Web-Tv

U dënua me 1 vit burg/ Salianji: Gjyq i montuar. Do e çoj në Strasburg!

Ish-deputeti i Partisë Demokratike Ervin Salianji ka reaguar pas vendimit të gjykatës, e cila e dënoi atë me 1 vit burg për çështjen ‘Babalja’. Salianji i cili akuzohet për ‘Kallëzim të rremë’ deklaroi se ky vendim nuk e tremb. Ndërsa...

Të palarat e Festivalit të 58, rrëfehet Kanita Suma: Më ftuan të këndoja

E ftuar në emisionin “Mirëmëngjes Shqipëri”, këngëtarja Kanita Suma, gjatë intervistës flet hapur duke thënë se më kanë ftuar për të qen pjesë e festivalit. Pra, ishte paracaktuar pjesëmarrja e saj. Ajo foli duke harruar se emisioni ishte drejtpërdrejt....

Upsss… Tom Doshit i thyhet karrigia në Kuvend

Një incident disi komik ka ndodhur sot gjatë seancës plenare me deputetin serioz të PSD-së, Tom Doshi, pikërisht kur Kuvendi po diskutonte paketën "Anti-shpifje" për mediat. Për arsye të paqarta, karrigia e deputetit Tom Doshi, është thyer në mes...

VIDEO/ Ky robot vepron komplet si një njeri…

Irani ka krijuar robotin e parë që vepron si njeri dhe sillet si ne humanët. Në prezantimin e këtij roboti në Teheran, shfaqet mënyra se si roboti lëviz, madje shtrëngon edhe dorën me njerëzit. Projekti paraqet gjeneratën e katërt të...

VIDEO/ Autobusi merr kthesën me shpejtësi, nxënësi plaset në tokë

Ky është momenti kur një djalë i vogël bie nga autobusi i shkollës duke përfunduar në mes të rrugës. Nga videoja duket se si autobusi ecën me shpejtësi në kthesë dhe nxënësi del pas derës së pasme të automjetit dhe...

VIDEO/ Polici rreh barbarisht të burgosurin

Një video tejet e rëndë po qarkullon në Shtetet e Bashkuara ku një oficer policie dhunon një të burgosur. I burgosuri i cili mbahej nën mbikëqyrje nga oficerët e policisë u dhunua nga një prej tyre duke u spërkatur madje...

Të fundit

110 – vjet ekonomi shqiptare – përballja me sfidat e zhvillimit ekonomiko-social

Nga Anastas Angjeli, Adrian Civici Ekonomia shqiptare në periudhën para shpalljes së pavarësisë deri në luftën e II-të botërore Struktura ekonomike...

“E pritën derisa erdhi dhe…”/ Zbardhen detaje nga vrasja e shqiptarit në Gjermani

Një shqiptar është qëlluar për vdekje mbrëmjen e djeshme në Krefeld Gjermani. 42-vjeçari shqiptar është qëlluar katër herë nga dy persona, ndërsa ka humbur jetën...

Vendimi për liberalizimin e vizave për Kosovën, ja çfarë pritet të ndodhë

Miratimi i vendimit për liberalizimin e vizave për Kosovën pritet të jetë të mërkurën në rend dite në takimin e ambasadorëve të BE-së, në...

Ariu ka hyrë në Bulevard, çfarë bën shteti?!

Nga Frrok Çupi Hamendje, hamendje, hamendje pa fund..., çfarë do të ndodhë në 6 dhjetor. Data 6 është projektuar si më e mira në historinë...

Zgjedhjet lokale/ Berisha pa para, lekët e fushatës i merr PS, fondet i merr Basha

Partia Demokratike e drejtuar nga Sali Berisha nuk do të marrë asnjë para nga fundet publike. Zgjedhjet e e 2019 kanë nxjerrë jashtë loje...