Free Porn

manotobet

takbet
betcart
betboro

megapari
mahbet
betforward


1xbet
teen sex
porn
djav
best porn 2025
porn 2026
brunette banged
Ankara Escort
1xbet
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com

1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com

1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
betforward
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co

betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co

betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
deneme bonusu veren bahis siteleri
deneme bonusu
casino slot siteleri/a>
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Cialis
Cialis Fiyat
deneme bonusu
padişahbet
padişahbet
padişahbet
deneme bonusu 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet 1xbet untertitelporno porno

Dossier

Fluturimi i fundit i Italo Balbo: fatalitet apo komplot?

Avioni i liderit fashist Italo Balbo u rrëzua nga ushtria italiane. Ishte një aksident tragjik apo një komplot i krijuar nga Musolini? Tobruk, qershor 1940: Ushtria italiane rrëzoi aksidentalisht dy avionë. Mbi njërin prej tyre është hierarku i njohur fashist...

Kush i furnizoi nazistët me krematoriume? Dinastia Topf që përfituan nga Holokausti

Kur nazistët hapën Aushvicin, ata u mbështetën në Topf për të furnizuar krematoriume gjithnjë e më efikase për "zgjidhjen përfundimtare". Ambiciet, rivalitetet dhe fitimet e Topf-ve, kompania familjare e të cilëve furnizoi nazistët me krematoriume për Holokaustin përmes artikullit "...

1 korrik 1646/ Libniz, albanologu gjerman që i përkushtoi 10 vjet gjuhës shqipe

Më 1 korrik të vitit 1646 lindi Gottfried Wilhelm Leibniz, matematikan dhe filozof gjerman, gjuhëtar, albanolog (vdiq më 1716). Leibniz, ndonjëherë i quajtur gjeniu i fundit universal, shpiku të paktën dy gjëra që janë thelbësore për botën moderne: kalkuluset dhe...

Konferenca e Paqes në Paris/ Lufta e Madhe, si u vendosën kufijtë e Shqipërisë

Më 28 qershor të vitit 1919, pesë vjet pas fillimit të Luftës së Madhe, u nënshkrua Traktati i Versajës duke i dhënë fund kësaj Lufte. Konferenca e Paqes e Parisit ishte takimi i Fuqive Aleate fituese pas fundit të...

Historia/ Piu XII, Papa kundër luftës

I diskutuar për heshtjen e tij për Holokaustin, Papa Piu XII u ofroi azil politik shumë antifashistëve. Dhe ai mbeti në Romë nën bomba. Një njeri-lidhës mes kohërave të vjetra dhe të reja, Piu XII ishte Papa i parë që...

Historia e turizmit shqiptar, të huaj në Tiranën socialiste

Nga Kastriot Kotoni. Tema e turizmit në Shqipëri në kohë të ndryshme të historisë tërheq vëmendje dhe me të drejtë është bër trend i kohës në mediet shqiptare. Për herë të parë në kuptimin profesional për turizmin në vendin tonë...

Shpërthen skandali, dy amerikanët e Sigurisë Kombëtare dorëzohen te Sovjetikët

Gjatë Luftës së Ftohtë dy kriptografë që punonin për Agjencinë e Sigurisë Kombëtare të Shteteve të Bashkuara u nisën për pushime në Meksikë, dhe prej atje  dezertuan në Bashkimin Sovjetik. Dezertimi i William Martin dhe Bernon Mitchell, konsiderohet si...

20 qershor 1979/“Nikaragua 79”, një film për një gazetar të vrarë në ditët e revolucionit

Nga Leonard Veizi Nën titullin “Nikaragua 79” televizioni shqiptar i viteve ’80 të shekullit të kaluar, transmetoi filmin amerikan, jo fort larg si hapësirë kohore nga çasti kur filmi nisi të shfaqej në rrjetet televizive të mbarë botës. Dhe si...

24 qershor 1913/ Lufta Ballkanike, çfarë fitoi dhe çfarë fumbi Shqipëria

Më 24 qershor të vitit 1913, gjatë Luftës Ballkanike; Greqia dhe Serbia anulojnë aleancën e tyre me Bullgarinë. Lufta e Parë Ballkanike zgjati nga tetori 1912 deri në maj 1913 dhe përfshinte veprimtaritë e Lidhjes Ballkanike (Mbretëritë e Bullgarisë, Serbisë,...

Çështja“Horman”/Ushtarakët amerikanë u denoncuan se organizuan grushtin e shtetit në Kili

Nga Leonard Veizi   Në kanalin e vetëm shtetëror shqiptar rreth vitit 1985 u transmetua një film i dubluar në gjuhën italiane, nën titullin: “U zhduk një njeri”. Asokohe filmat zakonisht piratoheshin nga RAI me gjithë siglën e kanalit. Por kjo...

Të fundit

Lajmi i Fundit/ Qëllohet gjatë mitingut në Pensilvani Donald Trump

Ish presidenti amerikan Donald Trump eshte qelluar gjate nje mitingu ne Pensilvani. CNN ka publikuar pamjet e sulmit ndaj Trump. Ish...

Egla dhe Graciano bëhen bashkë, çfarë po përgatisin

Fituesja e Big Brother Vip, Egla Ceno vazhdon të jetë një nga personazhet më të komentuar dhe çdo postim i saj ngjall kuriozitet. Mirëpo...

Analiza e REL: Samiti i Uashingtonit dhe trashëgimia e vërtetë e tij

Ukraina mund të jetë përafruar më shumë me NATO-n në samitin e aleancës ushtarake në Uashington, këtë javë, por është vështirë t’i shpëtosh ndjenjës...

Zyrtare, portieri shqiptar rinovon me Cesena-n

Giulio Veliaj do të vazhdojë të jetë pjesë e Cesena-s edhe për sezonin e ardhshëm. Klubi që këtë vit u ngjit në Serie B i...

Elton John urinon brenda shishes plastike në dyqanin luksoz

Këngëtari i njohur Elton John vendosi papritur të mos respektojë një sërë rregullash në një dyqan luksoz në Paris. Mesa duket, artisti spektakolar ka...