Argëtim

Çudia braziliane! Gruaja “kap mat” burrin e saj “kukull” duke e tradhtuar me një tjetër

Çudirat nuk kanë fund! Një grua nga Brazili pretendon se është martuar me një burrë “kukull”. Dhe jo vetëm kaq! 37-vjeçarja Meirivone Rocha Moraes është e shqetësuar, sepse martesa e saj është në rrezik. Gruaja nga Brazili pretendon se burri...

Sandalet e Steve Jobs shiten në ankand, nuk do ta besoni shifrën marramendëse

Sandalet e veshura nga Steve Jobs, themeluesit të kompanisë “Apple” u shitën për 220 mijë dollarë në një ankand në New York të dielën. Ato, ngjyrë kafe, kamosh, Birkenstock Arizonas i veshi Jobs në vitet 1970 dhe 1980 “gjatë momenteve...

Seriali që ‘çmendi’ shqiptarët! “Njerëz dhe Fate” rikthehet së shpejti

“Njerëz dhe fate”, seriali i famshëm i viteve 2000, do të rikthehet. Të paktën këtë la të nënkuptuar aktori Arben Derhemi në postimin e fundit në Instagram. Si një mbishkrim në selfie-n me Nderin e Kombit, Robert Ndrenikën, Derhemi shkroi:...

Jo vetëm Pacolli/ Kush është shqiptari tjetër që mori pjesë në dasmën e vajzës së Trumpit

Tiffany Trump ka kurorëzuar dashurinë mbrëmjen e djeshme me Michael Boulos në Palm Beach, Florida. Tiffany, 29 vjeç, është vajza e ish-presidentit Donald Trump dhe aktores Marla Maples , të cilët ishin të martuar nga viti 1993 deri në...

Historike në SHBA/ Adoleshentja transgjinore shpallet “Miss America”!

Në Shtetet e Bashkuara këtë javë një adoleshente e quajtur Brian u bë ai që mendohet të jetë personi i parë transgjinor që fitoi titullin “Miss America”. Një ngjarje historike. Brian Nguyen, 19 vjeçe, u emërua “Miss Greater Derry...

Grida Duma i zë vendin Sokol Ballës në Top Channel, ja kur nis emisioni i saj

Të hënën, ish-deputetja Grida Duma do të nisë zyrtarisht një kapitull të ri në karrierën e saj, këtë herë si drejtuese e një programi televiziv. Në një postim në Instagram, producentja Lori Hoxha njoftoi se Grida do të drejtojë...

“Çuna të rinj me gra të moshuara”/ Çudit dedektivja: Ato janë me fuqi dhe para…

E ftuar ditën e sotme në WakeUp ka qenë dedektivja e njohur shqiptare Shkënda Lili. Në fjalën e saj Lila ka treguar se tashmë kanë ndryshuar trendet e tradhëtisë. Sipas saj nuk janë vetëm gocat e reja që lidhen me...

La inxhinierinë për udhëtimet, i riu nga Bangladeshi viziton Shqipërinë: Ndjesi magjike

Nadir Nibras, një i ri nga Bangladeshi, ka zgjedhur që të vizitojë Shqipërinë. Ai udhëton jo vetëm për pasion, por edhe për profesionin e tij për filmat, për të xhiruar vende, njerëz apo histori të veçanta dhe frymëzuese. Në emisionin “Good...

“Mes meje e Berishës s’ndërhyn njeri!”/ Erla Mëhilli: Doktori s’vë njeri tjetër para meje

Krahas angazhimit në gazetari, Erla Mehilli ka qenë këshilltare e ish-kryeministrit Sali Berisha për shumë vite. Ajo flet shpesh për të, duke mos ia kursyer asnjëherë lavdërimet e vlerësimin. Ermal Peçi në ABC News, ku Mëhilli ka qenë e ftuar e...

‘Futesha në tualet nga dritarja…’/ Është miliarder, por Jeff Bezos keqtrajton punojësit!

Jeff Bezos sot është njeriu më i pasur në botë, megjithatë, duket se edhe ai e ka një anë të errët. Akuzat që një ish-shërbyese i ka bërë Jeff Bezos në një proces gjyqësor të ngritur në gjykatën e Seattle...

Të fundit

“E pritën derisa erdhi dhe…”/ Zbardhen detaje nga vrasja e shqiptarit në Gjermani

Një shqiptar është qëlluar për vdekje mbrëmjen e djeshme në Krefeld Gjermani. 42-vjeçari shqiptar është qëlluar katër herë nga dy...

Vendimi për liberalizimin e vizave për Kosovën, ja çfarë pritet të ndodhë

Miratimi i vendimit për liberalizimin e vizave për Kosovën pritet të jetë të mërkurën në rend dite në takimin e ambasadorëve të BE-së, në...

Ariu ka hyrë në Bulevard, çfarë bën shteti?!

Nga Frrok Çupi Hamendje, hamendje, hamendje pa fund..., çfarë do të ndodhë në 6 dhjetor. Data 6 është projektuar si më e mira në historinë...

Zgjedhjet lokale/ Berisha pa para, lekët e fushatës i merr PS, fondet i merr Basha

Partia Demokratike e drejtuar nga Sali Berisha nuk do të marrë asnjë para nga fundet publike. Zgjedhjet e e 2019 kanë nxjerrë jashtë loje...

Protesta e 6 Dhjetorit/ Me hir a pa hir, Meta i Bashkohet Berishës

Partia e Lirisë dhe Partia Demokratike do të protestojnë së bashku më 6 dhjetor, në tubimin e thirrur nga Sali Berisha. Edhe pse Policia...