Bundesliga

Covid-19/ Dalin datat e rifillimit të Champions, Europa League dhe 5 ligave kryesore

Situata e krijuar nga koronavirusi në të gjithë botën bëri që të pezullohen një pjesë e madhe e kampionateve të futbollit përfshirë këtu edhe ato më kryesoret, megjithatë tashmë duket se kemi datat e rikthimit të takimeve që të...

Nuk shkoi në stërvitje me Audi, Bayern gjobit me 50 mijë euro sulmuesin

Skuadra e Bayern Munchin ka gjobitur me 50 mijë euro sulmuesin francez, Kingsley Coman, pasi ka shkuar në stërvitje me një McLaren dhe jo me një Audi, që është edhe sponsori kryesor i klubit bavarez. Ky lajm është bërë publik...

Covid-19/ Zbulohet plani i DFL për rikthimin e Bundesligës

Ndeshje me dyer të mbyllura me vetëm 239 persona të seleksionuar që do të ketë të drejtë të hyjnë brenda. Kjo është hipoteza mbi të cilën po punon DFL dhe Liga e Futbollit Gjerman për të bërë të mundur...

Covid-19/ Kreu i Bayern: Virusi është një mundësi e madhe

Koronavirusi njohur shkencërisht me emrin Covid-19 ka bllokuar një pjesë të mirë të jetës në të gjithë botën, përfshirë këtu edhe futbollin. Kampionatet kryesore të këtij sporti në pjesën më të madhe të botës janë ndalur, ose thënë ndryshe kanë...

Po shkonte të takonte të birin, aksidentohet ylli i Bayern

Mbrojtësi i skuadrës së Bayern Munchin Jerome Boateng është aktidentuar mëngjesin e sotëm në aksin rrugor A9 në Bavari. Gjermani përplasi makinën e tij tip “Benz AMG” rreth 314 km larg shtëpisë së tij, ndërsa shkak  mendohet se ka qenë...

Përhapja e Covid-19/ Bundesliga merr vendimin për kampionatin

Terreni i frikshëm që ka marrë koronavirusi në të gjithë botën ka bërë që të pezullohen në masë kampionatet e futbollit. Edhe në Gjermani së fundmi është regjistruar një numër i  madh të prekurish dhe kjo ka bërë që Bundesliga...

Covid-19/ Skuadra gjermane refuzon pagat: Do ndihmojmë klubin e stafin

Lojtarët se skuadrës së Borussia Moenchenglatbach kanë refuzuar rrogat që t’i vinë në ndihmë klubit të tyre dhe stafit. Drejtori i klubit gjerman, Maks Eberl, informuar mediat se lojtarët janë gati të heqin dorë nga rroga për të ndihmuar klubin...

Klopp përgatit goditjen e madhe, do marrë 3 talente nga Bundesliga

Trajneri i skuadrës së Liverpool, Jurgen Klopp po bëhet gati që të marrë talentet e Bundesligës për të përforcuar skuadrën e tij. “Daily Mail” raporton se sot për sot trajneri gjerman ka tre prioritete për merkaton e tij të verës...

Presidenti i klubit rezultoi me koronavirus, lojtari i Kombëtares në karantinë

Ditën e sotme është konfirmuar rasti i parë me koronavirus në Bundesligë dhe ai është presidenti i skuadrës së Paderbornit, Steffen Baumgart. Ky lajm ka bërë që e gjithë skuadra tashmë të futet në karantinë dhe nuk dihet ende nëse...

Kaos nga Covid-19/ Mbyllet Seria A, rrezikon edhe Champions League

Covid-19 njohur si coronavirusi ka shkaktuar një rrëmujë të madhe në botën e futbollit evropian duke çuar në pezullimin e Ligës kryesore në Itali, mbylljen e dyerve të stadiumeve në shumë shtete përfshirë këtu edhe Shqipërinë si dhe duke...

Të fundit

Nuk e fitoi dot “BBV3”, rrëfehet si asnjëherë më parë Jul Deda, zbulon gabimin që bëri

Julian Deda ishte këtë të enjte në “Ftesë në 5” ku ka folur “shtruar” për eksperiencën e tij në...

Kuvendi i hap dritën jeshile ngritjes së komisionit anti-SPAK

Komisioni i Posaçëm Antikorrupsion u miratua në Kuvend në seancën e së enjtes. Komisioni u miratua me 74 vota pro, teksa 12 ishin kundër...

Pse nuk i kemi adresat si e gjithë Evropa…?!

Nga Ben Andoni Identifikimi i adresës sime personale në Tiranë është gati po ai i vjetri me përjashtimin e vetëm, që emri i rrugës ka...

Vota e Diasporës/ Celibashi: Nga pikëpamja teknike është e garantuar

Kreu i KQZ, Ilirjan Celibashi ka deklaruar se nga pikëpamja teknike vota e emigrantëve është e garantuar. Në një intervistë televizive, Celibashi është shprehur se...

Makinat e braktisura do zhvendosen në Farkë/ Veliaj: Zona e lirë sjell 5-7 mijë punësime

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, në mbledhjen e Këshillit Bashkiak, ku do të miratohen projektvendime me karakter social, tha se zona e...