Web-Tv

Video që nuk duhet humbur… ministri gjuan me shpullë kolegun

"NATO" ose e njohur ndryshe si "Organizata e Traktatit të Atlantikut të Veriut", ka një reputacion të keq në Serbi, të paktën që prej kohës që bombardoi Beogradin me sulmet ajrore që zgjatën nga 24 marsi 1999 deri në...

VIDEO/ Inaugurohet ura më e gjatë në Europë

Ndoshta jeni mësuar që të kaloni në ura të gjata 3 metra dhe ndonjëherë edhe në mbikalimet në autostradën Tiranë-Durrës ku gjatësia shkon 6-metra, por mos u habisni nëse ju jepet mundësia të kaloni në ndonjë urë me kilometra...

Kanguri futet në pishinën e një familje për t’u freskuar

Si pasojë e temperaturave të larta në Australi, kafshët kanë marrë vendime ekstreme duke përdorur pishinat e njerëzve për tu freskuar. Ka qenë një familje në New South Wales, ka filmuar një kangur 70 kilogramësh duke u larë në pishinën...

VIDEO/ Boris Jonson iu shërben kafe gazetarëve i veshur me pizhama

Kryeministri britanik, Boris Jonson, njihet për sportivitetin e tij me komunikim me publikun. Sërisht ka surprizuar teksa del nga shtëpia e tij me një tabaka në duar për të qerasur gazetarët të cilët po prisnin para banesës së tij. Mesa...

Katastrofë në Spanjë, përmbytet vendi nga reshjet

Reshjet e ndendura të shiut kanë kthyer veriun e Spanjës në një Venecia. Moti keq i këtyre ditëve të fundit ka bërë që lagje të tëra të përmbyten totalisht. Pamje tronditëse janë publikuar nga qyteza Reinosa, ku rrugët janë kthyer...

Protesta kundër Vuçiç/ Aktivistët e ‘Vetëvendosjes’  përplasen me policinë

Aktivistët e Vetëvendosjes janë përplasur me policinë gjatë protestës kundër vizitës së Aleksandër Vuçiç. Ata kanë kërkuar largimin e presidentit serb dhe shpalljen e tij non-grata, pasi sipas tyre, ai po fyen viktimat e luftës në Kosovës dhe se ai...

Ilir Meta ‘lojë luftash’ me video ndaj Dvoranit  

Ilir Meta nuk i ndahet Kreut të Emërimeve të Drejtësi, Ardian Dvorani. Presidenti i vendit ka publikuar një video tjetër, ku pretendon se Dvorani ka kryer një grusht shteti ndaj Kushtetutës. Kreu i shtetit e ka shndërruar përballjen e tij...

VIDEO/ Makina bëhet copash, shoferi i shpëton për mrekulli vdekjes

Ky është momenti i pabesueshëm sesi një shofer mashtron vdekjen kur del përmes dritares së makinës së tij e cila u përmbys. Në makinë gjithashtu ndodheshin edhe dy pasagjerë por fatmirësisht shpëtuan vetëm me disa dëmtime të vogla./Fjala.al

VIDEO-Sulm ndaj Shërbimit sekret rus/ Vriten 3 persona, kapet autori

Një sulm me armë ka ndodhur pasditen e sotme jashtë ambienteve të Shërbimit Sekret Rus. Sipas medieve ndërkombëtare mendohet se 3 punonjës të këtij institucioni kanë mbetur të vdekur, ndërsa është neutralizuar autori i kësaj ngjarjeje. Në videot e shpërndara në...

VIDEO/ Flet Arben Kraja, tregon se kush duhet t’i trembet SPAK-ut

Prokurori Arben Kraja u zgjodh sot në krye të Prokurorisë së Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar. Në reagimin e tij të parë pas zgjedhjes në këtë detyrë, ai tregoi se kush duhet të trembet nga SPAK-u. Sipas tij, ata...

Të fundit

“Vijne nga lart në fluturim dhe më ulen në duar”, tenori i famshëm publikon videon: Ata duan më shumë dashuri!

Tenori i famshëm shqiptar Agim Hushi i cili jeton prej kohësh në Australi ka postuar ditën e sotme në...

Veliaj inspekton punimet/Dy shkolla dhe një kopësht i ri në “Don Bosko” (Video)

Kryebashkiaku Erion Veliaj ka bërë publike pamjet nga punimet e dy shkollave dhe një kopështi në kryeqytet. Këto shkolla të reja do të mbajnë emrin ...

Kërcënoi me vetëvrasje, flasin prindërit e Elton Metës: Djali kaloi në depresion, nusja paftë hajër nga zanati!

Kanë folur për mediat prindërit e Elton Metës i cili u arrestua në Zhupan të Fierit pasi kanosi familjen e vjehrrit dhe tentoi të...

Pamje të rënda/Berisha publikon videon nga plagosja në Kavajë

Ish-Kryeministri i vendit Sali Berisha ka publikuar disa pamje të rënda nga denoncimi i një qytetari në adresën e tij. Në videon e publikuar nga...

“Dy gëzime në një ditë”/Veliaj: Familjet në Ndroq e Picallë sot në shtëpitë e reja

Kryetari i bashkisë Erion Veliaj e ka nisur ditëtn e sotme me një lajm të mirë dhe shumë optimizëm. Në faqen e tij zyrtare në...