Show Biz

Ronela Hajati shpërthen në rrjete sociale: S’do t’i harroj kurrë kalbësirat që më gjykuan

Ronela Hajati ka bërë një postim të gjatë në rrjete sociale ku flet për sakrificat që ka bërë për të arritur suksesin që gëzon tani. Ndonëse nuk ka zbuluar se çfarë e ka revoltuar këngëtaren, ajo shprehet se ka...

“Nuk e kuptoni lumturinë time”, Klaudia Pepa vlerësohet me çmim për rolin e saj në aktrim

Balerina shqiptare me famë në Itali, Klaudia Pepa ka fituar një çmim në Festivalin e Filmit më të Mirë Ndërkombëtar në Rumani për rolin e saj në “Lights Off”. Ajo është nderuar me çmimin “Best Actress Honorable Mention”. Lajmin e...

Pak ditë më parë pësoi një aksident në Tiranë,këngëtarja shqiptare feston ditëlindjen

Sot feston ditëlindjen Vjollca Haxhiu. Këngëtarja e njohur mori shumë urime nga miqtë dhe fansat e saj. Ajo mbush 49 vjeç. Kujtojmë që së fundmi këngëtarja rrëfeu se ishte përfshirë në një aksident të rëndë në Tiranë. Këngëtarja zbuloi se...

Ylli amerikan, vdes në moshën 37- vjeçare

Ylli amerikan i muzikës country, Jake Flint, ka vdekur papritur në moshën 37-vjeçare, vetëm disa orë pasi u martua. Këngëtari dhe kompozitori nga Oklahoma vdiq në gjumë , pak orë pasi u martua. “Duhet të merreshim me fotot e dasmës, por...

Çfarë i ndodhi Beatrix Ramosajt? Këngëtarja në gjendje jo të mirë shëndetësore

Këngëtarja shumë e komentuar e momentit, Beatrix Ramosaj ka treguar se nuk është në gjendje të mirë shëndetësore. Përmes një postimi në Twitter, ajo ka bërë të ditur se është zgjuar e sëmurë, me dhimbje fyti dhe lodhje. “Jam zgjuar e...

“Mos publikoni varret e familjarëve”/ Rozana Radi bën thirrjen e fortë

Nëse ka diçka që Rozana Radi nuk ngurron ta bëjë në rrjetet e saj sociale, janë reagimet e herë pas hershme në lidhje me tema që e shqetësojnë. Por, ky i fundit është disi ndryshe, pasi nuk e hasim shpesh....

Kënga e kënduar nga Dua Lipa dhe Elton John, më e kërkuara në Shazam për vitin 2022

Apple Music publikoi listën e këngëve më të dëgjuara për vitin 2022. Kënga “Stay” e Kid Laroi dhe Justin Bieber ishte më e dëgjuara për këtë vit, sipas të dhënave te Apple. Kënga “Stay” e cila ishte në krye të...

Will Smith rrëfen të gjitha ndjesitë e tij pas shuplakës famëkeqe në ‘Oscars’

Aktori Will Smith ka rrëfyer për herë të parë të gjitha ndjesitë e tij pas shuplakës famëkeqe në ‘Oscars’. Unë e humba. Ky ishte një zemërim që ishte akumuluar për një kohë vërtet të gjatë. Ajo ishte një natë e...

VIDEO/ Publikoi SMS me Neymar, Fero i jep fund martesës me Arbenitën?

Neymar ka krijuar një trend viral të TikTok të cilit së fundmi i është bashkuar edhe Arbenita Ismajli. Por gjatë këtij trendi modelja ka zbuluar se futbollisti i famshëm i ka shkruar në Instagram duke publikuar edhe mesazhin. Bëhet fjalë...

‘E kisha me dy mendje’, Cindy Morina flet për marrëdhënien me djalin e Jozefina Topallit

Cindy Marina dhe djali i Jozefina Topallit, Genar Topalli kanë qenë një nga çiftet më të përfolura të showbizit shqiptar që kur konfirmuan lidhjen e tyre në fillim të vitit. Ish-Missi, e cila është një ndër konkurrentet e spektaklit “Dance Albania”...

Të fundit

“Me bilbilin e këngës tonë popullore”, Meta pozon i buzëqeshur krah Bujar Qamilit

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka publikuar një foto ku shfaqet me këngëtarin e muzikës qytetare popullore,...

Daily Mail shkrim për Ismet Shehun: U fut kontrabandë në Angli dhe gatoi për Mbretëreshën

Emigrant në Angli dhe kthehet në atdhe për të investuar dhe qëndruar me familjen, kështu fillon historia e kuzhinierit tashmë të njohur Ismet Shehu,...

Rikthehet në skenë pas arrestimit, mesazhi i Elsa Lilës për ndjekësit para festivalit

Elsa Lila do të rikthehet në Shqipëri për të marrë pjesë në ‘Festivalin e 61-të të Këngës’ në ‘Radio Televizionin Publik Shqiptar’ pas bujës...

Inteligjenca amerikane: Luftimet në Ukrainë do të ngadalësohen në muajt e dimrit

Luftimet në Ukrainë janë ngadalësuar dhe kjo ka të ngjarë të vazhdojë në muajt e ardhshëm të dimrit, besojnë agjencitë e inteligjencës amerikane. Megjithatë,...

Dorëheqjet nga gara për primaret, Berisha: Tregues i lirisë së shprehjes!

Ish-kryeministri Sali Berisha tha se në Malësi të Madhe është shtyrë gara, për shkak të disa problemeve. “Kishte kandidat, por kishte disa problem për të...