Kuriozitete

Horoskopi vjetor për 2020, këto janë shenjat më të privilegjuara

Astrologët thonë që do të jetë një vit shumë interesant. Juve ju mbetet të zbuloni se çfarë planifikon Zodiaku për vitin 2020. Astrologia Meri Shehu bëri renditjen e shenjave më me fat për vitin 2020. Ajo foli për shenjat më...

Shenjat e horoskopit që do kenë më shumë fat në vitin 2020

Këtë vit që vjen, jo të gjitha shenjat janë të favorizuara nga universi pasi renditja e planetëve do të ndikojë pozitivisht vetëm në disa prej tyre. Astrologët kanë studiuar gjerësisht pozicionimin e planetëve në të gjitha shenjat, duke na pasqyruar...

A e keni menduar si shkojnë në tualet astronautët?!

Të shkosh në hapësirë duhet të jetë shumë interesante apo jo? Udhëton me një raketë të madhe, eksploron universin, mund të shohësh gjëra që më parë as i ke ëndërruar, duke shkuar atje ku askush nuk ka shkuar më...

Gjyshja i jep të pijë alkool, vdes i porsalinduri

Një grua në Kinë është bërë shkas për vdekjen e nipit të saj, pasi i dha të pinte alkool. Veprimi i gabuar i gjyshes është kthyer në një tragjedi për familjen kineze, e cila është përballur me ngjarjen të...

Pse burrat tradhtarë nuk ndahen nga gratë?

Sipas një studimi të realizuar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, meshkujt janë më të pirur të kenë marrëdhënie jashtë martesore sesa fermat. Shifrat nuk janë të vogla pasi bëhet fjalë për 25 % të amerikanëve. Natyrshëm lind pyetja, pse...

Rusëve i’u ndodh “fatkeqësia” këtë fundvit

Rusia nuk mund të ambientohet dot me motin e mirë që ka rënë këtë fundvit. 2019 është absolutisht dhjetori më i ngrohtë që nga viti 1886 dhe kjo ka krijuar konfuzion te rusët. Autoritetet e Moskës janë munduar që të...

Këto gabime në grim ju bëjnë të dukeni më të mëdha në moshë

Kur vjen puna te grimi janë disa teknika që duhen shmangur. Zgjedhja e buzëkuqit në ngjyrë të errët Buzëkuqet e errët i bëjnë buzët tuaj të duken më të vogla. Ngjyrat e lehta të vjollcës si dhe ngjyra rozë u japin...

FOTO/ Dimri mund të jetë shumë i egër ndonjëherë…

Stina e dimrit pritet të jetë më e ftohta e tetë viteve të fundit. Acari dhe i ftohti ekstrem pritet të pushtojnë Europën Veriore, Ballkanin Perëndimor duke përfshirë edhe Shqipërinë.  Në disa zona të botës ftohja mund të jetë me...

Studim/ Imazhet që si kemi parë kurrë, ja pse na duken të njohura

Të gjithëve na ka ndodhur të paktën një herë dukuria e “déjà vu”, ku na duket sikur e kemi përjetuar më parë një çast, por realisht nuk ka ndodhur kështu. Kjo dukuri shfaqet te rreth 70 për qind të popullatës...

Kush janë telefonat inteligjentë më të shitur në botë?!

Teknologjia e telekomunikacionit ka përparuar shumë këtë dekadë saqë ka bërë që kompanitë kryesore iPhone dhe Samsung të nxjerrin çdo 6 muaj nga një model të ri. Ky fluks i madh prodhimi ka sjellë konfuzion pasi janë të shumtë ata...

Të fundit

“Hapi dyert për 400 mijë njerëz”/ BBC: Kukësi qyteti i parë i nominuar për Nobel

Media prestigjoze thotë se qyteti po përdor historinë dhe mikëpritjen për të joshur turistët Qyteti i Kukësit bëri bujë në...

Pse ushqimet kanë shije tjetër në avion?

Fluturimi ndryshon perceptimin tonë për shijet e ushqimit për shkak të faktorëve të ndryshëm: 1. Temperaturat e ftohta në aeroplanë e zbehin aftësinë tonë për...

Ku punësohen më shumë të rinjtë?

Ndërsa bizneset po përballen çdo ditë e më shumë me mungesë të fuqisë punëtore, duket se zyrat e punës po luajnë rol të rëndësishëm...

U ndalua nga policia në vendin fqinj/Habit gazetari: Emri im figuronte në ‘listën e zezë’

Analisti Mentor Kikia, në një studio televizive ka vënë theksin në faktin që nga institucionet e shtetit grek janë konsumuar aktet më brutale në...

Njihuni me opsionin më të ri të WhatsApp

WhatsApp po ndryshon opsionin për dërgimin e mesazheve zanore. Në planin e masave të privatësisë, platforma po shton “View once” për mesazhet zanore ose ndryshe, ...