Bundesliga

Arrihet marrëveshja, Manchester United bën gati shifrën stratosferike për Sanchon

Klubi i Manchester United ka bërë gati një marrëveshje që kap një shifër shumë të lartë, për transferimin e Jadon Sancho-s në Premier League. Mediat ndërkombëtare raportojnë se akordi për kartonin e 20-vjeçarit kap vlerën e 120 milionë eurove. Pagesa do...

Bayern pranon largimin e Thiagos, ja çmimi që i ka vendosur

Bayern Munich do të lërë të lirë Thiago Alcantarën në këmbim të 30 milionë euro. Sport Bild raporton se Thiago, i cili erdhi te Bayern në 2013 i kërkuar nga Pep Guardiola, ka kontratë deri në vitin 2021 dhe...

Vendosen fatet, fituesit dhe të rrëzuarit e 5 ligave kryesore të Europës

Pa tifoz dhe me ndërprerje mbi dy mujor ka qenë futbolli i sezonit 2019-2020 në të gjithë botën. Megjithatë tashmë pothuajse të gjitha kampionatet kryesore kombëtare kanë ulur siparin. Bundesliga, Premier League dhe La Liga i zhvilluan të gjitha takimet...

Tashmë është zyrtare, Milot Rashica arrin akordin me Leipzig-un

Është arritur marrëveshja midis sulmuesit të Kosovës, Milot Rashicës me skuadrën e Leipzig. Rashica do të largohet nga Werder Bremen-i këtë merkato, por do të vazhdojë të qëndrojë në kampionatin e Bundesligës gjermane. Së fundmi është raportuar se sulmuesi ka arritur...

I mbaron kontrata në fund të muajit, Gjasulën e duan në Fortuna Dyseldorf

Futbollisti Klaus Gjasula ishte lojtari më i mirë i këtij sezoni te skuadra e Paderbornit. Ai ka treguar cilësi dhe shpirt gare në mesfushë, gjë që duket qartë edhe në rekordin e 17 kartonave të verdhë. Shqiptarit i mbaron kontrata...

Flick hyn në histori, bëhet i pari që fiton dy trofe gjermanë si lojtar dhe si trajner

Hans-Dieter Flick ia ka dalë që ta bëjë një transformim të shkëlqyer te skuadra e Bayern Munich. Tekniku arriti të zhdukte të gjitha problemet te ajo skuadër dhe mundi ta kthente në një makineri  që shtyp çdo pengesë që...

Kriza jep efekte te Dortmund, paga të reduktuara për të gjithë vitin 2020

Kriza ekonomike e shkaktuar nga pandemia që po kërcënon globin, e pashmangshmërisht edhe futbollin, po jep efekt në financat edhe të klubeve të njohura. Futbollisët e Borussia Dortmund do tëheqin dorë nga një pjesë e pagave deri në fund...

Bayern formon ekipin e ri, zyrtarizohet marrëveshja me Sane dhe talentin francez

Leroy Sane mund të quhet tashmë lojtar i Bayern Munich, pas një marrëveshje që konsiderohet e mbyllur. Mediat gjermane dhe ato angleze kanë zbardhur detajet e kësaj marrëveshjeje, ku theksi vendoset te fakti se kampionët e gjermanisë kanë arritur të...

Largohet pas 6 sezonesh nga Sandhausen, por Paqarada nuk zbulon të ardhmen

Futbollisti i përfaqësueses së Kosovës, Leart Paqarada i ka thënë lamtumirë skuadrës së tij, SV Sandhausen. Pas një impenjimi të jashtëzakonshëm ku fitoi emrat e tifozëve në harkun e 6 sezoneve, lojtari i Dardanëve konfirmoi largimin nga skuadra e...

“Mbreti” i Bundesligës, Lewandowski shpallet lojtari më i mirë i sezonit

Sulmuesi kryesor i Bayern Munich, Robert Lewandowski ka marrë çmimin lojtari më i mirë i sezonit të Bundesligës. Ky sezon ka qenë i shkëlqyer për lojtarin nga Polonia, i cili konsiderohet edhe si një nga golashënuesit më të mirë...

Të fundit

Nga sot hapet portali i maturës shtetërore online, Kushi: Mundësi e re për të plotësuar formularin A1/A1Z

Nga dita e sotme deri më 13 shtator 2021 hapet Portali i Maturës Shtetërore online për aplikime, për të...

Qeveria e re në Afganistan/ Biden: Kina do të përpiqet për një marrëveshje me talebanët

Presidenti amerikan Joe Biden tha të martën se ishte i sigurt se Kina do të përpiqet të arrijë një marrëveshje me talebanët pasi kryengritësit...

Shqiptarja fiton çmimit prestigjioz të modës nga Louis Vuitton, Rama: Çfarë krenarie

Të martën në mëngjes, stilistja shqiptare e veshjeve për gra, Nensi Dojaka u shpall fituese e çmimit prestigjioz të Fondacionit Louis Vuitton për stilistët...

Kapen rreth 9 kg kokainë në kufirin me Kosovën, në pranga dy shqiptarët

Dy shqiptarë janë arrestuar në Kosovë pasi u kapën me 9 kg kokainë. Policia e Kosovës njofton se mbrëmjen e kaluar një automjet “Peugeout”...

Veliaj uron Pavarësinë e Maqedonisë së Veriut: Statusi i ngritur i shqiptarëve sot nuk do qe i mundur pa betejën e këtyre burrave

Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka uruar Maqedoninë e Veriut në ditën e Pavarësisë. Përmes një postimi në rrjetin social “Twitter”, Veliaj ka...