Intervista

Petrit Palushi: Koronavirusi, kjo situatë ka vlerë vetëm për paraletrarët

Rubrika: “Shkrimtari në karantinë” Petrit Palushi në një intervistë ekskluzive për “Fjala” Nga Leonard Veizi Padyshim, ai hyn në rradhën e shkrimtarëve të rëndësishëm të vendit, por me një “fat të keq” si krijues, sepse nga qyteti i largët verior ku ka...

Covid-19/ Infermierja shqiptare rrëfen për “Fjala.al” situatën aktuale në Hamburg

Alessia Selimi Fytyrë e rrumbullakët së cilës i ngjeshen gjalma, buzë të holla dhe me majucë të mbuluara nga një pense. Duar të papërshkrueshme në sajë të dorezave nitril, për t’ia lënë vendin dy syve të vegjël që përngjajnë jo...

Ekskluzive/ Koronavirusi, Dr.Edmond Puca flet për situatën aktuale në Infektiv

Nga Alessia Selimi Mjekët në shërbimin e Urgjencës, të Spitalit Infektiv dhe të Pneumologjisë, po luftojnë krah jetës, për jetën. Në ditë të tilla, kur e tërë bota është gjunjëzuar, kur në vendin tonë numërohen deri më tani 55 të...

Të fundit

Zgjedhjet e 25 prillit/ Ministria e Brendshme jep një njoftim të rëndësishëm mbi aplikimet për ID dhe pasaporta biometrike

Ministria e Brendshme njofton qytetarët se të gjitha zyrat e aplikimit për ID karta dhe pasaporta biometrike do të...

Infektohet me Covid-19 Arqipeshkvi i Shkodrës, niset urgjent drejt Italisë

Arqipeshkvi i Shkodrës dhe njëkohësisht Presidenti i Konferencës Ipeshkvore Shqiptare Shkëlqesia e Tij Imzot Angelo Massafra, ka rezultuar pozitiv me Covid- 19. Në njoftimin për...

“Policia është me ne”

Nga Leonard Veizi Tek dëgjoja këshillën e gruas që të vendosja maskën mbi hundë, ende pa dalë nga dera e shtëpisë, si burrë zamani që...

“Çfarë keni që më ndiqni gjithë rrugës”, 40-vjeçarja ulëret si e tërbuar në rrugë, në fund ikën e turpëruar

Një grua rreth 40 vjeç doli nga makina e saj për t’i bërtitur dy të rinjve që mendonte se po e ndiqnin. Ajo iu afrua...

Të armatosur deri në “fyt”, rrëmbehen 300 vajza në një shkollë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një shkollë në Nigeri, ku persona të armatosur kanë rrëmbyer qindra vajza. Mediat e huaja bëjnë me dije...