Lifestyle

Ja cili është fruti sekret për bukurinë tuaj

Për të pas një fytyrë të bukur nuk mjaftojnë vetëm maskat që i bmë fytyrës apo trajtimet e ndryshme. Ajo që duhet të bëni tani e tutje është të konsumoni sa më shumë avokado i cili është fruti sekret...

Vajza e presidentit Trump poston foto me shami

Ivanka Trump ka arritur në Emiratet e Bashkuara Arabe ditën e shtunë, ku merr pjesë në forumin dyditor të ‘Global Women’ në Dubai. Vajza e presidentit amerikan, Donald Trump, e cila është njëherësh edhe këshilltare speciale e tij, është...

Ja si e uron vendin e saj të lindjes këngëtarja Rita Ora

Këngëtarja kosovare Rita Ora gjithmonë e ka përmend vendin e saj të lindjes me krenari. Edhe në ditën e pavarësisë ajo nuk ka harruar të postoj një video duke  shkruar " Happy Independace day Kosovo! Urime 12 vjet pavarësi...

A është shtatzënë Genta Ismajli?

Genta Ismajli pasi ka bërë publik të fejuarin e saj tani janë duke shijuar dashurinë e tyre. Mirëpo pas një postimi që i dashuri i saj ka bërë në Instagram kanë filluar dyshimet se Genta Ismajili mund të jetë...

Ja sa kanë ndryshuar femrat e show bizit pas operacioneve plastike

Të jesh një personazh publik padyshim që pamja është shumë e rëndësishme kjo është edhe arsyeja se pse shumë figura të njohura të ekranit shqiptarë kanë zgjedhur të bëjnë ndërhyrje plastike. Por si kanë qen këto femra para operacioneve plastike? ...

Jennifer Lopez po çmend rrjetin e veshur me bikini

Aktorja dhe këngëtarja amerikane Jennifer Lopez gjithmonë ka dit ta bëj për vete publikun me format e saj trupore dhe bukurinë që e karakterizon.  Këtë herë Jennifer Lopez nuk i ka kursyer fotot që e kanë bërë publikun të...

Arbenita Ismajli shkëlqen në pasarelën e brand-it ndërkombëtar

Arbenita Ismajli ka shkëlqyer në pasarelën e brand-it ndërkombëtar “Oh Polly”. Bukuroshja e ka publikuar një video në rrjetet sociale, në të cilën shfaqet gjatë parakalimit të saj në pistën e modës. Ajo ka të veshur një fustan të bardhë...

Zuckenberg në Mynih, del pro rregullimit por nga ana e qeverisë

Mark Zuckenberg, drejtuesi i Facebook ka folur së fundmi në Konferencën e Sigurisë së Mynihut në Gjermani ku merr pjesë dhe kryeministri Rama. Zuckenberg ka bërë thirrje për më shumë rregullim të përmbajtjes së dëmshme në internet, duke thënë...

Roza Lati rrëfen pse u nda me milionerin nga Mirdita

Roza Lati, moderatorja e njohur është një nga vajzat më të përfolurat në Shqipëri. Një interes të madh për publikun përbën edhe jeta e saj private e cila është komentuar shpesh herë edhe për lidhjet e dashurisë. Para disa kohësh, Roza...

Vret veten ylli televizionit Caroline Flack

Ka ndërruar jetë prezantuesja Caroline Flack, 40-vjeçe,  ajo do të dilte në gjyq më 4 mars për sulmin ndaj Lewis Burton, i cili në dhjetor e akuzoi atë se e goditi me një llambë por më pas ai u...

Të fundit

17-vjeçari humbi betejën me Covid-19, mjekja e përlotur rrëfen fjalët e fundit të tij

E hëna e 22 shkurtit shënoi viktimën në moshë më të re në vendin tonë nga Covid. 17-vjeçar, Qamil...

Aksident masiv në autostradë, përplasen 39 makina, plagosen 10 persona (VIDEO)

Në një autostradë në Bashkiria të Rusisë, 39 makina u  përfshinë në një aksident si shkak i motit të keq, raporton AW. Aksidenti ndodhi në...

Edhe Bulku zbret në fushë, ekipi kombëtar të Nën-17-vjeçarëve nis përzgjedhjet

Ekipi Kombëtar i Nën-18-vjeçarëve do të zhvillojë të enjten (datë 25 shkurt 2021) një seleksionim me lojtarë të vitlindjeve 2005-2006 nën drejtimin e trajnerit...

Kandidati i PD-së në Korçë: Do t’ju japim kredi të lani borxhet

Kandidati i Partisë Demokratike në Korçë, Andrea Mano ka qenë i pranishëm në një familje në zonë prej nga ka bërë një premtim ‘qesharak’....

Situata me Covid-19 në vend/ Sërish shifër e lartë infektimesh, humbin jetën 19 persona në 24 orët e fundit 

1134 të vaksinuar, 3897 testime, 906 të shëruar, 1021 raste të reja dhe 19 humbje jetë nga COVID në 24 orët e fundit. Ministria e...