Foto e dites

Shqiptarët në mbështetje të Luiz Ejllit, protestojnë jashtë shtëpisë së Big Brother

Deklarata e Luzi Ejllit se ishte i sëmurë me një sëmundje të rrallë, fillimisht shkaktoi ndasi në publik pasi u cilësua si gënjeshtër. Megjithatë këto ditë, mbështetja ndaj tij është shtuar ndjeshëm, me dronë që janë dërguar në shtëpinë e...

Festimet e Vitit të Ri 2023 në botë përmes fotografive!

Sapo akrepat shkuan 00:00, shpërtheu spektakli i fishekzjarrëve në mbarë botën. Atmosfera festive nuk mungoi askund ndërsa sheshet kryesore të të gjitha qyteteve lajmëruan ardhjen e Vitit të Ri 2023. Të parët që priten ndërrimin e viteve, si gjithmonë ishin...

Sot nata e madhe e ndërrimit të viteve, urimi për një 2023 më të mbarë

Edhe viti që po lëmë pas, nuk ishte i lehtë. Sapo vendi, ashtu si e gjithë bota, filloi të merrte veten nga pasojat e pandemisë, rritja e çmimeve, e cila kishte nisur që në fund të vitit 2021 nga...

Leo Messi nuk mendon tërheqjen nga kombëtarja: “E dija që Zoti do të ma jepte këtë Kupë”

Kapiteni i kombëtares së Argjentinës, Lionel Messi, ishte euforik në përfundim të finales që e shpalli kampion bote. “Pleshti” tha se e dinte se Zoti do t’i jepte titullin e shumëpritur. “Është mbresëlënëse që përfundoi kështu. E dija që në...

Pena e artë që firmosi proklamatën e pavarësisë

Në vigjilie të 110-vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë, ditën që shënjoi historinë e një kombi, analisti Roland Qafoku ka ndarë një foto tepër të veçantë në rrjetin e tij social Facebook. Në foto shihet pena origjinale, me të cilën u...

FOTOLAJM/ Rama i futet punës në Dibër, poston foton me sfurk në dorë

Kryeministri Edi Rama ndodhet prej ditës së djeshme në Dibër, ku po zhvillon takime me operatorë turistik, sipërmarrës të suksesshëm të zonës dhe qytetarë të thjeshtë.Po duket se pas takimit kryeministri ka menduar që të takojë edhe bujqit dhe...

Foto e rrallë/ Enver Hoxha me një zborist

Fjala.al publikon për herë të parë një foto të rrallë të ish-diktatorit Enver Hoxha me një zborist. “Zbor”, është një fjalë kaq e zakonshme për ata që kanë patur ‘fatin’ të jetojnë në kohën e sundimit të diktatorit Enver Hoxha...

Foto-lajm/ Aktori që luajti Jokerin ‘feston’ me hamburger marrjen e çmimit Oscar

Aktori i njohur i Holliwoodit Joaquin Phoenix pas marrjes së çmimit Oscar është fotografuar duke ngrënë një hamburger. Në foton e shkrepur aktori që ka luajtur dhjetra karaktere, ndër ta edhe personazhin e Joker, shfaqet në humor të mirë dhe...

Foto ekskluzive/ Kur Mustafa Nano shkëlqente në futboll me ekipin e “intelektualëve”

Analisti "kontrovers" Mustafa Nano i cili prej më shumë se 20 vitesh analizon në shkrimet e tij politikën, dikur ka pasur edhe talent në futboll. Në rininë Nano luante me 5 shtatorin e Skraparit, i cilësuar si ekipi i intelektualëve,...

Rama luan “kukafshehti” me Albin Kurtin në Berlin, momenti epik i dy kryeministrave

Kryeministri Edi Rama në Kongresin e Partive Socialiste në Berlin ku ndodhet edhe kryeministri Albin Kurti, i ka bërë një ‘truk’ të vogël kreut të qeverisë së Kosovës. Rama ‘ka lujtur kukafshehti’ me Kurtin ku ka shkaktuar shumë të qeshura. Kreu...

Të fundit

Paralajmërimi i ekspertëve: Mos hani kurrë këto katër ushqime

Ndoshta duhet të mendoni dy herë, herën tjetër kur blini diçka nga supermarketi. Ekspertët e sigurisë ushqimore kanë zbuluar katër...

Yjet dhe dashuria/ Pse ju do, sipas shenjave të Horoskopit

A keni menduar ndonjëherë se çfarë ju ka marrë partneri juaj? Përtej kimisë, romancës, dashurisë, tërheqjes që ekzistonte patjetër mes jush, për të qenë bashkë...

Zyrtare/ Kupa e Botës 2030 do të zhvillohet në 6 shtete dhe 3 kontinente

Kupa e Botës 2030 do të jetë thelbësisht e ndryshme nga të gjitha të mëparshmet. Duke përfituar nga festimi i 100-vjetorit të turneut (filloi...

“Nuk ndryshon norma bazë e interesit”/ Sejko: Ekonomia shqiptare ka vijuar të rritet

Guvernatori i Banksës së Shqipërisë, Gent Sejko deklaroi se norma bazë e interesit nuk do të ndryshojë. Gjatë një konference për mediat, Sejko u shpreh...

Sabatini: “Tare ishte një intelektual dhe dominues, Lazio humbi shumë me largimin e tij”

Igli Tare i dha fund aventurës së tij te Lazio verën e kaluar, pas mosmarrëveshjeve të shumta me trajnerin Sarri, teksa presidenti Lotito në...