Lajm i fundit

Shpërthimi me telekomandë, flet kreu i Gjykatës së Vlorës

Orëve të para të ditës së sotme Vlora është tronditur nga një shpërthim i telekomanduar. Një mjet është hedhur në erë diku rreth orës 02.50 minuta në afërsi të një ambienti banimi. Makina tip “Volkswagen” e prokurorit Kuliçi e cila...

Video/ Vazhdon protesta kundër Vuçiç para Kryeministrisë

Ka vazhduar edhe sot protesta që nisi dje në mbrëmje nga Lëvizja Vetëvendosje para Kryeministrisë kundër vizitës së presidentit serb, Aleksandër Vuçiç duke e cilësuar atë si një kriminel lufte. Me ta janë bashkuar sot dhe shumë qytetarë dhe personazhe...

Tërmet i fuqishëm trondit Afganistanin

Një tërmet i fuqishëm me një fuqi prej 6.1 shkallë rihter, ka goditur veriun e Afganistanit, duke i detyruar banorët e disa qyteteve të dalin në rrugë. Edhe pse tërmeti ka qenë potencialisht i fortë nuk janë raportuar viktima...

Zbardhet agjenda e takimit Rama-Vuçiç-Zaev

Takim i liderëve të shteteve të Ballkanit Perëndimor për thellimin e bashkëpunimit për përshpejtimin e “Katër lirive të BE-së.” Takimi i tretë rajonal i vendeve të Ballkanit Perëndimor do zhvillohet në datat 20-21 dhjetor 2019. Ky takim është në...

Kryetari i Parlamentit britanik ‘lë nam’ me sukses

Udhëheqësi i Parlamentit të Britanisë së Madhe njihet si një person me gjashtë fëmijë dhe se posedon një pasuri shumë të madhe por së fundmi për të, është mësuar se ka duar si një princeshë delikate. Bëhet fjalë për Jacob...

Zgjidhet kandidati i parë për kreun e SPAK

Këshilli i Lartë i Prokurorisë do të zgjedhë sot kandidatin për kreun e SPAK-ut. Bëhet fjalë për prokurorët Altin Dumani, Arben Kraja dhe Edvin Kondili. Mbledhja plenare e KLP ka nisur me deklarimin dhe dorëzimin nga ana e anëtarëve të...

SPAK/ PD: Është koha që prokurorët të përmbushin pritshmëritë e qytetarëve

Betimi i tetë prokurorëve të SPAK para presidentit të Republikës, ka sjellë menjëherë edhe reagimin e Partisë Demokratike. Kjo parti, nëpërmjet një reagimi zyrtar, ka përshëndetur ngritjen e Strukturës së Posaçme Anti-Korrupsion dhe mbështet funksionimin e pavarur të kësaj...

Aksident automobilistik në Shkodër, humb jetën një person

Një aksident i rëndë  automobilistik ka ndodhur  ditën e sotme në Shkodër. Aksidenti është regjistruar në aksin rrugor Shkodër-Muriqan, ku një makinë është përplasur me një motoçikletë. Nga të dhënat paraprake, drejtuesi i motoçikletës Lind Dedaj, ka humbur jetën disa...

Deputeti Gjuzi flet në Kuvend: “Sapo të vijmë në pushtet ne do të…”

Deputeti i Kuvendit Kujtim Gjuzi teksa foli në Kuvend për paketën anti-shpifje, ka deklaruar me bindje se kur  të vijë në pushtet do të bëjë amnisti . Ai u ndal edhe te lajmet që janë bërë për shtatzëninë e...

“Babalja”, Salianji tregon provat për pafajsinë e tij

Ndërkohë që po mbahej seanca në Kuvend dhe protesta kundër paketës anti-shpifje, ish-deputeti demokrat, Ervin Salianji, ka qenë në  seancën gjyqësore të radhës për çështjen “Babale”. Prokuroria ka kërkuar dënimin e tij me 1.6 vite burg por avokati i...

Të fundit

“E pritën derisa erdhi dhe…”/ Zbardhen detaje nga vrasja e shqiptarit në Gjermani

Një shqiptar është qëlluar për vdekje mbrëmjen e djeshme në Krefeld Gjermani. 42-vjeçari shqiptar është qëlluar katër herë nga dy...

Vendimi për liberalizimin e vizave për Kosovën, ja çfarë pritet të ndodhë

Miratimi i vendimit për liberalizimin e vizave për Kosovën pritet të jetë të mërkurën në rend dite në takimin e ambasadorëve të BE-së, në...

Ariu ka hyrë në Bulevard, çfarë bën shteti?!

Nga Frrok Çupi Hamendje, hamendje, hamendje pa fund..., çfarë do të ndodhë në 6 dhjetor. Data 6 është projektuar si më e mira në historinë...

Zgjedhjet lokale/ Berisha pa para, lekët e fushatës i merr PS, fondet i merr Basha

Partia Demokratike e drejtuar nga Sali Berisha nuk do të marrë asnjë para nga fundet publike. Zgjedhjet e e 2019 kanë nxjerrë jashtë loje...

Protesta e 6 Dhjetorit/ Me hir a pa hir, Meta i Bashkohet Berishës

Partia e Lirisë dhe Partia Demokratike do të protestojnë së bashku më 6 dhjetor, në tubimin e thirrur nga Sali Berisha. Edhe pse Policia...