Foto e dites

S’ka dasma, nuset dalin në protestë (FOTO)

Një grup nusesh italiane kanë protestuar të martën, në Fontana di Trevi, në Romë, kundër masave kufizuese të vendosura për shkak të koronavirusit. Të veshur fustane të bardha dhe teksa mbajnë ombrellat në dorë, gratë u mblodhën para monumentit të...

Zbulohet fotoja e rrallë/Ç’bëhej me transportin publik një shekull më parë?

Këto ditë një nga çështjet më të diskutueshme ka qënë hapja ose e jo transportit publik për shkak të pandemisë. Duket sikur transporti e ka zanafillën mbi një shekull më parë, ku Shqipëria kishte një transport publilk real. Fotoja që po...

Himarë/Arkeologët zbulojnë varrezat tumulare, i përket kohës së Epokës së Bronzit të Vonë

Këtë të hënë në qytetin e Himarës, gjatë një kërkimi arkeologjik është zbuluar një varrezë tumulare e periudhës së Bronzit të Vonë, që i përket shekullit Xll- XV para Krishtit. Foto nga vendi i varrezave tumulare i ka publikuar është...

U zhduk 100 mijë vite më parë/Rishfaqet e Aldabra, tronditen shkencëtarët

Shkenctarët janë tronditur nga rishfaqja e një zogu Aldora që mendohej se u zhduk para 100 mijë vitesh ka tronditur shkencëtarët. Aldora është një gjel me pendë të bardha i cili është parë duke fluturuar, me shkencëtarët që thonë se...

Dashuri e pakushtëzuar, dy gjyshe me nipin në mes duke e ushqyer

Lidhja  që kanë fëmijët me gjyshërit e tyre, është një lidhje e veçantë.  Gjyshërit  të japim një dashuri të pakushtëzuar dhe mund të të llastojnë si askush. Por përpos kësaj gjyshërit kanë një  ndikim shumë të madh te fëmijët.  Fëmijët...

FOTO/ Dritan Hila në versionin punëtor krahu

Për personat që dalin në ekran ndoshta nuk mund ta imagjinojmë imazhin e tyre duke punuar në ndërtim apo bujqësi, por në fund të fundit dhe ata janë njerëz me "halle" të njëjta si gjithë të tjerët. Gazetari Dritan Hila...

Në ankand portreti i Sulltan Mehmedit të II-të, ja shifra marramendëse që blihet

Një portret i Sulltanit Osman Mehmed II, i njohur si Fatih Sulltan Mehmet, i cili udhëhoqi pushtimin otoman të Kostandinopojës, u shit në një ankand në Londër në 25 qershor për 955 mijë dollarë.  Kryetari i Stambollit Ekrem Gmamoğlu...

Makina shtyp kunadhen në rrugë (Foto)

Një ngjarje e trishtë ka ndodhur në vendin tonë. Artan Manushaqe ka shfrytëzuar rrjetin social për t'i bërë një apel të gjithë drejtuesve të mjeteve. Manushaqe shkruan se "të jesh drejtues mjeti, nuk do të thotë të kesh marr patentën...

“Tipet e fundit” të makinave në shërbim të Bashkisë Elbasan

Çudirat në vendin tonë nuk kanë fund. Diçka e tillë mund të konsiderohet edhe kjo foto ku shfaqet një triçikël e vjetër me targë ‘EL A676’, ndërsa të shkruar në xhamin e parë të saj ka mbishkrimin Bashkia Elbasan. Kjo foto...

Foto e ditës/Unë kam një jetë dhe një shans për ta bërë atë të vlej

Unë kam një jetë dhe një shans për ta bërë atë të vlej. Besimi im kërkon të bëj çdo gjë që mundem, kudo që jam, çfarëdo që mund, përderisa unë duhet të provoj që të bëj ndryshimin.

Të fundit

-79°C, e sërish pritet ulje! Verilindja e SHBA-ve nën temperatura të ulëta kërcënuese

Pjesa verilindore e SHBA-ve është përfshirë këtë fundjavë nga temperatura në nivele të ulëta e të rrezikshme. Në pikën...

G-7, Evropa arrijnë marrëveshje për kufirin e çmimit të naftës ruse

Sekretarja amerikane e Thesarit, Janet Yellen tha të premten se vendet e industrializuara të Grupit të Shtatëshes po vendosin një çmim tavan për produktet...

Putin ka gati planin 2 të luftës/ Do të zgjasë deri në Pranverë, trupat në gatishmëri

Qindra mijëra trupa, tanke, sisteme të blinduara, antitank, robotikë dhe, në sfond, armë bërthamore taktike të gjeneratës së re po mobilizohen nga Moska në...

“Më fal xhaxhi…”, 21-vjeçari shqiptar grabit italianin nën kërcënimin e armës

Një 21 vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia italiane pasi akuzohet se ka kryer një grabitje me armë në Firenze. Sipas mediave italiane, i...

Kejsi surprizon Stresin: Të mbështes edhe sikur çdokënd ta kesh kundër!

Ish partnerja e Stresit, Kejsi ka reaguar për herë të parë që prej hyrjes së Stresit në Big Brother Kosova. Ajo i ka uruar...