Show Biz

Horoskopi 2 shkurt, si do të jetë dashuria dhe puna për ju

Dashi Përkushtohuni ndaj një projekti që dëshironi të realizoni me gjithë forcën tuaj, është koha për të arritur qëllimet tuaja. Rritni prestigjin tuaj shoqëror: kjo është arsyeja për të ecur para në çështjet praktike. Dita e sotme është koha më...

Ledri Vula zyrtarizon lidhjen që e mbante të fshehtë

Reperi, Ledri Vula, duket se tashmë ka gjetur stabilitetin në dashuri, ndoshta dhe për shkak të pjekurisë tashmë, pasi këtë verë ai do të festojë 35- vjetorin. Megjithëse nuk e kanë bërë ende publike romancën e tyre, reperi Ledri Vula...

Gazetari revoltohet në studio: 10 mijë vite njerëzim dhe ti zgjedh të bëhesh ku*vë!

Diskutimi ka qenë i nxehtë në studion e Pop Culture në Top Channel ku u diskutua tema: “Zhveshja në Instagram! Bukuri apo vulgaritet?” Të ftuar kanë qenë një ndër vajzat më të ndjekura të Instagramit, modelja Redona Koçi si dhe...

Rudina poston foton familjare së bashku me fëmijët e Mark Frrokut

Jeta private e Rudina Dembacaj ka qenë në vëmendje kohët e fundit, pasi u nda nga ish-bashkëshorti dhe doli publikisht me ish-deputetin Mark Frroku. E ftuar në emisionin “Rudina”, moderatorja dhe aktorja e njohur foli rreth romancës, planet për të...

Mesazhi i Alketës para daljes në Sanremo

Moderatorja shqiptare, Alketa Vejsiu, e cila do të prezantojë festivalin muzikor më të madh në Itali,Sanremo i cili feston 70-vjetorin e tij. Ndërsa Alketa do të nisej drejt Italisë, ajo ka postuar një fotografi me valixhet dhe ka bashkëngjitur fotos...

Vjedhin shtëpinë e miliarderes, e pësojnë keq nënë e bir

Një pastruese bullgare së bashku me djalin e saj akuzohen se kanë ndihmuar një bandë për të vjedhur 50 milionë dollar në shtëpinë e Tamara Ecclestone. Tamara vajza e njërit nga ish-aksionerët e formula një ishte larguar jashtë shtetit me...

Vajza e ‘shamikuqes’ i çmend të gjithë me bukurinë e saj

Aktorja e famshme Tyrkan Shoray,e cila njihet për rolin epik të shamikuqes në filmin me të njëjtin emër, i ka lënë stafetën vajzës së saj. Aktorja aktualisht është në moshë të thyer por vajza e saj ka bukurinë e...

Aureliano Ulndreaj, Komisioner i Bashkimit Europian për një ditë

Ambicjet  dhe jeta e një të riu shqiptar jo të zakonshëm . Njihuni me studentin që u shpall fitues në një konkurs europian për idetë e tij inovative Nga Alessia Selimi Një 25-vjeçar ambicioz, për të cilin në fund të ditës...

“I love Tropoja”, polemikat që shkaktoi filmi i Ermal Mamaqit

Ermal Mamaqi tregon për gazetën “Fjala” emocionet që kishte para premierës së filmit të tij të dytë, për aktorët dhe komentet e publikut Nga Enkelejda Fishekaj/ “I Love Tropoja“ u shfaq për herë të parë në Pallatin e Kongreseve mbrëmjen e...

Horoskopi ditor, 1 Shkurt 2020

DASHI Kur të bëhet e qartë se nuk mund ta bësh gjithcka, do të të duhet të heqësh dorë nga disa detyrime. Por ky është një lajm shumë i mirë pasi do t'i dërgojë mesazh dikujt të fuqishëm dhe ti...

Të fundit

VIDEO/ Flamuri i PD-së “hyn” me dron në shtëpinë e BBV, mesazh për Luizin

Luiz Ejlli, i konsideruar si ‘luani’ i këtij edicioni të Big Brother VIP, siç duket do të jetë edhe...

VIDEO / Plas sherri mes vajzave në emision: Kujdes me mu se t’i thej gishtat!

Gisela dhe Briki janë dy nga konkurrentet në emisionin “Përputhen”, ku djem dhe vajza mblidhen për të gjetur shpirtin binjak. Megjithatë, jo gjithmonë dashuria triumfon,...

“Plani i fshehtë për arrestimin e Dakos”/ Ish-drejtuesi i policisë tregon skemën

Ish-drejtuesi i policisë Arben Hajdarrmataj tha në emisionin Now në Euronews Albania se në kohën kur Fatmir Xhafaj ishte ministër i Brendshëm ishte përgatitur...

Para pak muajsh mundi kancerin/ Ndahet nga jeta në mënyrë të papritur aktorja meksikane

Rebecca Jones, aktorja e njohur meksikane, ka ndërruar jetë në moshën 65-vjeçare herët në mëngjesin e sotëm. E njohur për rolin e saj si antagoniste në...

Shkolla e Policisë “përjashton” ekselentët/ S’lejohen ata mbi 30 vjeç apo që mbajnë syze

Në muajin shkurt 2023, Policia e Shtetit, njoftoi se janë hapur 300 vende vakante për punonjës policie. Kandidatët duhet të paraqiteshin deri më 15...