Speciale

Zbulohet fjalimi i rrallë i Faik Konicës në New York për kostumin popullor shqiptar

https://youtu.be/bVo5ZpS-Ge4 Imagjinoni një ambasador shqiptar sot në një pritje zyrtare të jetë i veshur me kostumin kombëtar? Duket si një çartisje për kohën. Por jo për vitet ‘30-të kur në një pritje në Washintgton diplomati shqiptar Faik bej Konica, nuk...

Të fundit

Ndarja nga jeta e Bellos/ Basha: Politikan me principe, Ruçi: Humbëm patriotin e madh

Ndarjen nga jeta të ish-deputetit dhe ish-ministrit Marko Bello, i cili humbi betejën me COVID, kryetari i Kuvendit të...

Plagosi 43-vjeçarin në sy të fëmijëve, autori në gjykatë: I zura pritë për ta trembur

Gjykata e Lezhës ka lënë në burg Gjergj Gjinin, autorin e plagosjes së 43-vjeçarit Hil Gjini, ngjarje e ndodhur mëngjesin e së martës në...

FA 108-vjet, Xhaçka: Ka ende shumë punë për të bërë

Forcat e Armatosura sot vlerësohen nga qytetarët shqiptarë si institucioni më i besueshëm. Në 108-vjetorin e themelimit, ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka shpreh krenarinë...

Basha premtim të rinjve: Kur të vijë PD në pushtet situata do ndryshojë

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka premtuar se nësë bëhet kryeministër, situata do të ndryshojë për të rinjtë shqiptarë pas ardhjes së PD...

Njihen para ‘Përputhen’, Shqipja nxjerr foton e Teas duke puthur Andin. Skualifikim!

Ish-konkurrentja e "Përputhen", Shqipe Hysenaj i ka befasuar të gjithë me një postim të bërë së fundmi. Ajo ka zbuluar se Andi dhe Tea...