Argëtim

Pas rrëfimit rrëqethës, “Doktori i Fiksit” kthehet në ekran, ja ku do ta shohim

Një intervistë e rrallë, pas shumë kohësh “zhdukje” nga ekrani e Gentjan Pjetrit ose siç e njohin të gjithë Doktorit të Fiksit ka prekur mbarë publikun. Figura e tij mbahet mend ndër më sarkastiket e ekranit, por nuk u...

Mbreti Charles është gay? Del në dritë sherri me Dianën, deklarata që tronditi rrjetin

Për mbretin e ri britanik, çfarë nuk kemi dëgjuar, megjithatë, që mund të ishte gay, nuk e kishim menduar... Një rrëfim se fundmi në librin e autorit Christopher Andersen “The King: The Life of Charles III”, i cili do të...

La punën në ndërtim, i riu nga Dibra fiton deri në 5 mijë euro për një video në Tik-Tok

Andrea Gjura është i riu nga Dibra, që ka emigruar në Belgjikë. Ai është i njohur përmes videove që publikon në Tik Tok, ku shfaqet duke i dhuruar trëndafila, përqafime dhe i bën propozime vajzave të panjohura në rrugë. Në një...

Është 73 vjeç, por Mbreti Charles nuk shkon askund pa lodrën e tij të fëmijërisë

Mbreti Charles është një nga sovranët më të çuditshëm që ka pasur ndonjëherë Britania. Pretendimi u bë nga autori mbretëror Christopher Andersen, i cili ka shkruar një libër të ri për monarkun të titulluar “The King“. Sipas tij, ka...

‘Ja ku jemi prapë!’/ U largua me ‘sherr’ nga Top Channel, Sokol Balla nis emisionin e ri

Pak ditë pas largimit nga Top Channel, u përfol se gazetari dhe moderatori i njohur Sokol Balla, do të bëhet pjesë e një tjetër TV në vend, atë të Report TV. Sakaq, lajmi është konfirmuar ditën e sotme. Balla regjistroi...

Byrektorja e shqiptarit shkon në Netflix/ Pronari tregon ‘sekretin’ e recetës 50-vjeçare

Shumë prej nesh, e sidomos të rinjtë shqiptarë, kalojnë kohë të konsiderueshme në Netflix, gjigandin e filmave dhe serialeve ndërkombëtare. Mirëpo, sa krenarë mund të ndihesh kur sheh qoftë edhe ndonjë element shqiptar? Pa dyshim shumë. Së fundmi, byreku shqiptar ka...

Nga Gili tek modele ‘Playboy’/ Si u maskuan vajzat e famshme shqiptare për Halloween?

Në rast se i keni humbur kostumet më interesante të Halloween-it të këtij viti, i gjeni të përmbledhura në listën që vijon! 1. Elvana Gjata Elvana Gjata ishte Gili për një ditë dhe kryefjala e look-ut të Halloween-it ishte "xixëllonjë". Nga...

Në politikë s’mendojnë njësoj, por në veshje po! Rama dhe Kryemadhi bëjnë “xing” (FOTO)

Që kur Rusia pushtoi Ukrainën, duket se veshjet ushtarake kanë patur një 'hov', sa i përket trendeve në botën e modës. E gjitha kjo, e frymëzuar nga Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, i cili është parë gjithmonë me veshje ushtarake...

Çudit sipërmarrësja e njohur: Në Shqipëri, burrat mund të tradhtojnë, gratë e kanë fajin

Hulumtimet e shumta mbi tradhtinë në çift kanë eksploruar herë pas here shumë aspekte të saj, si sa shpesh ndodh, elemente të marrëdhënies që mund të çojnë në të dhe karakteristikat e njerëzve që kanë më shumë gjasa të...

Çfarë duhet të bëni në mëngjes në mënyrë që të keni një ditë fantastike

Ditës nuk mund t’ia shtosh orët, por shumicën e tyre mund ta bësh më produktive. Këtu janë 5 gjërat që i bën çdo mëngjes dhe që do të të ndihmojnë të përqendrohesh, të fitosh energji dhe të jesh gati...

Të fundit

Vendimi për liberalizimin e vizave për Kosovën, ja çfarë pritet të ndodhë

Miratimi i vendimit për liberalizimin e vizave për Kosovën pritet të jetë të mërkurën në rend dite në takimin...

Ariu ka hyrë në Bulevard, çfarë bën shteti?!

Nga Frrok Çupi Hamendje, hamendje, hamendje pa fund..., çfarë do të ndodhë në 6 dhjetor. Data 6 është projektuar si më e mira në historinë...

Zgjedhjet lokale/ Berisha pa para, lekët e fushatës i merr PS, fondet i merr Basha

Partia Demokratike e drejtuar nga Sali Berisha nuk do të marrë asnjë para nga fundet publike. Zgjedhjet e e 2019 kanë nxjerrë jashtë loje...

Protesta e 6 Dhjetorit/ Me hir a pa hir, Meta i Bashkohet Berishës

Partia e Lirisë dhe Partia Demokratike do të protestojnë së bashku më 6 dhjetor, në tubimin e thirrur nga Sali Berisha. Edhe pse Policia...