevard, çfarë bën shteti?!

Nga Frrok Çupi Hamendje, hamendje, hamendje pa fund..., çfarë do të ndodhë në 6 dhjetor. Data 6 është projektuar si më e mira në historinë...

Zgjedhjet lokale/ Berisha pa para, lekët e fushatës i merr PS, fondet i merr Basha

Partia Demokratike e drejtuar nga Sali Berisha nuk do të marrë asnjë para nga fundet publike. Zgjedhjet e e 2019 kanë nxjerrë jashtë loje...

Protesta e 6 Dhjetorit/ Me hir a pa hir, Meta i Bashkohet Berishës

Partia e Lirisë dhe Partia Demokratike do të protestojnë së bashku më 6 dhjetor, në tubimin e thirrur nga Sali Berisha. Edhe pse Policia...