Lifestyle

Muzikanti britanik diagnostikohet me Parkinson

Gruaja e tij, Sharon Osbourne, 67 vjeç, i tha se diagnoza nuk ishte "dënim me vdekje në asnjë mënyrë". Ajo shtoi: "Një ditë e mirë, pastaj një tjetër, pastaj një ditë shumë e keqe". Gjatë një interviste për Good...

Iu shpërndanë këngën para kohe, reagojnë Mozik dhe Tayna

Mozzik dhe Tayna,  të dy reperët disa ditë më parë na paralajmëruan se do të nxjerrin një megahit, por mesa duket dikush e ka nxjerrë atë më para se vet reperët. Mozik edhe Tayna na bën me dije se...

Po kërkoni një telefon 5G për vetëm 150 dollarë, ja cila kompani e prodhon

Ditët e sotme të gjithë kërkojnë një telefon 5G, por shpesh druhen prej çmimeve të shtrenjta. Për këtë arsye shumë kompani po punojnë shumë për të ofruar lidhje 5G në pajisje mesatare me çmim të ulët. Telefoni më i lirë 5G...

Inxhinierët amerikanë krijuan ndërtesat inteligjente që ndjejnë kërcënimet

Inxhinierët amerikanë kanë bërë përojekje maksimale për të ndërtuar ndërtesa që të mbrojnë njerëzit nga sulmet me armë. Ambicia e inxhinierëve ishte krijimi i një ndërtese inteligjente me synim trajtimin e situatave të sulmeve me armë. Inxhinierët e shkencave kompjuterike...

Horoskopi ditor, 22 Janar 2020

Dashi Mos mëkatoni nga naiviteti në situatat që përballeni. Entuziazmi sot mund t'ju shtyjë të nënvlerësoni angazhimet. Nuk do ndodhë ndonjë gjë ËoË por ju do bëni një figurë të keqë para të tjerëve. Në dashuri, kini kujdes për partnerin...

Historiku i të dashurve të Dua Lipës

Këngëtarja shqiptare më famë botërore, Dua Lipa edhe pse 24-vjeç nuk ka patur fat në dashuri dhe këtë e tregon më së miri historiku i të dashurve të saj. Në listën e të dashurve të saj përfshihet edhe reperi...

Bebe Rexha do të prezantojë “Grammy Awards”

“Grammy Awards” është një nga eventet më të rëndësishme muzikore në mbarë botën dhe padyshim të gjithë ata që ngjiten  në atë skenë janë njerz me fat. Këtë vit, për herë të parë një këngëtare me origjinë shqiptare do...

Martohet Pamela Anderson, ja kush është fatlumi

Aktorja e famshme Pamela Anderson i ka dhënë fund beqarisë duke u martuar për të pestën herë. Mësohet se burri i saj është producenti 74 vjeçar Jon Peters i njohur për filmin Batman. Ata janë martuar në një ceremoni të...

Shuma marramendëse e vathëve të Jennifer Lopez

Ylli i kinematografisë, Jennifer Lopez ka marrë gjithë vëmendjen  me pamjen e saj gjatë pjesëmarrjes në ‘Screen Actors Guild Awards’. Jennifer Lopez kishte veshur një fustan në ngjyrë të zi me një fjongo të madhe në fundshpinën e saj....

Princ Harry dhe Meghan Markle Shijojnë lirinë e tyre

Princ Harry pasi ka mbaruar impenjimet e tij në familjen mbretërore niset për t’iu bashkuar jetës së tij të re, përkrah të shoqes dhe djalit, ai është fotografuar gjatë rrugëtimit për në Kanada dhe i veshur në një mënyrë...

Të fundit

Protesta e 6 Dhjetorit/ Me hir a pa hir, Meta i Bashkohet Berishës

Partia e Lirisë dhe Partia Demokratike do të protestojnë së bashku më 6 dhjetor, në tubimin e thirrur nga...

Horoskopi ditor, e mërkurë 30 nëntor 2022

DASHI Per shkak te nervozizmit tuaj mund te lindin konflikte dhe mosmarreveshje te shumta sot me partnerin. Nuk do toleroni ne asnje pike dhe kjo...

PD nuk bën pas/ Boçi: Protesta do të bëhet para Kryeministrisë

Opozita nuk tërhiqet nga zhvillimi i protestës më 6 dhjetor. Këtë ka pohuar edhe nënkryetari i PD-së, Luçiano Boçi në emisionin “Open”. Boçi u shpreh...

“Bën zhurmuesin”/ Eni Vasilit i ‘zihen’ të ftuarit në emision, ndërhyn gazetarja

Me debate po shoqërohet emisioni i sotëm ‘Open’ në News24. Anëtari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Akil Kraja, e cilësoi analistin Arion Sulo...