Bundesliga

Dyshohet për një lojtar me koronavirus, klubi gjerman në karantinë

Rastet e personave të prekur nga korornavirusi në Gjermani janë rritur shumë dy ditët e fundit nga ku dyshohet se në klubin e Schalkes të jetë një i infektuar, ndonëse ende nuk ka asnjë njoftim zyrtar. Sipas raportimeve të “Bild”...

Frika nga koronavirusi, edhe në Gjermani ndeshje pa tifozë

Për shkak të krizës me virusin Corona në Gjermani është vendosur që disa ndeshje të zhvillohen pa shikues. Çfarë do të thotë kjo për shikuesit dhe klubet? Disa ndeshje të futbollit, basketbollit, hokejit mbi akull... do të zhvillohen pa shikues....

Triumfuan në derbi, por Muller duket i shqetësuar

 Skuadra e Bayern ka fituar me rezultatin 2-0 në derbin ndaj Augsburg-ut ditën e e sotme, megjithatë duket se kjo shifër nuk e ka kënaqur njërin prej emrave kryesor të bavarezëve. Thomas Muller është  shfaqur i shqetësuar pas takimit, ndonëse...

Bayern i pandalshën, triumfon lehtë ndaj Augsburgut

Skuadra e Bayern Munchin ka fituar me lehtësi në ndeshjen me klubin e Augsburgut, takim i vlefshëm për javën e 25-ë të Bundesligës. Kampionët në fuqi të Gjermanisë triumfuan me rezultatin 2-0 në Allianz Arena, në një takim ku golat...

Haaland është i papërmbajtshëm kur bëhet fjalë për të marrë këpucën e artë nga Messi

Erling Haaland është shfaqur si pretendent për të fituar këtë sezon në Garën e Këpucës së Artë Evropiane. 19-vjeçari ka shënuar 25 gola të ligës për RB Salzburg dhe Borussia Dortmund këtë sezon dhe është vetëm dy pas Ciro Immobile,...

Babai i Erling Haaland i jep shpresë klubeve spanjolle

Babai i sulmuesit të Borussia Dortmund, Erling Haaland, Alf-Inge Haaland ka thënë se La Liga do të ishte një kampionat shumë i mirë për lojtarin norvegjez. Erling u bë pjesë e klubit të Dortmundin muajin e kaluar në një marrëveshje...

Fitore historike, Bayern shkatërron Hoffenheim

Skuadra e Bayer Munchin ka shkatërruar me rezultatin 0-6 ekipin e Hoffenheim në takimin e javës së 24-t të Bundesligës. Cikli i golave ka filluar që në minutën e 2-ë të lojës, moment kur Serge Gnarby zhbllokoi rezultatin, më pas...

“Mbetesh bir ku*ve”, ndalet për disa minuta takimi Hoffenheim-Bayern

Skuadra e Bayer Munchin ka shkatërruar me rezultatin 0-6 ekipin e Hoffenheim në takimin e javës së 24-t të Bundesligës. Cikli i golave ka filluar që në minutën e 2-ë të lojës, moment kur Serge Gnarby zhbllokoi rezultatin, më pas...

Masat për koronavirusin, lojtarëve të Bayern u ndalohet çdo kontakt me tifozët

Frika nga koronavirusi  ka alarmuar tashmë edhe kampionatin më të madhtë futbollit në Gjermani, Bundesligën. Bayern Munchin do të luajë sot me skuadrën e Hofenhaim dhe për t’u mbrojtur kanë marrë disa masa paraprake. Lojtarëve të skuadrës kampione nuk u...

Lewandowski arrin rekordin e Ronaldos në Champions League

Ylli i Bayern Munchin, Robert Lewandowski mbrëmjen e djeshme në ndeshjen e gjermanëve ndaj skuadrës së Chelseas për fazën e 1/8-ave të Champions League ka arritur rekordin e Cristiano Ronaldos. Polaku shënoi një gol dhe asistoi dy të tjerët në...

Të fundit

Kuvendi i hap dritën jeshile ngritjes së komisionit anti-SPAK

Komisioni i Posaçëm Antikorrupsion u miratua në Kuvend në seancën e së enjtes. Komisioni u miratua me 74 vota...

Pse nuk i kemi adresat si e gjithë Evropa…?!

Nga Ben Andoni Identifikimi i adresës sime personale në Tiranë është gati po ai i vjetri me përjashtimin e vetëm, që emri i rrugës ka...

Vota e Diasporës/ Celibashi: Nga pikëpamja teknike është e garantuar

Kreu i KQZ, Ilirjan Celibashi ka deklaruar se nga pikëpamja teknike vota e emigrantëve është e garantuar. Në një intervistë televizive, Celibashi është shprehur se...

Makinat e braktisura do zhvendosen në Farkë/ Veliaj: Zona e lirë sjell 5-7 mijë punësime

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, në mbledhjen e Këshillit Bashkiak, ku do të miratohen projektvendime me karakter social, tha se zona e...

Projektligji për komunikimet elektronike/ Balluku: Risi aksesi ndaj shërbimeve digjitale

Këtë të enjte po diskutohet në kuvend projektligji për komunikimet elektronike. Gjatë fjalës së saj, Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, ka deklaruar...