Show Biz

Rudina poston foton familjare së bashku me fëmijët e Mark Frrokut

Jeta private e Rudina Dembacaj ka qenë në vëmendje kohët e fundit, pasi u nda nga ish-bashkëshorti dhe doli publikisht me ish-deputetin Mark Frroku. E ftuar në emisionin “Rudina”, moderatorja dhe aktorja e njohur foli rreth romancës, planet për të...

Mesazhi i Alketës para daljes në Sanremo

Moderatorja shqiptare, Alketa Vejsiu, e cila do të prezantojë festivalin muzikor më të madh në Itali,Sanremo i cili feston 70-vjetorin e tij. Ndërsa Alketa do të nisej drejt Italisë, ajo ka postuar një fotografi me valixhet dhe ka bashkëngjitur fotos...

Vjedhin shtëpinë e miliarderes, e pësojnë keq nënë e bir

Një pastruese bullgare së bashku me djalin e saj akuzohen se kanë ndihmuar një bandë për të vjedhur 50 milionë dollar në shtëpinë e Tamara Ecclestone. Tamara vajza e njërit nga ish-aksionerët e formula një ishte larguar jashtë shtetit me...

Vajza e ‘shamikuqes’ i çmend të gjithë me bukurinë e saj

Aktorja e famshme Tyrkan Shoray,e cila njihet për rolin epik të shamikuqes në filmin me të njëjtin emër, i ka lënë stafetën vajzës së saj. Aktorja aktualisht është në moshë të thyer por vajza e saj ka bukurinë e...

Aureliano Ulndreaj, Komisioner i Bashkimit Europian për një ditë

Ambicjet  dhe jeta e një të riu shqiptar jo të zakonshëm . Njihuni me studentin që u shpall fitues në një konkurs europian për idetë e tij inovative Nga Alessia Selimi Një 25-vjeçar ambicioz, për të cilin në fund të ditës...

“I love Tropoja”, polemikat që shkaktoi filmi i Ermal Mamaqit

Ermal Mamaqi tregon për gazetën “Fjala” emocionet që kishte para premierës së filmit të tij të dytë, për aktorët dhe komentet e publikut Nga Enkelejda Fishekaj/ “I Love Tropoja“ u shfaq për herë të parë në Pallatin e Kongreseve mbrëmjen e...

Horoskopi ditor, 1 Shkurt 2020

DASHI Kur të bëhet e qartë se nuk mund ta bësh gjithcka, do të të duhet të heqësh dorë nga disa detyrime. Por ky është një lajm shumë i mirë pasi do t'i dërgojë mesazh dikujt të fuqishëm dhe ti...

Dua Lipa publikon albumin e ri “Physical”

Dua Lipa na kishte paralajmëruar për një super projekt që do të publikonte dhe 2 orë më parë ajo publikoi albumin e saj "Physical". Ky është një projekt ndryshe nga çdo gjë që mund të keni parë. https://youtu.be/9HDEHj2yzew Dua Lipa shfaqet mjaftë...

“Dridhesha e tëra”, Georgina tregon historinë e saj me Ronaldon

Partnerja e yllit të Juventus, Cristiano Ronaldos, Georgina Rodrigez ka treguar historinë e dashurisë së saj me portugezin me detaje që nuk diheshin më parë. Në një rrëfim për “Grazia”, modelja ka folur për njohjen me sulmuesin dhe krijimin e...

Grupi “West Side Family” do të mbajë koncert në emër të doktor Florit

Landi Fornia ka postuar në Instagramin e tij Një poster bardhë e zi, ku në qendër shkruhet "AI" shoqëruar me titujt e këngëve të grupit dhe ato të Dr.Florit. Landi Fornia  na prezantoi me koncertin që djemtë e West...

Të fundit

Kërcënoi me vetëvrasje, flasin prindërit e Elton Metës: Djali kaloi në depresion, nusja paftë hajër nga zanati!

Kanë folur për mediat prindërit e Elton Metës i cili u arrestua në Zhupan të Fierit pasi kanosi familjen...

Pamje të rënda/Berisha publikon videon nga plagosja në Kavajë

Ish-Kryeministri i vendit Sali Berisha ka publikuar disa pamje të rënda nga denoncimi i një qytetari në adresën e tij. Në videon e publikuar nga...

“Dy gëzime në një ditë”/Veliaj: Familjet në Ndroq e Picallë sot në shtëpitë e reja

Kryetari i bashkisë Erion Veliaj e ka nisur ditëtn e sotme me një lajm të mirë dhe shumë optimizëm. Në faqen e tij zyrtare në...

Balla flet i prerë nga Belshi: Hapja e listave është tashmë një fakt

Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla ka qenë i pranishën ditën e sotme në mbledhjen e Asamblesë Socialiste të Belshit. Balla gjatë kësaj...

Shpërndanin heroinë në kryeqytet, arrestohen 4 persona

Policia e Tiranës ka arrestuar ditën e sotme në Kombinat 4 persona për trafikim të lëndëve narkotike. Janë vënë në pranga Erjon Korteshi, Armand...