Lifestyle

Egoja për një foto të bukur i merr jetën modeles

Një modele 21-vjeçare ka gjetur vdekjen pasi po përpiqej të bente “selfie-n” e duhur në Sidnej. Sipas të dhënave të para modelja britanike Madalyn Davis ndodhej në Australi së bashku me miqtë e saj për të realizuar nje set...

Samsung Galaxy nxjerr imazhet e modelit të ri S20

Samsung, kompania gjigande koreano-jugore e teknologjisë, nuk ka mund të mbajë dot fshehtë pamjen e celularit të ri të gjeneratës “Galaxy S”, deri ditën e prezantimit. Siç ishte përfolur prej muajsh, celulari i ri do të quhet Galaxy S20 dhe...

Rrëfehet babai i “Zogut”: Nuk ishte lakuriq, ja sa para ka në bankë

Arrestimi i Hermes Nikaj, ndryshe i njohur si “Zogu i Tiranës”, është komentuar shumë nga media dhe jo vetëm, pasi ai u akuzua për “Shfrytëzim të prostitucionit” dhe “Prostitucion”. Babai i tij Mariglen Nikaj në një intervistë për ekranin e...

Zbulohet lidhja e Agnesa Vuthaj-t me miliarderin indian 23 vite më të madh

Agnesa Vuthaj është në një lidhje të fshehtë me miliarderin Indian I cili është shpallur në kërkim nga policia. Ndonëse ish-missi deklaroi në emisionin “Shiko kush Luan” se është single dhe se i dashuri i saj do jetë shqiptar, duket...

Miliarderi japonez bën ftesën e rrallë: Dua një grua për në Hënë!

Gra, kushdo që ka dëshirë të udhëtojë drejt Hënës me një prej njerëzve më të pasur të globit, tani është momenti. Është miliarderi japonez, Yusaku Maezawa, që është duke kërkuar një grua për të udhëtuar me të rreth Hënës...

 ‘Ramadan kafsha’ tregon si e la të dashurën që nuk njihte Kadarenë

Ledio Lako, aktori i njohur i “Portokalli” me rolin e tij të Ramadan kafshës dhe të kapos ka treguar se është ndarë nga e dashura e tij, pasi kjo e fundit nuk lexonte. Tek emisioni “Mos i fol shoferit”, Lako...

“Djemtë në burg më japin çokollata”/ Zogu i Tiranës’ rrëfehet nga qelia

Pas skandalit të përgjimeve, Hermes Nikaj, i njohur ndryshe si "Zogu i Tiranës". rrëfen si ndihet brenda qelive të burgut 313 në Tiranë. Përmes një bisede telefonike për "Panorama Plus", ai ka thënë se shkon shumë mirë më të...

Getori zbulon kur do të bëhet baba

Getoari dhe Marina Vjollca mesa duket janë gati për tu bërë prindër. I ftuar në emisionin e Luanës “Shiko Kush Luan” Luana e pyet Getoarin “ E dimë që je baba në skenë. Por sot duam të dimë kur...

Rikthehet Loredana dhe Mozik

Loredana dhe Mozik ishin një nga çiftet më të bukur në show-bizz, por edhe më të  sukseshëm. Ata papritur  konfirmuan ndarjen e tyre  në tetorin e vitit të kaluar. Loredana tha se në turneun muzikor do të ishte vetëm dhe...

Njihuni me biçikletën e cila mund të ecë mbi ujë

Ndoshta nuk kemi për të ecur kurrë mbi ujë por mund ta bëjmë më biçikletën, Manta 5 Hydrofoiler XE-1. Biçikleta ka pedale, motor elektrik dhe një bateri. Krahët prej fibra karboni janë ato të cilat e bëjnë të mundur që...

Të fundit

I dënuari me vdekje prek me surprizën e tij para ekzekutimit: Dua të dhuroj një …

Një i burgosur në Teksas të SHBA-ve, mbi të cilin rëndon dënimi me vdekje ka bërë një veprim prekës,...

Objektivat kryesore të Juventus në rast të shitjes së De Ligt

Matthijs De Ligt ka shprehur dëshirën për tu larguar nga bardhezintë dhe është në kërkim të një aventure të re. Më poshtë ju paraqesim...

“Të pi një kafe lali me babin”/ Publikohen për herë të parë mesazhet e Martinit me…

Janë publikuar për herë të parë në media mesazhet që Martin Çeço i ka dërguar Tina Pajollarit, vajzës që ai mendonte se ishte punonjësja...

Berisha e pret për protestë/ Nard Ndoka çel sezonin turistik dhe merr rreze dielli

Protesta e 7 korrikut është kryefjala në Partinë Demokratike dhe të gjithë demokratët po përgatiten për një tubim që të krijojë përshtypjen se kjo...

Kryeministri holandez zbulon prapaskenën: Gati u rrahëm fizikisht me Ramën në Sofje

Kryeministri holandez, Mark Rutte në konferencën e sotme të përbashkët me kryeministrin Edi Rama, tregoi një episod kur të dy gati sa nuk ishin...