Politikë

Vizita në familjen Belegu, Rama batuta me Veliajn për gjelin e detit

Pasditen e sotme (24 dhjetor) kryeministri Edi Rama dhe kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj ishin në familjen Belegu në Petrelë për t’i dorëzuar çelsat e shtëpisë së re, pasi banesa iu dëmtua pas tërmetit të 21 shtatorit. Në komunikimin me...

Basha në Thumanë kritikon qeverinë: Dështim i turpshëm i shtetit

Lulzim Basha, ka vizituar sot banorët e Thumanës, ndërsa thotë se shteti ka dështuar në menaxhimin e situatës pas tërmetit të 26 nëntorit. Me një postim në “Facebook”, Kryetari i Partisë Demokratike pohon se Thumana nxori në pah papërgjegjshmërinë dhe...

Kandidatët për Gjykatën Kushtetuese, zbulohen emrat

Institucioni i Presidentit të Republikës ka shpallur ditën e sotme listën me emrat e aplikantëve për vendin vakant në Gjykatën Kushtetuese, pas shkarkimit të gjyqtarit Besnik Muçi nga Kolegji i Posaçëm i Apelimit. Lista me 10 kandidatët që kanë aplikuar...

Basha: “Mbi rrënojat e tërmetit po ngrihet megaaferë korruptive”

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka vizituar banorët e Thumanës, të cilët mbetën të pa strehë nga termi i 26 nëntorit. Përmes një videomesazhi lideri i demokratëve pohoi se gjendja në këtë fshat është e rëndë, ndërsa theksoi...

Gati kongresi i PS-së, Rama: Zgjedhjet janë afër

Mbledhja e kryesisë së Partisë Socialiste ditën e sotme për të thirrur Kongresin më 29 shkurt dhe për të kryer procesin e riorganizimit e kësaj force politike për të përfunduar procesin zgjedhor. Në daljen e tij për mediat, Rama e...

Kongresi i PS-së mbahet më 29 shkurt/ Rama: Nisim riorganizimin   

Kryesia e Partisë Socialiste ka vendosur që të thërrasë Kongresin e kësaj force politike më 29 shkurt të vitit të ardhshëm. Duke folur për mediat pas mbledhjes së kryesisë, kreu i PS-së Edi Rama tha se Rilindja do të kryejë...

Ambasadorja e re/ Yuri Kim: S’kemi në botë asnjë aleat si Shqipëria

Yuri Kim, e cila do të jetë ambasadorja e re e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri ka theksuar do të bëjë më të mirën për Shqipërinë mes një rajoni të trazuar siç është ai i Ballkanit. Duke folur...

Rama mbledh kryesinë/ Vendos ç’do bëjë me pensionistët

Kryesia e Partisë Socialiste është mbledhur pak minuta më parë në takimin e fundit për këtë vit. Kryeministri Rama ka thirrur këtë mbledhje ku në fokus të bisedimeve do të jetë fatura e tërmetit të datës 26 nëntor, përzgjedhja e...

Pse ndodhi radikalizmi në Shqipëri/ Eksperti Shtuni shpjegon arsyet

Eksperti ndërkombëtar për terrorizmin Adrian Shtuni thekson se problemi i radikalizmit në Shqipëri në shekullin e XXI duhet parë me themel. Sipas tij, duhen bërë përpjekje për të zbuluar rrënjët e kësaj çështjeje. Shtuni shpjegoi se problemi po intensifikohet akoma më...

Rindërtimi pas tërmetit/ Rama: Kush do të jenë 7 prioritetet e qeverisë…

Kryeministri Edi Rama, mblodhi sot në qytetin e Durrësit kabinetin qeveritar për tetë orë rresht, për të analizuar vitin 2019 dhe masat që duhet të merren për pasojat e tërmetit, ku është kërkuar rindërtimi sa më i shpejtë i...

Të fundit

Policët 100 euro/dita, më 2 qershor Italia merr në dorëzim kampin e Shëngjinit

Punimet në qendrën pritëse të emigrantëve në Shëngjin nga pala italiane kanë ecur me shpejtësi dhe kanë përfunduar, ndërsa...

Keni bërë plane për nesër? Ja si pritet të jetë moti, ja çfarë do ndodhë me temperaurat

Ditën e premte vendi ynë do të ejtë në ndikim të kushteve atmosferike relativisht të qendrueshme. Moti parashikohet të jetë me kthjellime dhe zhvillim...

Mision Sistemi i Sipërmarrjeve italiane në Shqipëri

35 sipërmarrje italiane do të marrin pjesë në misionin për sipërmarrjet në Tiranë kushtuar sektorit të infrastrukturës në Shqipëri. Nisma e organizuar nga Italian Trade...

Egla shpallet fituese e BBV3, Balina ‘kryqëzon’ produksionin: Përse duhet ta bënit…

Mirëpo pjesa më e madhe e publikut ka qenë kundër këtij vendimi, mes tyre edhe ish-opinionistja e këtij reality show, Balina Bodinaku. Ledioni e ka...

Divorci i Xhensilës dhe Besit/ Gazetarja zbulon detajet: Para, fëmijëvë familjes…

Eftuar në një emision televiziv ka qënë gazetarja Klotilda Harka për të dhënë mendimin e saj rreth divorcit të spekuluar mes Bes Kallakut dhe...