Foto e dites

Anija e parë nga Ukraina drejt Shqipërisë, 6 mijë ton grurë po lundron drejt Durrësit

Anija “Jaohar Ranim” po lundron drejt portit të Durrësit me një sasi prej 6 000 tonësh grurë të ardhur për llogari të një kompanie mielli në Tiranë. Kjo është anija e parë që vjen nga Ukraina që pas fillimit të...

Deputeti ukrainas dorëzon në Parlament projektligjin për njohjen e Kosovës

Ukraina ka refuzuar të njohë Kosovë, por mesa duket vendi i cili po përballen me luftën ruse, ka ndryshuar qëndrim. Një deputet ukrainas në një reagim në rrjete sociale ka njoftuar se ka dorëzuar në Parlament një projektligj për...

Dua Lipa nderohet me titullin Ambasadore Nderi e Republikës së Kosovës nga Vjosa Osmani

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka nderuar këngëtaren me famë botërore Dua Lipën me titullin Ambasadore Nderi e Republikës së Kosovës. Këtë ajo e ka bërë në një ceremoni në zyrën e saj në Presidencë, ku të pranishme ishin edhe...

“A mund të luaj në breg me babin”, dy vajzat me pankartën e veçantë të protestës së sotme

Protesta e shoqërisë civile për vrasjen e vajzës 7-vjeçare në plazhin e Potamit u mbyll pas rreth 2 orësh thirrje për dorëheqje të ministrave përgjegjës dhe dënim maksimal të komisarit Arjan Tase. Por, ajo çka ra në sy në këtë...

Sot manifestimi në shesh/ Rama uron 100-vjetorin e vendosjes së marrëdhënieve me SHBA

Kryeministri Edi Rama ka uruar 100-vjetorin e vendosjes se marrëdhënieve diplomatike me Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Në një postim në faqen e tij në Facebook, Rama u përcjell urimet edhe atyre që do të jenë sot në shesh për...

Ç’po ndodh? Tensionet mes Greqisë dhe Turqisë në Egje kanë marrë përmasa të rrezikshme!

Ka muaj që tensionet mes Greqisë dhe Turqisë në Egje janë rritur dhe kanë marrë përmasa të rrezikshme. Avionët luftarakë të Turqisë fluturojnë herë pas here mbi ishujt grekë të banuar dhe të pabanuar të këtij rajoni të diskutueshëm midis...

Bajram Begaj mban fjalim në Presidencë: Do jem shërbëtor i popullit tim!

Bajram Begaj ka mbajtur fjalim në Presidencë pasi mori detyrën si kreu i ri i shtetit. “Dëshiroj të falenderoj presidentin Meta për përmbushjen e detyrës, komunikimin që patëm gjatë kohës që patëm kur ushtrova detyrën dhe kur transferua etyrën. Për...

Ditë historike për Shqipërinë/ Edi Rama publikon foton e ditës nga shkallët në Bruksel

Kryeministri i Shqipërisë e ka postuar një fotografi ulur në shkallët e Qendrës së Brukselit. “PHOTO OF THE DAY”, e ka cilësuar këtë fotografi. Sot në Bruksel, Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut nisën negociatat për anëtarësim në Bashkimin Evropian. Rama këtë e...

Historike/ Hapen zyrtarisht negociatat Shqipëri-BE

Ministri i Jashtëm i Çekisë ka njoftuar zyrtarisht para delegacionit shqiptar se “erdhi momenti që të hapen negociatat mes BE-së dhe Shqipërisë”. “Momenti nisi”, tha ai duke njoftuar kështu hapjen e negociatave. Ministri i Jashtëm i Çekisë parashtroi gjatë fjalës së...

Nis konferenca e parë Ndërqeveritare mes Shqipërisë, RMV dhe BE

Ka nisur këtë të martë Konferenca e Parë Ndërqeveritare në Bruksel, mes Shqipërisë, RMV dhe BE. Një moment ky i rëndësishëm për qytetarët shqiptarë sa i përket liberalizimit të vizave. Kjo është një ditë historike, pasi vendi ka synuar për gati...

Të fundit

Manchester City mposht Arsenalin dhe kalon në raundin tjetër të FA Cup

Goli i Nathan Ake vendosi sfidën Manchester City-Arsenal. Dueli i raundit të 1/16-ve në FA Cup, u mbyll 1-0...

Besnikë dhe të qëndrueshëm, me këto shenja do të keni një marrëdhënie perfekte

Personat që i përkasin shenjave të mëposhtme njihen si të qëndrueshëm dhe besnikë. Demi Askush nuk e vlerëson partnerin e tij më shumë se sa një...

Largimi i shqiptarëve, eksperti i punësimit tregon ‘çelësin’: Frenimi i emigracionit..

Në kushtet e largimit të fuqisë punëtore nga vendi, eksperti për çështjet e punësimit Erald Pashai, sugjeron rritjen e pagës mesatare në 850 euro...

Rrëfehet ish-e dashura e McGonigal: I gjeta në shtëpi çantë me para më tha se…

Charles McGonigal kishte një lidhje jashtë martesore, pa e ditur se ky raport do i kushtonte shumë! Duket se qenë Allison Guerriero, e dashura e...

Peleshi për VOA: Nuk ka siguri kibernetike 100%, kërkon kombinim të shumë faktorëve

Ministri i Mbrotjes Niko Peleshi thotë se lufta në Ukrainë ka rritur dyfish shqetësimin në Ballkan dhe se ky rajon mbetet një vatër e...